Česká golfová federace

Aktuality

Započítávané období pro domácí žebříčky

Započítávané období pro domácí žebříčky

Dalibor Procházka, Středa 3. června 2020

V důsledku epidemie COVID-19 došlo jak v tuzemsku, tak i jinde ve světě ke zrušení či přesunutí celé řady turnajů. S ohledem na sezónnost sportu se to našich soutěží nakonec dotklo v menší míře, ale třeba zámořští studenti přišli skoro o celou jarní část univerzitních soutěží.

V souhrnu to znamená zhruba tříměsíční výpadek výsledků, které se případně započítávají do našich žebříčků s plovoucím započítávaným obdobím.

Aby byla tato skutečnost co možná spravedlivě zohledněna, bylo započítávané období dočasně prodlouženo z původních 12 měsíců na 15. Na konci sezóny bude ovšem účelné mít žebříček již spočten standardním způsobem. Proto STK ČGF rozhodla v otázce oficiálních žebříčků následovně:

  • během června bude započítávané období 15 měsíců (o 3 více jak standard)
  • během července bude započítávané období 14 měsíců  (o 2 více jak standard)
  • během srpna bude započítávané období 13 měsíců  (o 1 více jak standard)
  • počínaje zářím bude započítávané období 12 měsíců (standard)

Ke konci srpna již bude odehrána většina klíčových soutěží včetně odloženého jamkového mistrovství a zámořským studentům pak začne podzimní část univerzitních soutěží, takže každý bude mít dostatek příležitostí uhrát požadovaný počet výsledků.   

Uvedené se pochopitelně netýká čistě sezónních žebříčků, jako jsou žebříčky jednotlivých Tour nebo regionální mládežnické žebříčky.

Datum: Středa 3. června 2020
Všechny články autora

Související články

Soutěže ČGF startují, do kalendáře se vracejí ...
Soutěže ČGF startují, do kalendáře se vracejí ...

15.05.2020 | Od 25. května bude povoleno uspořádat sportovní akce do 300 účastníků, rozjedou se proto i soutěžní akce ČGF. Do kalendáře se navíc vracejí dvě původně zrušené akce: 1. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour (Beřovice) a 1. Národní Golfová Tour Mládeže (Poděbrady).

Jak dále na turnaje?
Jak dále na turnaje?

30.04.2020 | Aktuální informace týkající se pořádání turnajů a akcí budeme publikovat nejpozději v pondělí 4. května. V současné době je pořádání turnajů zakázáno, program Kalendáře ČGF byl na základě vládních opatření upraven naposledy 15. dubna.

Dubnový program Kalendáře ČGF byl zrušen
Dubnový program Kalendáře ČGF byl zrušen

01.04.2020 | Všechny akce pořádané Českou golfovou federací až do konce dubna 2020 byly zrušeny bez náhrady. O změnách v kalendáři, způsobených pandemií koronaviru a následným vládním opatřením, informoval generální sekretář ČGF Aleš Libecajt.

Třetí Turnaj základních škol na Svratce i se třemi ...
Třetí Turnaj základních škol na Svratce i se třemi ...

09.09.2020 | Třetí ročník Turnaje základních škol se uskutečnil, přestože původní červnový termín musel být zrušen. Do Svratky v úterý 8. září dorazilo devět škol z celé republiky, které mají do výukového programu začleněn také golf.

Známe finálové složení M ČR družstev do 16 let
Známe finálové složení M ČR družstev do 16 let

28.07.2020 | Dnešní zbývající turnaje v Darovanském Dvoře a Kravařích rozhodly o definitivním složení šestnáctičlenného finále Mistrovství ČR smíšených družstev do 16 let – Poháru klubů, které se bude hrát od 11. do 14. srpna v Sokolově.

Přihlášení do šampionátů otevřeno.
Přihlášení do šampionátů otevřeno.

04.06.2020 | Také omezená možnost startů na zahraničních turnajích pomůže nabitým startovním listinám mezinárodních šampionátů ČR, na které je možno se přihlásit již nyní. Skvělá konkurence se však sejde už na prvním turnaji Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour za dva týdny v Beřovicích.

Regionální soutěže mládeže se rozjely za velkého ...
Regionální soutěže mládeže se rozjely za velkého ...

23.05.2020 | Na obnovený start domácí golfové sezóny se hodně těšili také mladí golfisté. Regionální soutěže mládeže se už rozjíždějí naplno a o startující nemají nouzi, byť ještě tento víkend stále musí vystačit s omezeným počtem hráčů.

Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf v roce ...
Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf v roce ...

18.05.2020 | Se školou na golf, projekt ČGF, přináší již od roku 2014 golf do škol, kde oslovuje děti, aby zábavnou formou získaly povědomí o krásném sportu. Ročně pořádá a účastní se mnoha akcí, kde si děti mohou golf vyzkoušet, a zároveň iniciuje spolupráci mezi základními školami a golfovými kluby.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP