Česká golfová federace

Aktuality

Cut a týmové vítězství Napoleaové v Londýně

Cut a týmové vítězství Napoleaové v Londýně

Tomáš Přikryl, Sobota 6. července 2024

Po druhém dni Aramco Team Series na LET v Londýně se Kristýna Napoleaová radovala z postupu do finále a především z dalšího zážitku týmového triumfu, který si odváží jako členka týmu Nadaud. Individuálně se z Češek nejlépe dařilo dělené 26. Sáře Kouskové, hrající do poslední devítky na dohled TOP10.

Ladies European Tour měla na programu od 3. července v Londýně na hřišti golfového klubu Centurion svoji týmovou specialitu Aramco Team Series presented by PIF.

V její individuální části se do pátečního finále probojovaly tři české profesionálky. Po dvou dnech na tom byla nejlépe z našich Sára Kousková na velmi nadějném 13. místě a se skóre v paru, Tereza Melecká vklouzla do finále na hraně cutu s +6 ranami. O jednu ránu a devět příček lépe na tom byla ještě Kristýna Napoleaová, ta ovšem měla obrovský důvod k radosti z jiného důvodu.

Kristýna Napoleaová byla v loňském roce v Hongkongu vítěznou kapitánkou týmové soutěže Aramco Team Series a letos přidala další triumf jako členka týmu Francouzky Nastasii Nadaud. Ta vybojovala vítězství nad týmem Angličanky Georgie Hall po tříjamkovém play-off na konci dne, kdy se kapitánky vrátily na 18. odpaliště, aby si to rozdaly o týmový titul. Obě hráčky zahrály eagle na první jamce play-off a birdie na druhé jamce play-off, než Nadaud zahrála birdie putt na třetí jamce a zajistila svému týmu vítězství.

„Je to euforie, Nastasia hrála bombasticky. Jen sledovat play-off byla čest a že jsme vůbec měli šanci se do něj dostat. Byla to od nás super týmová hra, doplňovali jsme se a měli jsme i amatéra, který nám párkrát pomohl a to se určitě hodilo. Jsem ráda, že aspoň ve druhém kole jsem přispěla, to kolo bylo z naší strany skvělé. Hodně jsme si pomáhali, když někdo potřeboval víc času, hráli jsme ready golf. Pořád nemůžu uvěřit, že jsme vyhráli. Nastasia v play off zahrála eagle, birdie, birdie i z těžkých pozic, prostě super. Jsem ráda, že po trofeji z Hongkongu teď přijede „bratříček“ z Londýna,“ komentovala nadšeně Napoleaová svůj týmový triumf a pokračovala o individuální části: „rozhodně jsem ráda, že jsem se dostala do víkendového finále a měla možnost si dnes zahrát. Bohužel první devítku nám to propršelo a bylo to znát i na skóre. Dělala jsem zbytečné chyby. Ale teď bude den volna, trochu zregeneruju a uděláme pár změn. Už od posledního kola ve Švýcarsku mi nefungoval driver a dřeva, takže se na to zaměříme a snad se vrátím zpátky do hry už na Dutch Open.“

V roli kapitánky dovedla svůj tým Klára Davidson Spilková na dělené 21. místo a odváží si týmovou finanční odměnu 1.157 dolarů. Druhým dnem pro ni po skóre +13 turnaj Aramco Series ale skončil.

To samé platilo v individuální soutěži i o Janě Melichové, která také končila s +11 daleko na dostřel cutu.

Sára Kousková držela naději na skvělé umístění na dohled TOP10 v celé první finálové devítce, kterou i famózně začala dvěma birdie. Pak ale tři bogey a double na 16. jamce odsunuly naši olympioničku na přesto velmi solidní dělenou 26. příčku. Z Londýna si tak odváží odměnu 4.944 dolarů a nyní zamíří do Prahy do ČOV, aby nafasovala olympijskou výbavu.

Po skvělém druhém kole za 69 ran a oslavách týmového vítězství zakončila Kristýna Napoleaová v pátek své účinkování v Londýně kolem s +4 ranami a za skóre +9 brala dělené 59. místo a k šeku za týmové vítězství přidala další na 1.412 dolarů.

Tereza Melecké se ve finálovém kole nepodařilo vylepšit plusové skóre po dvou kolech, naopak připsala další 4 rány na konečných +10 a skončila na děleném 61. místě se šekem na 1.296 dolarů.

Výsledky individuální soutěže Aramco Team Series Presented by PIF – London série LET sledujte zde.

Připravil: -vrk-
Foto: Tristan Jones/LET

Datum: Sobota 6. července 2024
Všechny články autora

Související články

Golfistky budou na LET v Londýně konkurovat tenisu ...
Golfistky budou na LET v Londýně konkurovat tenisu ...

02.07.2024 | Předposledním turnajem před olympijskou přestávkou Ladies European Tour je na programu od středy do pátku 3.–5.7. Aramco Team Series presented by PIF - London. Do prestižní týmové soutěže na hřišti golfového klubu Centurion v St. Albans na předměstí Londýna nastoupí pětice českých profesionálek.

Několik českých radostí na Tipsport Czech Ladies ...
Několik českých radostí na Tipsport Czech Ladies ...

23.06.2024 | Tereza Melecká a Sára Kousková v TOP20, potvrzené dvě české hráčky na olympijský golfový turnaj, nejlepší umístění Terezy Koželuhové na Ladies European Tour. To jsou kromě perfektně zvládnuté organizace hlavní české radosti na skončeném Tipsport Czech Ladies Open na hřišti Royal Beroun Golf Clubu.

Tipsport Czech Ladies Open: přípravy vystřídá ...
Tipsport Czech Ladies Open: přípravy vystřídá ...

20.06.2024 | V Royal Beroun Golf Clubu po měsících velkých příprav vypukne v pátek 21. června český golfový svátek. V třídenním turnaji Tipsport Czech Ladies Open nejvyšší evropské profesionální ženské soutěže svedou boje o titul a prize money 300 000 eur nejlepší hráčky pěti kontinentů.

Tipsport Czech Ladies Open: Domácí hráčky si věří
Tipsport Czech Ladies Open: Domácí hráčky si věří

18.06.2024 | Turnaj nejvyšší evropské soutěže LET se odehraje už tento víkend, a popáté v Royal Golf Clubu Beroun. Tři profesionálky, které se z celkového počtu čtrnácti českých golfistek zúčastnily v Berouně setkání s médii před startem turnaje, naznačily pro nadcházející vrcholný domácí podnik nejvyšší ambice.

Tipsport Czech Ladies Open: Jedinečný zážitek ...
Tipsport Czech Ladies Open: Jedinečný zážitek ...

07.06.2024 | Jedna ze sportovně nejcennějších událostí roku, turnaj Tipsport Czech Ladies Open hraný od 21. do 23. června 2024 v Royal Beroun Golf Clubu, má letos opět také jedinečnou finanční hodnotu. ...

Hráčky čeká na LET ve Švédsku „divoké“ Allerum
Hráčky čeká na LET ve Švédsku „divoké“ Allerum

30.05.2024 | Po týdnu stráveném ve Francii se Ladies European Tour (LET) vydává na dva turnaje do Švédska, z nichž jako první bude město Helsingborg a Allerum Golf Club hostit od pátku 31. května do neděle 2. června turnaj Dormy Open. Česká družina se zde rozroste o pátou stabilní členku LET Terezu Meleckou.

Amundi German Masters ozdobilo české eso
Amundi German Masters ozdobilo české eso

19.05.2024 | Třetí květnový víkend patřil na okruhu LET Amundi German Masters. Z neobvykle početné skupiny šesti českých profesionálek se do víkendového finále podívala jen obhájkyně Kristýna Napoleaová a aktuální česká jednička na LET Sára Kousková. Turnaj ozdobila Tereza Melecká svým prvním esem kariéry.

Český sextet zahraje na LET v Německu
Český sextet zahraje na LET v Německu

15.05.2024 | Od čtvrtka 16. května do neděle se na Golf & Country Club Seddiner See koná Amundi German Masters. LET se tak vrací na svůj mateřský kontinent a otevírá očekávanou etapu, do které vkročí hned šestice českých profesionálek v čele s obhájkyní loňského titulu na German Masters Kristýnou Napoleaovou.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde