Česká golfová federace

Aktuality

LET Jabra Ladies Open jako generálka na Evian

LET Jabra Ladies Open jako generálka na Evian

Tomáš Přikryl, Středa 22. května 2024

Po napínavém finiši na Amundi German Masters se Ladies European Tour tento týden představí ve Francii při 7. ročníku turnaje Jabra Ladies Open. Na malebném hřišti Evian Resort Golf Club si od čtvrtka 23.5. jako generálku na červencový major „Evian“ zahrají i čtyři české držitelky hracích karet LET.

V Evian Resort Golf Clubu v lázeňském městečku Évian-les-Bains ležícím na břehu Ženevského jezera se od čtvrtka utká ve třech kolech 132 hráček z 34 zemí o prize money 300.000 euro. Vedle 121 kmenových hráček LET si zahraje i 11 hráček na pozvánku od pořadatele. České hráčky nastoupí do 1. kola v nejtypičtější konstelaci letošní sezony LET. Sára Kousková, Jana Melichová, Kristýna Napoleaová a Klára Davidson Spilková tak mají příležitost pojmout Jabra Ladies Open jako generálku na červencový první major sezony LET – The Amundi Evian Championship.

Své plány před turnajem prozradila Sára Kousková: „Po minulém týdnu v Německu jsem se svou hrou spokojena, ač se to na výsledku moc neprojevilo. Plán budeme mít tento týden stejný, tedy snažit se být precizní a zasahovat co nejvíce fairwayí a greenů v regulaci. To bude tady v Evianu stěžejní, protože rough je opravdu výživný a šťavnatý. Celkově je setup hřiště poměrně těžký a velmi podobný majoru, který se tu bude v polovině roku hrát. Hřiště samo o sobě je krásné, co se týče kvality a vzhledu je nejspíš moje úplně nejoblíbenější na LET. I proto bych zde ráda uspěla.“

Klára Davidson Spilková na hřišti v Évian-les-Bains odehrála svůj první major v profesionální kariéře a proto se na sem vždy velice ráda vrací: „...čím víc tohle hřiště hraju, tím víc ho mám v oblibě. Je náročné, zvláště pak na greenech a okolo nich. Chcete-li tady uspět, musíte právě tahle místa dobře znát. I když je nastavení hřiště snadnější, než bývá na majoru, je to stále pro každou z nás výzva.“ Dále česká profesionálka komentuje aktuální sezónu: „Pořád nemohu najít loňskou konzistenci, bohužel ve všech aspektech své hry. Po minulém týdnu vím, že nejvíc musím zapracovat na krátké hře, která je zrovna v Évianu tou nejdůležitější. Bohužel jsme na trénink neměly ani v Koreji, ani v Berlíně dostatek času a vhodné podmínky. Až tady máme velké tréninkové zázemí a relativně dost času pokusit se vše zlepšit a na krátké hře zapracovat. Na hřišti se naštěstí nic nezměnilo a zůstalo při starém, dobrém. O to víc času mi zbude na trénink.“

Na svou další výzvu po turnaji Amundi German Masters v Německu, kde skončila těsně pod cutem, se chystá i další česká profesionálka Jana Melichová: „Konečný výsledek a neprojití cutem mě zrovna u tohoto turnaje opravdu mrzí. Skvěle jsem začala, ale v druhém dni mě zradily dvě jamky. Strašně nerada obhajuji jakoukoli svoji špatnou hru vnějšími vlivy, ale druhý den se moje dvě spoluhráčky ve flightu dlouho trápily s hledáním míčků, což způsobilo zpoždění a následně nás začali stíhat rozhodčí. Tlak a nutnost pomáhat s hledáním narušil můj rytmus a dvě jamky mi výrazně pokazily skóre, které jsem už nedokázala na posledních jamkách otočit.“

Po svém nedělním příjezdu do Evianu využila Melichová pondělní uzavření hřiště k přípravě na cvičných plochách a místní akademii. V úterý si zahrála prvních devět jamek a den před turnajem cvičně i druhou devítku, což české golfistce umožní si hřiště, které už zná z minulých let, opět oživit a dobře se připravit. „Hřiště Evian miluji, je těžké, ale nádherné, pro mě je to evropská Augusta,“ svěřila se závěrem Jana Melichová.

Jabra Ladies Open tradičně nabízí hráčkám neobvyklý formát startu ze 6. a 15.jamky. Na hřiště dlouhé 5738 a parem jen 71 se ve čtvrtek vydají Češky v tomto pořadí:

Sára Kousková v 8:55 z jamky č. 6, Kristýna Napoleaová v 9:17 z jamky č. 15, Jana Melichová ve 12:51 z jamky č. 6 a jako poslední z našich Klára Davidson Spilková ve 13:35 z jamky č. 15.

Výsledky Jabra Ladies Open série Ladies European Tour 2024 najdete zde.

Připravil: -vrk-
Foto: Tristan Jones / LET

Datum: Středa 22. května 2024
Všechny články autora

Související články

Tipsport Czech Ladies Open: Jedinečný zážitek ...
Tipsport Czech Ladies Open: Jedinečný zážitek ...

07.06.2024 | Jedna ze sportovně nejcennějších událostí roku, turnaj Tipsport Czech Ladies Open hraný od 21. do 23. června 2024 v Royal Beroun Golf Clubu, má letos opět také jedinečnou finanční hodnotu. ...

Hráčky čeká na LET ve Švédsku „divoké“ Allerum
Hráčky čeká na LET ve Švédsku „divoké“ Allerum

30.05.2024 | Po týdnu stráveném ve Francii se Ladies European Tour (LET) vydává na dva turnaje do Švédska, z nichž jako první bude město Helsingborg a Allerum Golf Club hostit od pátku 31. května do neděle 2. června turnaj Dormy Open. Česká družina se zde rozroste o pátou stabilní členku LET Terezu Meleckou.

Hvězdný výsledek Davidson Spilkové na LET ve Francii
Hvězdný výsledek Davidson Spilkové na LET ve Francii

25.05.2024 | České hráčky okupovaly od čtvrtka až do soboty nejvyšší příčky na Jabra Ladies Open (LET) odehrávajícím se na hřišti Evian Resort Golf Clubu. Dva dny držela Jana Melichová dělenou 3. příčku, v sobotu ji v TOP5 vystřídala Klára Davidson Spilková, když po skvělém výkonu skončila dělená pátá.

Amundi German Masters ozdobilo české eso
Amundi German Masters ozdobilo české eso

19.05.2024 | Třetí květnový víkend patřil na okruhu LET Amundi German Masters. Z neobvykle početné skupiny šesti českých profesionálek se do víkendového finále podívala jen obhájkyně Kristýna Napoleaová a aktuální česká jednička na LET Sára Kousková. Turnaj ozdobila Tereza Melecká svým prvním esem kariéry.

Český sextet zahraje na LET v Německu
Český sextet zahraje na LET v Německu

15.05.2024 | Od čtvrtka 16. května do neděle se na Golf & Country Club Seddiner See koná Amundi German Masters. LET se tak vrací na svůj mateřský kontinent a otevírá očekávanou etapu, do které vkročí hned šestice českých profesionálek v čele s obhájkyní loňského titulu na German Masters Kristýnou Napoleaovou.

Deště v Austrálii odplavily golfistkám turnaj ...
Deště v Austrálii odplavily golfistkám turnaj ...

07.04.2024 | Turnaj Australian Women's Classic série LET v australském Bonville se měl odehrát na 3 kola 5.-7.4. Silné deště dovolily odehrát jen sobotní kolo, které stanovilo konečné výsledky a turnaj nebude klasifikován jako oficiální turnaj LET. TOP10 umístění Davidson Spilkové a Kouskové je tím znehodnoceno.

Turnaj LET v Austrálii byl zkrácen do dvou dnů
Turnaj LET v Austrálii byl zkrácen do dvou dnů

04.04.2024 | Zastávkou druhého australského týdne Ladies European Tour (LET) je Bonville Golf Resort v Coffs Harbour, kde ve dnech 5. až 7. dubna české profesionálky odehrají turnaj Australian Women's Classic. V pořadí sedmý letošní turnaj LET s rekordním počtem zastoupených zemí se bude hrát o 300 tisíc euro.

Tři české golfistky ve finále LET v Austrálii
Tři české golfistky ve finále LET v Austrálii

31.03.2024 | Na prvním ze dvou australských podniků LET Women's NSW Open prošly cutem Sára Kousková, Jana Melichová a Klára Davidson Spilková, která má navíc na kontě eso z 1. kola. Po dobrém začátku se z českých finalistek udržela ve 3. desítce jen Kousková. Kristýna Napoleaová na své finále LET zatím čeká.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde