Česká golfová federace

Aktuality

Účastníci Se školou na golf na dosah legendám

Účastníci Se školou na golf na dosah legendám

Klára Kuchařová, Středa 14. srpna 2019

Osm školáků se v rámci projektu Se školou na golf stalo v úterý odpoledne součástí exhibice konané před D+D Real Czech Masters. Odpalovali po boku golfových legend na plovoucí green na Vltavě a jeden z nich si odnesl peněžní dar pro svou školu určený na rozvoj golfu.

Přípravy před zahájením D+D Real Czech Masters, největším profesionálním turnajem v tuzemsku, vrcholí. V úterý odpoledne se uskutečnila tisková konference a již tradiční následná exhibice na Vltavě. Ta proběhla na lodi Bohemian Rapsody vyplouvající od Čechova mostu, z které se po zakotvení v blízkosti Karlova mostu hrálo na nedaleký plovoucí green. 

Celkem devět školáků účastnících se projektu Se školou na golf se tak ocitlo v bezprostřední blízkosti legend světového golfu. Jména světových legend Ernieho ElseLee Westwooda Padraiga Harringtona probudila v mladých golfistech zvědavost a odhodlání oslovit a vyfotit se nejen s těmito hráči. Podepsaná trika a kšiltovky si budou jistě s hrdostí střežit.

Hlavním důvodem jejich přítomnosti na lodi však byla společná soutěž. Stejně jako v předešlých letech si totiž děti zahrály po boku svých idolů. Exhibice, při které se odpalovala třicetimetrová rána z lodi na plovoucí green s pohledem na Karlův most v pozadí, se kromě již zmíněných profesionálů zúčastnili také Thomas PietersHaydn PorteousAdrian Otaegui i dva čeští profesionálové Stanislav Matuš a Filip Mrůzek

Soutěžilo se v osmi čtyřčlenných týmech, který tvořil vždy jeden profesionál, jeden školák z projektu Se školou na golf a dva hosté z řad partnerů. Nejvíce bodů získal tým Thomase Pieterse, který se zasloužil o to, že na školu mladé hráčky z týmu putuje dar od hlavního partnera turnaje Raiffeisenbank v hodnotě 20.000 korun.

Datum: Středa 14. srpna 2019
Všechny články autora

Související články

Šampiónem na Albatrossu se již podruhé stal Thomas ...
Šampiónem na Albatrossu se již podruhé stal Thomas ...

18.08.2019 | Belgičan Thomas Pieters si udržel vedení ze třetího kola a vyhrál letošní D+D Real Czech Masters na Albatrossu. Po skvělém finiši byl o ránu druhý Španěl Adri Arnaus.

Thomas Pieters se blíží svému druhému triumfu ...
Thomas Pieters se blíží svému druhému triumfu ...

17.08.2019 | Belgičan Thomas Pieters je ve vedení turnaje D+D Real Czech Masters, když na Albatrossu zahrál ve třetím kole 66 ran. O ránu za ním je Španěl Adri Arnaus, třetí místo dělí čtveřice hráčů, mezi nimiž je i Edoardo Molinari. ...

Na Albatrossu se odehrálo finále turnaje škol ...
Na Albatrossu se odehrálo finále turnaje škol ...

17.08.2019 | Vítězem finálového turnaje SNAG/ČGF 2019 se opět stali hráči z akademie Děti hrají golf z Ropice. Na druhém místě skončila Hluboká nad Vltavou a bronz odvážejí na ZŠ 1. máje Hranice. Po vyhlášení se děti zúčastnily kliniky na drivingu s předními českými hráči.

Den Bav se golfem na Czech Masters
Den Bav se golfem na Czech Masters

14.08.2019 | Již ve čtvrtek vypukne největší golfový svátek v Česku a zóna Bav se golfem ani tentokrát nebude chybět. Kromě špičkového profesionálního golfu si všichni mohou golf vyzkoušet a každý den si zasoutěžit o nejrůznější ceny. Registrací do této platformy získate vstupenku na turnaj zdarma.

Hvězdy Czech Masters: Počasí nachystalo jiné hřiště ...
Hvězdy Czech Masters: Počasí nachystalo jiné hřiště ...

13.08.2019 | Před rokem bylo během Czech Masters hřiště Albatross vyprahlé, letos díky opakovanému dešti od počátku srpna výrazně změnilo svoji tvář. Shodli se na tom startující špičkoví hráči, které se dnes představili na tiskové konferenci v centru Prahy. ...

První vítězové z Albatrossu: Na turnaji European ...
První vítězové z Albatrossu: Na turnaji European ...

25.08.2018 | Čtyři desítky dětí zavítaly v pátek 24. srpna do Golf Resortu Albatross ve Vysokém Újezdu, kde se uskutečnilo finále celostátní soutěže ve SNAGu. V turnaji hraném na devět jamek zvítězila Akademie Děti hrají golf z Ropice. Padla i dvě hole-in-one. ...

Víkend Czech Masters bude na Albatrossu bez českých ...
Víkend Czech Masters bude na Albatrossu bez českých ...

16.08.2019 | Třináct českých golfistů bylo na startu 6. ročníku D+D REAL Czech Masters na Albatrossu, ale o víkendu se bude hrát bez nich. Cutem (-3) neprošel potřetí za sebou žádný z profesionálů ani amatérů, Stanislav Matuš o postup přišel na posledních třech jamkách.

Czech Masters: Tři Češi ve hře o finálový víkend
Czech Masters: Tři Češi ve hře o finálový víkend

15.08.2019 | Tři Češi jsou reálně ve hře o postup do finálových kol turnaje D+D REAL Czech Masters ze série European Tour, který dnes odstartoval v Golf Resortu Albatross. Nejlépe si vedli amatér Jakub Bareš a profesionál Aleš Kořínek (oba 70). Pod parem hřiště dokončil také Stanislav Matuš (71).

Reklama
Banner
X Tipsport Czech Ladies Open Tipsport Czech Ladies Open