Česká golfová federace

Aktuality

Hráčky čeká na LET ve Švédsku „divoké“ Allerum

Hráčky čeká na LET ve Švédsku „divoké“ Allerum

Tomáš Přikryl, Čtvrtek 30. května 2024

Po týdnu stráveném ve Francii se Ladies European Tour (LET) vydává na dva turnaje do Švédska, z nichž jako první bude město Helsingborg a Allerum Golf Club hostit od pátku 31. května do neděle 2. června turnaj Dormy Open. Česká družina se zde rozroste o pátou stabilní členku LET Terezu Meleckou.

Chladnější a větrnější Švédsko přilákalo do prvního ze dvou turnajů v Helsingborgu 132 hráček z 33 zemí, které si na Dormy Open zahrají o 300 tisíc euro ve třech kolech s cutem po 36 jamkách. Následující Volvo Car Scandinavian Mixed bude na prize money ještě zajímavější, protože půjde o rovné 2 miliony eur.

Turnaj Dormy Open se bude konat na zcela jiném typu hřiště, než jakým byl lesnatý Évian ve Francii a podle hráček bude spíše vyžadovat podobný herní styl jako na skotských linksech. Allerum je dlouhé 5810 metrů a má par 72.

Sára Kousková je ve Švédsku od úterý, aby se s doteď nepoznaným hřištěm dostatečně seznámila. „Jsem tu poprvé, včera jsem si zahrála 18 jamek v rámci pro-am. Hřiště není členité, ale o to víc zde hraje roli vítr, který byl v posledních dnech poměrně silný. Fairwaye jsou tvrdé a míč na nich často odskakuje kam se mu zlíbí, tudíž je to i po dobrém drivu celkem loterie. Greeny jsou hodně členité, půjdu si je ještě jednou projít, abych věděla, kam hrát a jakým místům se vyhnout. Cítím se dobře, a jak jsme se s týmem shodli po dvou minulých turnajích v Německu a Francii, je to jen o trpělivosti, kdy se vše projeví na kvalitním výsledku,“ těší se Kousková na turnaj v oblíbeném Švédsku a věří, že to přispěje i k jejímu dobrému výkonu.

Svůj nejlepší letošní turnaj sezony má za sebou Klára Davidson Spilková, když v Évianu obsadila dělenou pátou pozici. Podle jejích slov to byla opět hra podle představ, trocha štěstí na počasí a návrat k sebejistotě loňského roku. „Nejlepší zpráva je, že k loňské formě mi toho už moc nechybí, snad jen trocha uvolnění, silnější mentální nastavení a s tím spojená celková herní konzistence. Hřiště v Helsingborgu jsem hrála už v minulém roce a rozhodující bude, jak moc tady bude foukat. Je hodně otevřené a vše bude záviset na správně zvolené strategii, příhrách do greenu a štěstí při puttování. Jsem jednak zvědavá, jak mi hra po posledním turnaji a tréninku krátké hry půjde, a jednak už se moc těším na trochu jiný golf. Opět si musíme držet palce s počasím a připravit se na poněkud jiné podnebí. Oproti Česku je zde poměrně chladno,“ sdělila k nadcházejícímu turnaji po příletu do Švédska Davidson Spilková, která bude mít po kratší přestávce u bagu opět manžela Seana.

Z Prahy přiletěla do švédského Helsingborgu na „divoké“ Allerum i Jana Melichová a vrátila se ještě ke své hře na turnaji v Évianu: „První dva dny, ve kterých jsem se dostala až na skvělou třetí příčku, jsem šla sama bez caddyho, což byl i můj záměr. Bohužel třetí den v atmosféře posledního a nejlepšího flightu byl tlak opravdu veliký a dva ztracené míče moje skóre úplně otočily. V posledních jamkách jsem byla sice schopna zahrát ještě dvě birdie, nicméně na návrat do Top 5 to nestačilo.“ Stejně jako pro Kouskovou, je i pro Melichovou hřiště Allerum nové a okomentovala ho po prvních seznamovacích jamkách: „Hřiště je jiné než ostatní, velmi „divoké“. Ladies European Tour se snaží jít příkladem v udržitelnosti a zrovna golfová hřiště jsou přeci jen náročná mj. i na zavlažování. A protože toto hřiště je zaměřené na udržitelnost, kterou se LET snaží podporovat, není tedy tak dokonalé, jako ty, na kterých obvykle hrajeme. Nicméně je to pro dobro přírody a planety.“

S Melichovou tentokrát půjde turnaj jako caddy její dlouholetý trenér Jiří Němeček, což jí má přidat na sebedůvěře a připravenosti na turnaj. Melichová také přeorganizovala své následující dny tak, že zůstane ve Švédsku o týden déle, aby se na úkor původně plánovaného Ladies Italian Open zúčastnila Volvo Car Scandinavian Mixed.

Díky skvělému výsledku na Joburg Ladies Open je nyní Tereza Melecká pátou Češkou, která se může těšit z plné karty LET: „Jsem velice spokojená, že moje zimní příprava vedla zpět na LET. Tato cesta nebyla snadná, musela jsem udělat spoustu změn a rozhodnutí. Dále stanovit cesty, jak k tomuto cíli dojít. Jedna z možností byla dostat se na turnaj se svojí kategorií z loňského roku a na něm zkusit zahrát co nejlepší výsledek a získat dostatek bodů do reshuffle nebo dostat pozvánku. Druhá možnost byla hrát turnaje LET access a na konci roku být do Top 7 a tím získat plnou kartu. Třetí možnost byla jet na LET kvalifikaci v prosinci. Naštěstí mi vyšla hned ta první možnost při mém letošní premiérovém návratu na LET během turnaje v Johannesburgu, který jsem ještě doplnila dobrým umístěním v Koreji. Nyní pokračuji v přípravě na další turnaje se svým novým trenérem a také sportovním psychologem a bývalým mistrem světa Petrem Kabátem. Jsem ráda, že mám momentálně silnou kartu na LET a mám možnost zahrát si i ty větší turnaje jako jsou třeba Aramco Team Series. S tímto scénářem nikdo v mém teamu ani nepočítal a je příjemné plánovat zbytek turnajů sezóny na nejvyšší evropské sérii.“

Pětici našich hráček doplní Kristýna Napoleaová, která ve Francii turnaj Évian nedohrála a Švédsko pro ni bude příležitostí k návratu do turnajové pohody.

V pátek se na hřiště Allerum vydají české hráčky v tomto pořadí: Jana Melichová v 9:17 z jamky č. 10, ze stejné jamky půjdou i Sára Kousková v 9:28 a Klára Davidson Spilková v 9:39. V odpoledních časech vyrazí z jedničky ve 13:18 Tereza Melecká a ve 13:29 Kristýna Napoleaová.

Výsledky turnaje LET Dormy Open Helsingborg sledujte zde.

Jako druhý z turnajů, jež hostí švédský Helsingborg, následuje v programu LET od 6. června Volvo Car Scandinavian Mixed.

Připravil: -vrk-
Foto: Tristan Jones / LET

Datum: Čtvrtek 30. května 2024
Všechny články autora

Související články

Golfistky budou na LET v Londýně konkurovat tenisu ...
Golfistky budou na LET v Londýně konkurovat tenisu ...

02.07.2024 | Předposledním turnajem před olympijskou přestávkou Ladies European Tour je na programu od středy do pátku 3.–5.7. Aramco Team Series presented by PIF - London. Do prestižní týmové soutěže na hřišti golfového klubu Centurion v St. Albans na předměstí Londýna nastoupí pětice českých profesionálek.

Tipsport Czech Ladies Open: Šťastná domácí tř ...
Tipsport Czech Ladies Open: Šťastná domácí tř ...

15.06.2024 | Třináct českých golfistek je potvrzeno na turnaj Tipsport Czech Ladies Open ze série Ladies European Tour, která se odehraje od 21. do 23. června 2024 už popáté v Royal Golf Clubu Beroun.

Ladies Italian Open poslední prověrkou před Berounem
Ladies Italian Open poslední prověrkou před Berounem

13.06.2024 | Jako ostrý test bezprostředně před domácím Tipsport Czech Ladies Open využijí tři české hráčky turnaj Ladies Italian Open série LET v Itálii. O víkendu 14.-16. června na hřišti Golf Nazionale v italském Sutri chtějí doladit formu před Berounem Klára Davidson Spilková, Sára Kousková a Tereza Melecká.

Hvězdný výsledek Davidson Spilkové na LET ve Francii
Hvězdný výsledek Davidson Spilkové na LET ve Francii

25.05.2024 | České hráčky okupovaly od čtvrtka až do soboty nejvyšší příčky na Jabra Ladies Open (LET) odehrávajícím se na hřišti Evian Resort Golf Clubu. Dva dny držela Jana Melichová dělenou 3. příčku, v sobotu ji v TOP5 vystřídala Klára Davidson Spilková, když po skvělém výkonu skončila dělená pátá.

Amundi German Masters ozdobilo české eso
Amundi German Masters ozdobilo české eso

19.05.2024 | Třetí květnový víkend patřil na okruhu LET Amundi German Masters. Z neobvykle početné skupiny šesti českých profesionálek se do víkendového finále podívala jen obhájkyně Kristýna Napoleaová a aktuální česká jednička na LET Sára Kousková. Turnaj ozdobila Tereza Melecká svým prvním esem kariéry.

Český sextet zahraje na LET v Německu
Český sextet zahraje na LET v Německu

15.05.2024 | Od čtvrtka 16. května do neděle se na Golf & Country Club Seddiner See koná Amundi German Masters. LET se tak vrací na svůj mateřský kontinent a otevírá očekávanou etapu, do které vkročí hned šestice českých profesionálek v čele s obhájkyní loňského titulu na German Masters Kristýnou Napoleaovou.

LET Aramco Team Series komplikovalo počasí
LET Aramco Team Series komplikovalo počasí

12.05.2024 | Víkendový LET turnaj Aramco Team Series v Soulu poznamenal silný déšť a vynucená nedělní dohrávka 2. kola pro část startovního pole. Spanilou jízdu v neděli předvedla Tereza Melecká a ze dna tabulky se vyhoupla na přední místa leaderboardu. Davidson Spilkové na poslední devítce unikla TOP10.

Dva týmy na LET Aramco TS v Soulu povedou české ...
Dva týmy na LET Aramco TS v Soulu povedou české ...

09.05.2024 | Po dvou týdnech v Jižní Africe se Ladies European Tour představí v Soulu, kde se koná druhý letošní turnaj Aramco Team Series presented by PIF. Tentokrát bez Sáry Kouskové, ale se dvěma českými kapitánkami Klárou Davidson Spilkovou a Kristýnou Napoleaovou.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde