Česká golfová federace

Aktuality

Tipsport Czech Ladies Open: Jedinečný zážitek z golfu pošesté

Tipsport Czech Ladies Open: Jedinečný zážitek z golfu pošesté

Tisková zpráva , Pátek 7. června 2024

Jedna ze sportovně nejcennějších událostí roku, turnaj Tipsport Czech Ladies Open hraný od 21. do 23. června 2024 v Royal Beroun Golf Clubu, má letos opět také jedinečnou finanční hodnotu.

Na prize money se profesionálkám v globální sérii Ladies European Tour rozdělí 300 000 eur, přičemž vítězka získá 45 000 eur, a to z turnaje dělá také výjimečný milník ženského sportu z domácího i evropského hlediska.

Letos je Tipsport Czech Ladies Open navíc poslední příležitostí zabojovat o olympijské hry, protože den po finále se uzavře konečná nominace šedesáti hráček pro srpnové klání v Paříži, včetně dvou míst pro české hráčky. K dnešnímu dni drží nominační karty v rukou Klára Spilková a Sára Kousková. Před startem celkově šestého ročníku českého turnaje LET se tak mají diváci, ať už přímo na místě, nebo prostřednictvím přímých přenosů O2 TV Sport, na co těšit.

Opět je zaručena elita, jak domácích, tak zahraničních hráček (132 hráček z 25 zemí celého světa). Český golf má ovšem už čtyři profesionálky, které letos skončily na zahraničních turnajích LET v Top 10. Jsou to Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Jana Melichová a Tereza Melecká. Jen jedno místo od nejlepší desítky zůstala také Kristýna Napoleaová. Tři Češky – Davidson Spilková, Napoleaová a Melichová – jsou navíc vítězkami Ladies European Tour z předchozích let a Melichová dokonce předloňskou šampionkou právě z Berouna. Výše uvedenou pětici českých profesionálek startujících na LET doplňuje Tereza Koželuhová, která po velmi solidním prosincovém kvalifikačním turnaji pro LET v Maroku, zahájila sezónu LET / LETAS později.

A budou tu ještě skvělé amatérky, jako juniorská mistryně světa Denisa Vodičková nebo Patricie Macková, které spolu s dalšími profesionálkami Evou Koželuhovou, Šideri Váňovou a Kateřinou Vlašínovou, přinesou nejkvalitnější podívanou z domácího hlediska.

Z aktuálního Top 10 evropského žebříčku Order of Merit se v Berouně ukáže nejméně polovina hráček. Patří mezi ně letošní turnajové vítězky, Belgičanka Manon De Roey (Investec South African Women´s Open), Švýcarka Chiara Tamburlini (Joburg Ladies Open) a Shannon Tan ze Singapuru (Magical Kenya Ladies Open). Obhájkyně titulu, Indka Diksha Dagar, je momentálně devátou hráčkou letošního pořadí LET.

Diváci si mohou zakoupit vstupenky v síti Ticketportal. Golfisté, kteří si zakoupí fee na Teetime.cz, dostanou vstupenku zdarma. A všichni, kdo mají rádi golf, jsou srdečně zváni začít léto, jak se patří, právě v Berouně.

www.czechladiesopen.cz

Program turnaje 2024:

 • Pátek 21.6.
  První kolo 8:00 – 19:00, české hráčky a nejlepší zahraniční hráčky v bloku  13:00 – 19:00,  (přímý TV přenos O2 TV Sport 14:00-18:00)
 • Sobota 22.6.
  Druhé kolo a cut 8:00 – 19:00, české hráčky a nejlepší zahraniční hráčky 8:00 – 14:00, (přímý TV přenos O2 TV Sport 10:00-14:00)
 • Neděle 23.6.
  Finále 8:30 – 15:30, (TV přenos O2 TV Sport 11:00-16:00)         

Vítězky Tipsport Czech Ladies Open:

 • 2019  Karlštejn - Carly BOOTH, Skotsko
 • 2020  Beroun - Emily PEDERSEN, Dánsko, členka týmu Evropy, Solheim cup 2023
 • 2021  Beroun - Atthaya THITIKUL, Thajsko, světová hráčka č. 2, podzim  2022
 • 2022  Beroun - Jana MELICHOVÁ, Česko
 • 2023  Beroun - Diksha DAGAR, Indie

Text a foto: Tipsport Czech Ladies Open

 

 

Autor: Tisková zpráva  
Datum: Pátek 7. června 2024
Všechny články autora

Související články

Hráčky čeká na LET ve Švédsku „divoké“ Allerum
Hráčky čeká na LET ve Švédsku „divoké“ Allerum

30.05.2024 | Po týdnu stráveném ve Francii se Ladies European Tour (LET) vydává na dva turnaje do Švédska, z nichž jako první bude město Helsingborg a Allerum Golf Club hostit od pátku 31. května do neděle 2. června turnaj Dormy Open. Česká družina se zde rozroste o pátou stabilní členku LET Terezu Meleckou.

Amundi German Masters ozdobilo české eso
Amundi German Masters ozdobilo české eso

19.05.2024 | Třetí květnový víkend patřil na okruhu LET Amundi German Masters. Z neobvykle početné skupiny šesti českých profesionálek se do víkendového finále podívala jen obhájkyně Kristýna Napoleaová a aktuální česká jednička na LET Sára Kousková. Turnaj ozdobila Tereza Melecká svým prvním esem kariéry.

Český sextet zahraje na LET v Německu
Český sextet zahraje na LET v Německu

15.05.2024 | Od čtvrtka 16. května do neděle se na Golf & Country Club Seddiner See koná Amundi German Masters. LET se tak vrací na svůj mateřský kontinent a otevírá očekávanou etapu, do které vkročí hned šestice českých profesionálek v čele s obhájkyní loňského titulu na German Masters Kristýnou Napoleaovou.

Tým Napoleaové vyhrál Aramco Team Series v Hongkongu
Tým Napoleaové vyhrál Aramco Team Series v Hongkongu

08.10.2023 | Aramco Team Series v Hong Kongu zkrátil tajfun Koinu na dvě kola, nicméně v plně odehrané soutěži družstev triumfoval tým Kristýny Napoleaové, když po senzačním výkonu v druhém kole vyhrál s celkovým výsledkem -31. V individuální soutěži byla nejlepší z Češek Klára Davidson Spilková na 21.

Pro Kláru Davidson Spilkovou je La Sella Open ...
Pro Kláru Davidson Spilkovou je La Sella Open ...

19.07.2023 | Po chladném Londýně se české hráčky přesunuly do slunného Španělska. Pětici Češek doplnila také Tereza Koželuhová. Klára Davidson Spilková bude ladit formu před major turnajem ve Francii, který je na programu již příští týden.

Ladies European Tour s pěti Češkami na Aramco ...
Ladies European Tour s pěti Češkami na Aramco ...

13.07.2023 | Ladies European Tour se po týdenní přestávce vrací týmovým turnajem Aramco Team Series Presented By PIF – London. 14. až 16. července 2023 zde bude hrát paralelně v individuální i týmové soutěži i pět Češek.

V Berlíně šest českých hráček – poslední zastávka ...
V Berlíně šest českých hráček – poslední zastávka ...

14.06.2023 | Amundi German Masters je posledním turnajem série LET před domácím Tipsport Czech Ladies Open, které se hraje příští týden v Berouně. V Německu se představí šest českých hráček. Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Jana Melichová, Tereza Melecká, Tereza Koželuhová a Kristýna Napoleaová.

Famózní český finiš na LET Dormy Open Helsingborg
Famózní český finiš na LET Dormy Open Helsingborg

02.06.2024 | Na Ladies European Tour Ve švédském Helsingborgu dvě české profesionálky Klára Davidson Spilková a Tereza Melecká prošly cutem a k tomu přidaly finálové excelentní výkony. Davidson Spilková zahrála druhý nejlepší a Melecká pátý nejlepší výsledek nedělního finále a nakonec společně dělily 21.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde