Česká golfová federace

Aktuality

Amundi German Masters ozdobilo české eso

Amundi German Masters ozdobilo české eso

Tomáš Přikryl, Neděle 19. května 2024

Třetí květnový víkend patřil na okruhu LET Amundi German Masters. Z neobvykle početné skupiny šesti českých profesionálek se do víkendového finále podívala jen obhájkyně Kristýna Napoleaová a aktuální česká jednička na LET Sára Kousková. Turnaj ozdobila Tereza Melecká svým prvním esem kariéry.

Po prvním kole na tom byla nejlépe z Češek Jana Melichová, která úvodní osmnáctku zahrála v paru a ocitla se v TOP20 na dělené 18. příčce. Na potenciálních postupových pozicích kolem 40. až 60. místa figurovaly před pátečním 2. kolem také obhájkyně loňského titulu Kristýna Napoleaová, Klára Davidson Spilková a Sára Kousková.

Tereza Koželuhová a Tereza Melecká musely po nepovedeném 1. kole v pátek zabrat, aby smazaly nadpočet ran, které je po prvním dni odsouvaly ke dnu leaderboardu kolem 100. příčky. To se jim v pátek nepovedlo, i navzdory fantasticky trefené ráně Melecké na 5. jamce, kterou zahrála své první eso profesionální kariéry. Obě Terezy zopakovaly stejné skore jako ve čtvrtek a s +10 ranami na shodném 109. místě pro ně German Masters po 2. kole skončil.

Stejně tak i Klára Davidson Spilková zahrála v pátek +5 a i pro ni to znamenalo, že do víkendového finále LET se tentokrát nepodívá.

Asi nejsmolnější byl pátek pro Janu Melichovou, protože po skvěle zahraném čtvrtečním kole jí cut unikl o jedinou ránu. Těžko hledat příčinu v první nebo druhé devítce. Ta jedna rána navíc je ukryta mezi pěti bogey, jednom double a jednom tripple bogey, které v pátek Melichová zahrála. S šesti ranami nad par tak končila na prvním nepostupovém, děleném 67. místě.

Cutem tedy prošlo z českého sextetu jen duo Kristýna Napoleaová a Sára Kousková, obě shodně na 41. příčce. V sobotu obě hráčky zabraly a zahrály hřiště pod par. Kousková o jednu ránu a tím se posunula na konec třetí desítky. Excelovala především ale Napoleaová. Kolem za 67 ran připomněla své loňské vystoupení na German Masters a na neděli se chystala z dělené 16. příčky.

Ale jak Napoleaová sama často říká, golf je hra nahoru - dolů a to se jí také v neděli stalo. Do té doby vedoucí Češka leaderboardu zahrála po svém sobotním nejlepším kole v neděli své nejhorší (75 ran) a to znamenalo pád na konečnou dělenou 42. příčku. O tu se s ní kromě jiných dělila i Sára Kousková. Ta sice zopakovala výkon ze soboty s jednou ranou pod par, ale soupeřkám se dařilo o něco lépe a Kousková tak končila svorně s Napoleaovou na zmíněné 42. příčce a obě si odvezly šek na 1.830 euro.

O triumf si to musely v rozstřelu rozdat domácí favoritka Alexandra Forsterling s Rakušankou Emmou Spritz, které měly po čtyřech kolech shodně -12. Šťastnější nakonec byla Němka, když soupeřku z Rakouska udolala po třech jamkách a vrátila trofej Amundi German Masters zpět do Německa.

Výsledky turnaje LET Amundi German Masters sledujte zde.

Připravil: -vrk-
Foto: Tristan Jones / LET

Datum: Neděle 19. května 2024
Všechny články autora

Související články

Golfistky budou na LET v Londýně konkurovat tenisu ...
Golfistky budou na LET v Londýně konkurovat tenisu ...

02.07.2024 | Předposledním turnajem před olympijskou přestávkou Ladies European Tour je na programu od středy do pátku 3.–5.7. Aramco Team Series presented by PIF - London. Do prestižní týmové soutěže na hřišti golfového klubu Centurion v St. Albans na předměstí Londýna nastoupí pětice českých profesionálek.

Tipsport Czech Ladies Open: Šťastná domácí tř ...
Tipsport Czech Ladies Open: Šťastná domácí tř ...

15.06.2024 | Třináct českých golfistek je potvrzeno na turnaj Tipsport Czech Ladies Open ze série Ladies European Tour, která se odehraje od 21. do 23. června 2024 už popáté v Royal Golf Clubu Beroun.

Ladies Italian Open poslední prověrkou před Berounem
Ladies Italian Open poslední prověrkou před Berounem

13.06.2024 | Jako ostrý test bezprostředně před domácím Tipsport Czech Ladies Open využijí tři české hráčky turnaj Ladies Italian Open série LET v Itálii. O víkendu 14.-16. června na hřišti Golf Nazionale v italském Sutri chtějí doladit formu před Berounem Klára Davidson Spilková, Sára Kousková a Tereza Melecká.

Hráčky čeká na LET ve Švédsku „divoké“ Allerum
Hráčky čeká na LET ve Švédsku „divoké“ Allerum

30.05.2024 | Po týdnu stráveném ve Francii se Ladies European Tour (LET) vydává na dva turnaje do Švédska, z nichž jako první bude město Helsingborg a Allerum Golf Club hostit od pátku 31. května do neděle 2. června turnaj Dormy Open. Česká družina se zde rozroste o pátou stabilní členku LET Terezu Meleckou.

Hvězdný výsledek Davidson Spilkové na LET ve Francii
Hvězdný výsledek Davidson Spilkové na LET ve Francii

25.05.2024 | České hráčky okupovaly od čtvrtka až do soboty nejvyšší příčky na Jabra Ladies Open (LET) odehrávajícím se na hřišti Evian Resort Golf Clubu. Dva dny držela Jana Melichová dělenou 3. příčku, v sobotu ji v TOP5 vystřídala Klára Davidson Spilková, když po skvělém výkonu skončila dělená pátá.

Český sextet zahraje na LET v Německu
Český sextet zahraje na LET v Německu

15.05.2024 | Od čtvrtka 16. května do neděle se na Golf & Country Club Seddiner See koná Amundi German Masters. LET se tak vrací na svůj mateřský kontinent a otevírá očekávanou etapu, do které vkročí hned šestice českých profesionálek v čele s obhájkyní loňského titulu na German Masters Kristýnou Napoleaovou.

LET Aramco Team Series komplikovalo počasí
LET Aramco Team Series komplikovalo počasí

12.05.2024 | Víkendový LET turnaj Aramco Team Series v Soulu poznamenal silný déšť a vynucená nedělní dohrávka 2. kola pro část startovního pole. Spanilou jízdu v neděli předvedla Tereza Melecká a ze dna tabulky se vyhoupla na přední místa leaderboardu. Davidson Spilkové na poslední devítce unikla TOP10.

Dva týmy na LET Aramco TS v Soulu povedou české ...
Dva týmy na LET Aramco TS v Soulu povedou české ...

09.05.2024 | Po dvou týdnech v Jižní Africe se Ladies European Tour představí v Soulu, kde se koná druhý letošní turnaj Aramco Team Series presented by PIF. Tentokrát bez Sáry Kouskové, ale se dvěma českými kapitánkami Klárou Davidson Spilkovou a Kristýnou Napoleaovou.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde