Česká golfová federace

Aktuality

LET Aramco Team Series komplikovalo počasí

LET Aramco Team Series komplikovalo počasí

Tomáš Přikryl, Neděle 12. května 2024

Víkendový LET turnaj Aramco Team Series v Soulu poznamenal silný déšť a vynucená nedělní dohrávka 2. kola pro část startovního pole. Spanilou jízdu v neděli předvedla Tereza Melecká a ze dna tabulky se vyhoupla na přední místa leaderboardu. Davidson Spilkové na poslední devítce unikla TOP10.

Nejlépe z Češek se úvodní páteční kolo na hřišti New Korea Golf Clubu podařilo Kláře Davidson Spilkové. Do turnaje sice vstoupila doublebogey na zahajovací desítce, ale ten den to bylo kromě bogey na předposlední jamce jediné její zaváhání. Náročné hřiště obešla Davidson Spilková v paru a díky tomu končila dělená devátá, protože drtivá většina startovního pole hrála v pátek s plusovými výsledky.

Tereza Melecká v prvním kole zahrála sedm ran nad par a uzavírala kolo jedenadevadesátá. Ani Kristýně Napoleaové se v pátek nedařilo a s +10 končila 1. den na 105. místě.

Sobotní kolo většině hráček zkomplikoval hustý déšť, kvůli kterému odpoledne organizátoři hru přerušili a později rozhodli o dohrání 2. kola v nedělních ranních hodinách. Jednou z hráček, která svých 18 jamek v sobotu stihla dohrát, byla Klára Davidson Spilková. Na pěti jamkách ale zahrála „bogey golf“ a po odečtu dvou birdie její skore dne dalo +3 a pokles o 12 míst. O ránu lépe se 2. kolo povedlo Napoleaové, která dohrávala čtyři jamky v neděli ráno. S celkovými +12 ranami ale zůstala 5 ran od hranice cutu a turnaj pro ni skončil.

Skvěle se povedlo 2. kolo Tereze Melecké. K sobotnímu průběžnému paru na odehraných deseti jamkách přidala v neděli ráno tři birdie a zapisovala tím nejlepší výsledek 2. kola, který s ní dokázaly zahrát jen Charley Hull a Katja Pogacar. Meleckou tak -3 rány 2. kola rázem katapultovaly o 60 míst na pohodlně postupovou 31. příčku.

Rozjetá Melecká v neděli pokračovala výbornou hrou i ve své regulérní osmnáctce dne. Výsledek 3. kola dokázala opět udržet pod parem hřiště na -1 a ve srovnání s její nelichotivou pozicí po 1. kole tak pro Meleckou turnaj skončil happyendem na výsledném děleném 15. místě a se šekem na 7.901 euro.

Až do 11. jamky šla v neděli na TOP10 výsledek Klára Davidson Spilková. Bohužel ten den nasbírala čtyři bogey a dvě zahraná birdie její 3. kolo už jen vylepšila na +2 a celkový turnajový výsledek na +5. Spokojit se tak musela Davidson Spilková s konečným děleným 27. místem, za což jí patří šek na 4.587 euro.

Se svým týmem skončila Klára Davidson Spilková dělená 18. Tereza Melecká uhrála v týmu kapitánky Dikshi Dagar z Indie samostatné 23. místo a tým Kristýny Napoleaové uzavřel žebříček Aramco Team Series jako 36. v pořadí.

K vítězství v týmové soutěži dovedla své spoluhráčky kapitánka Danielle Kang ze Spojených států. V individuální soutěži zůstal triumf pořadatelské Koreji zásluhou domácí hráčky Hyo-Joo Kim (-10).

Ladies European Tour se nyní vrátí do Evropy na hlavní část svého programu, která začíná 16. května turnajem Amundi German, kde bude Kristýna Napoleaová obhajovat svůj loňský titul.

Finální výsledky individuální soutěže Aramco Team Series – Korea najdete zde.

Finální výsledky týmové soutěže Aramco Team Series – Korea najdete zde.

Připravil: -vrk-
Foto: Roy Cruz

Datum: Neděle 12. května 2024
Všechny články autora

Související články

Amundi German Masters ozdobilo české eso
Amundi German Masters ozdobilo české eso

19.05.2024 | Třetí květnový víkend patřil na okruhu LET Amundi German Masters. Z neobvykle početné skupiny šesti českých profesionálek se do víkendového finále podívala jen obhájkyně Kristýna Napoleaová a aktuální česká jednička na LET Sára Kousková. Turnaj ozdobila Tereza Melecká svým prvním esem kariéry.

Český sextet zahraje na LET v Německu
Český sextet zahraje na LET v Německu

15.05.2024 | Od čtvrtka 16. května do neděle se na Golf & Country Club Seddiner See koná Amundi German Masters. LET se tak vrací na svůj mateřský kontinent a otevírá očekávanou etapu, do které vkročí hned šestice českých profesionálek v čele s obhájkyní loňského titulu na German Masters Kristýnou Napoleaovou.

Dva týmy na LET Aramco TS v Soulu povedou české ...
Dva týmy na LET Aramco TS v Soulu povedou české ...

09.05.2024 | Po dvou týdnech v Jižní Africe se Ladies European Tour představí v Soulu, kde se koná druhý letošní turnaj Aramco Team Series presented by PIF. Tentokrát bez Sáry Kouskové, ale se dvěma českými kapitánkami Klárou Davidson Spilkovou a Kristýnou Napoleaovou.

Tereza Melecká se kvalifikovala na LET v Berouně
Tereza Melecká se kvalifikovala na LET v Berouně

21.04.2024 | Po loňské ztrátě plné hrací karty LET vyšperkovala Tereza Melecká svůj návrat do elitní soutěže děleným 5.místem na Joburg Ladies Open. Po sebevědomém výkonu si zároveň vybojovala účast na turnaji LET v Berouně. Českému kvartetu hráček se letos premiérově podařilo projít v plném počtu cutem.

Deště v Austrálii odplavily golfistkám turnaj ...
Deště v Austrálii odplavily golfistkám turnaj ...

07.04.2024 | Turnaj Australian Women's Classic série LET v australském Bonville se měl odehrát na 3 kola 5.-7.4. Silné deště dovolily odehrát jen sobotní kolo, které stanovilo konečné výsledky a turnaj nebude klasifikován jako oficiální turnaj LET. TOP10 umístění Davidson Spilkové a Kouskové je tím znehodnoceno.

Turnaj LET v Austrálii byl zkrácen do dvou dnů
Turnaj LET v Austrálii byl zkrácen do dvou dnů

04.04.2024 | Zastávkou druhého australského týdne Ladies European Tour (LET) je Bonville Golf Resort v Coffs Harbour, kde ve dnech 5. až 7. dubna české profesionálky odehrají turnaj Australian Women's Classic. V pořadí sedmý letošní turnaj LET s rekordním počtem zastoupených zemí se bude hrát o 300 tisíc euro.

Tři české golfistky ve finále LET v Austrálii
Tři české golfistky ve finále LET v Austrálii

31.03.2024 | Na prvním ze dvou australských podniků LET Women's NSW Open prošly cutem Sára Kousková, Jana Melichová a Klára Davidson Spilková, která má navíc na kontě eso z 1. kola. Po dobrém začátku se z českých finalistek udržela ve 3. desítce jen Kousková. Kristýna Napoleaová na své finále LET zatím čeká.

Mallorca přiblíží Češkám konec sezony LET
Mallorca přiblíží Češkám konec sezony LET

15.11.2023 | Poslední dva turnaje letošní Ladies European Tour zbývá odehrát ve druhé polovině listopadu na španělské půdě čtveřici českých profesionálek. Klára Davidson Spilková, Kristýna Napoleaová, Sára Kousková a Jana Melichová odehrají 16.-18.11. Mallorca Ladies Open na hřišti Golf Son Muntaner.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde