Česká golfová federace

Aktuality

Hvězdný výsledek Davidson Spilkové na LET ve Francii

Hvězdný výsledek Davidson Spilkové na LET ve Francii

Tomáš Přikryl, Sobota 25. května 2024

České hráčky okupovaly od čtvrtka až do soboty nejvyšší příčky na Jabra Ladies Open (LET) odehrávajícím se na hřišti Evian Resort Golf Clubu. Dva dny držela Jana Melichová dělenou 3. příčku, v sobotu ji v TOP5 vystřídala Klára Davidson Spilková, když po skvělém výkonu skončila dělená pátá.

V Evian Resort Golf Clubu se v červenci odehraje jeden z evropských majorů a mnohé z hráček pojaly turnaj jako generálku na tento highlight sezony LET. Pro české barvy se tu od začátku blýskalo na dobrý výsledek. Po 1. kole se svými pěti birdie, skore -4 a děleným 3. místem přihlásila o pozornost Jana Melichová. Klára Davidson Spilková a Sára Kousková končily ve čtvrtek shodně na děleném 45. místě se skore +2. Kristýna Napoleaová odehrála na Jabra Ladies open jen první kolo se skore +6, další fáze turnaje nedokončila.

Ve 2. kole nadělalo hráčkám i organizátorům potíže bouřkové počasí. Po hodinovém přerušení hry krátce před 15 hodinou ukončili organizátoři v 18:08 hru definitivně a kolo se dohrávalo v sobotu ráno. Nicméně díky svým ranním startům stihly 2. kolo odehrát dvě Češky. Jana Melichová sice neudržela své skore pod parem hřiště, ale pátečních +1 stačilo na udržení skvělé výchozí pozice na děleném 3. místě před sobotním finále. I Klára Davidson Spilková odehrála celé 2. kolo před pátečním přerušením. Hřiště Evian si rozehrála dvěma birdie a celou osmnáctku došla 1 ránu pod par, čímž si vylepšila své postavení v žebříčku na 17. pozici.

Třetí českou vlaječku nad čárou cutu zajistila Sára Kousková, která zopakovala výsledek z 1. kola 2 rány nad par a vstupovala tak do sobotního finále na 41. příčce.

Sobotní finále otevřela z českých hráček jako první Klára Davidson Spilková a její úvodní devítka byla z říše snů. Že tu zúročuje svoji zkušenost s Evian osmnáctkou, potvrdila později česká profesionálka bezprostředně po turnaji: „Hřiště už jsem několikrát hrála, docela dobře ho znám a jsem za to ráda. Je hodně technické a chce to umisťovat na dobré pozice, aby měl člověk šanci zahrát birdie nebo par.  První devítku jsem dala dvě bogey, ale potom hned dvě birdie a najednou jsem získala ve hře lehkost a flow. Na deváté jamce se mi urodil eagle poté, co jsem z roughu zahrála 100 m péčkem a spadlo to jamky. To se moc často nestává, takže jsem za to moc vděčná. Výsledek je pro mě určitě vzpruha před majorem, který se tu bude hrát. Teď mám před sebou turnaj ve Švédsku, hrát budu Dormy Open Helsingborg, během Volvo Car Scandinavian Mixed si dám pauzu, pak hraju v Itálii a už tu bude Beroun (Tipsport Czech Ladies Open). Teď odlétám domů a těším se, že si odpočinu,“ uzavřela pátá hráčka Jabra Ladies Open Klára Davidson Spilková.

Jana Melichová v sobotu na fantastický čtvrteční začátek bohužel nenavázala. Zahranými pěti bogey a dvěma double bogey se ve 3. kole ocitla se skore +6 o 20 míst níže na výsledné 23. příčce, za kterou inkasovala 3.970 euro. „Stres a nervozita mi zkazila prvních pár jamek, pak jsem ztratila dva míče a veškerá sebedůvěra byla pryč. Do tempa jsem se vrátila úplně posledním puttem. Při dnešním rozehrávání jsem nezkazila ránu, všechno bylo perfektní, bohužel jen před hrou,“ postěžovala si na závěr Jana Melichová.

Pro třetí českou finalistku ve startovním poli Sáru Kouskovou bylo sobotní kolo o jednu ránu úspěšnější a svoje výsledky ze čtvrtka a pátku vylepšila ještě o 1 ránu a po vyrovnaných kolech 73, 73, 72 (+5) skončila 32. se šekem na 2.687 euro.

Výsledky Jabra Ladies Open série Ladies European Tour 2024 najdete zde.

Připravil: -vrk-
Foto: Tristan Jones / LET

Datum: Sobota 25. května 2024
Všechny články autora

Související články

Golfistky budou na LET v Londýně konkurovat tenisu ...
Golfistky budou na LET v Londýně konkurovat tenisu ...

02.07.2024 | Předposledním turnajem před olympijskou přestávkou Ladies European Tour je na programu od středy do pátku 3.–5.7. Aramco Team Series presented by PIF - London. Do prestižní týmové soutěže na hřišti golfového klubu Centurion v St. Albans na předměstí Londýna nastoupí pětice českých profesionálek.

Tipsport Czech Ladies Open: Šťastná domácí tř ...
Tipsport Czech Ladies Open: Šťastná domácí tř ...

15.06.2024 | Třináct českých golfistek je potvrzeno na turnaj Tipsport Czech Ladies Open ze série Ladies European Tour, která se odehraje od 21. do 23. června 2024 už popáté v Royal Golf Clubu Beroun.

Ladies Italian Open poslední prověrkou před Berounem
Ladies Italian Open poslední prověrkou před Berounem

13.06.2024 | Jako ostrý test bezprostředně před domácím Tipsport Czech Ladies Open využijí tři české hráčky turnaj Ladies Italian Open série LET v Itálii. O víkendu 14.-16. června na hřišti Golf Nazionale v italském Sutri chtějí doladit formu před Berounem Klára Davidson Spilková, Sára Kousková a Tereza Melecká.

Hráčky čeká na LET ve Švédsku „divoké“ Allerum
Hráčky čeká na LET ve Švédsku „divoké“ Allerum

30.05.2024 | Po týdnu stráveném ve Francii se Ladies European Tour (LET) vydává na dva turnaje do Švédska, z nichž jako první bude město Helsingborg a Allerum Golf Club hostit od pátku 31. května do neděle 2. června turnaj Dormy Open. Česká družina se zde rozroste o pátou stabilní členku LET Terezu Meleckou.

Amundi German Masters ozdobilo české eso
Amundi German Masters ozdobilo české eso

19.05.2024 | Třetí květnový víkend patřil na okruhu LET Amundi German Masters. Z neobvykle početné skupiny šesti českých profesionálek se do víkendového finále podívala jen obhájkyně Kristýna Napoleaová a aktuální česká jednička na LET Sára Kousková. Turnaj ozdobila Tereza Melecká svým prvním esem kariéry.

Český sextet zahraje na LET v Německu
Český sextet zahraje na LET v Německu

15.05.2024 | Od čtvrtka 16. května do neděle se na Golf & Country Club Seddiner See koná Amundi German Masters. LET se tak vrací na svůj mateřský kontinent a otevírá očekávanou etapu, do které vkročí hned šestice českých profesionálek v čele s obhájkyní loňského titulu na German Masters Kristýnou Napoleaovou.

LET Aramco Team Series komplikovalo počasí
LET Aramco Team Series komplikovalo počasí

12.05.2024 | Víkendový LET turnaj Aramco Team Series v Soulu poznamenal silný déšť a vynucená nedělní dohrávka 2. kola pro část startovního pole. Spanilou jízdu v neděli předvedla Tereza Melecká a ze dna tabulky se vyhoupla na přední místa leaderboardu. Davidson Spilkové na poslední devítce unikla TOP10.

Dva týmy na LET Aramco TS v Soulu povedou české ...
Dva týmy na LET Aramco TS v Soulu povedou české ...

09.05.2024 | Po dvou týdnech v Jižní Africe se Ladies European Tour představí v Soulu, kde se koná druhý letošní turnaj Aramco Team Series presented by PIF. Tentokrát bez Sáry Kouskové, ale se dvěma českými kapitánkami Klárou Davidson Spilkovou a Kristýnou Napoleaovou.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde