Česká golfová federace

Aktuality

Dva týmy na LET Aramco TS v Soulu povedou české kapitánky

Dva týmy na LET Aramco TS v Soulu povedou české kapitánky

Tomáš Přikryl, Čtvrtek 9. května 2024

Po dvou týdnech v Jižní Africe se Ladies European Tour představí v Soulu, kde se koná druhý letošní turnaj Aramco Team Series presented by PIF. Tentokrát bez Sáry Kouskové, ale se dvěma českými kapitánkami Klárou Davidson Spilkovou a Kristýnou Napoleaovou. V Soulu si zahraje i Tereza Melecká.

Turnaj je devátým turnajem sezóny LET 2024 a zároveň posledním turnajem předtím, než se okruh vrátí do Evropy na hlavní část svého programu, která začíná turnajem Amundi German Masters.

Do jihokorejského hlavního města zamíří vůbec poprvé 108 hráček z 36 zemí, které budou od 10. do 12. května v New Korea Country Clubu bojovat o podíl z 1 000 000 dolarů v týmové i individuální soutěži.

Soutěž týmů se hraje v pátek a v sobotu na dvě kola, přičemž do týmového skóre se započítávají dva nejlepší výsledky na každé jamce. Individuální soutěž se hraje na 54 jamek s cutem po druhém kole pro 60 nejlepších profesionálek a všechny ties.

Stejně jako v předchozích soutěžích Aramco Team Series zahájí soutěž draft, v němž bude mít 36 kapitánek možnost jednoho výběru na základě svého umístění v žebříčku Rolex Women's World Golf Rankings. K této dvojici se pak připojí jedna losem vybraná hráčka a jeden amatér.

Pro Aramco Team Series jde o korejskou premiéru a velká událost je to i pro hostitelský New Korea Golf Club nedaleko Soulu. Jeho hřiště s parem 72 a délkou 5.939 m je typický kopcovitým terénem, lemovaný stromy.

Korea je golfovou premiérou i pro jednu ze dvou českých týmových kapitánek Kláru Davidson Spilkovou. „V Koreji jsem ještě nikdy nebyla a hned po přistání mě čekalo překvapení. Počítala jsem, že tu bude teplo, ale je tu poměrně chladno a od soboty neustále prší. Je to vidět hlavně na cvičných plochách, které jsou hodně podmáčené. Hřiště samotné je v pořádku, jen tráva je o něco vyšší, než bychom očekávaly. Ani vlastně nevím, jaká tráva zde roste. Je stejně jako hřiště a ostatní vegetace hodně podobná té v Japonsku, kde jsme hrály olympijský turnaj. Koncem týdne se ale má zase oteplit, tak snad bude vše OK,“ napsala již z Koreje hráčka.

Davidson Spilkovou jsme na jihoafrické etapě LET neviděli, ale je zpět. „Korea byla v plánu od samotného začátku, nebylo to žádné rychlé rozhodnutí. Vynechala jsem teď dva turnaje v Jihoafrické republice a už se mi zase po soutěžním golfu stýskalo a chtěla jsem hrát i přesto, že to je dlouhá cesta a velmi krátká zastávka. Ještě ale čekám na Seana, který má na univerzitě závěrečné zkoušky a připojí se ke mně až těsně před turnajem ve čtvrtek. Tak si tady zatím užívám kimči a korejské barbeque sama,“ uvedla k účasti na turnaji profesionálka.

V Koreji uvidíme v akci i Terezu Meleckou, oproti tomu současná česká jednička na žebříčku Order of Merit Sára Kousková dala přednost domácímu tréninku na pražském Oaksu. Jana Melichová do Soulu také neodcestovala, svůj čas věnovala například návštěvě akce v Prostějově, kde ukázala své dovednosti místním dětem.

S velkým předstihem tráví v Koreji svoji přípravu i další česká kapitánka Kristýna Napoleaová: „Soul je super, jsem tu už týden předem, protože mi nedávalo smysl letět domů a zpět a zvykat si na jetleg. Takže se cítím dobře. Hřiště je ale úplně něco jiného, než na co jsem zvyklá. Mají tady trochu zimu, takže i tráva je taková tvrdší, „chlupatější“. Míň to roluje na fairwayi, rouhghy hodně vysoké a profil je nahoru-dolů. Hodně rolují i greeny, člověk musí myslet na to, že wedge odroluje dalších sedm až deset metrů. Co jsem přijela, je tu třináct až dvacet stupňů, takže uvidíme, ale na turnaj má už být teplo. Čeká mě draft, ale ještě nevím, koho vyberu. Naposledy jsem byla kapitánka v Hong Kongu, kde jsme i vyhráli. Je to výsada, být kapitánkou a moc se na to těším. Obešla jsem si už celou osmnáctku, další den ještě jen s putterem a wedge. Bude to tu hodně o drivech a hře na greenu. Všude kolem je vidět, že Korea je golfem pohlcená, je to něco nového a moc se mi tu líbí.“

Kristýna Napoleaová nakonec bude i tou, kdo v pátek v 6:45 z jamky č. 1 celý turnaj otevře. Jako kapitánka bude mít ve svém flightu profesionálky Patricii Isabel Schmidt z Německa a Teresu Diez Moliner ze Španělska.

Jako druhá z Češek rozehraje svůj turnaj Tereza Melecká v 7:57 z jedničky spolu s týmovými spoluhráčkami kapitánkou Dikshou Dagar z Indie a domácí Do Yeon Park.

Klára Davidson Spilková je kapitánkou flightu s odpoledním startem ve 12:29 z desítky, spolu s ní vyrazí Angličanka Eleanor Givens a Švédka Jenny Haglund.

Diváci v České republice mohou všechny tři hrací dny Aramco Team Series – Korea sledovat živě v pátek a v sobotu od 8:00 do 12:00, v neděli od 7:00 do 11:00 díky přenosům O2 TV Sport.

Výsledky turnaje Aramco Team Series – Korea série Ladies European Tour 2024 sledujte zde.

Připravil: -vrk-
Foto: Mark Runnacles / LET

Datum: Čtvrtek 9. května 2024
Všechny články autora

Související články

Hráčky čeká na LET ve Švédsku „divoké“ Allerum
Hráčky čeká na LET ve Švédsku „divoké“ Allerum

30.05.2024 | Po týdnu stráveném ve Francii se Ladies European Tour (LET) vydává na dva turnaje do Švédska, z nichž jako první bude město Helsingborg a Allerum Golf Club hostit od pátku 31. května do neděle 2. června turnaj Dormy Open. Česká družina se zde rozroste o pátou stabilní členku LET Terezu Meleckou.

Hvězdný výsledek Davidson Spilkové na LET ve Francii
Hvězdný výsledek Davidson Spilkové na LET ve Francii

25.05.2024 | České hráčky okupovaly od čtvrtka až do soboty nejvyšší příčky na Jabra Ladies Open (LET) odehrávajícím se na hřišti Evian Resort Golf Clubu. Dva dny držela Jana Melichová dělenou 3. příčku, v sobotu ji v TOP5 vystřídala Klára Davidson Spilková, když po skvělém výkonu skončila dělená pátá.

Amundi German Masters ozdobilo české eso
Amundi German Masters ozdobilo české eso

19.05.2024 | Třetí květnový víkend patřil na okruhu LET Amundi German Masters. Z neobvykle početné skupiny šesti českých profesionálek se do víkendového finále podívala jen obhájkyně Kristýna Napoleaová a aktuální česká jednička na LET Sára Kousková. Turnaj ozdobila Tereza Melecká svým prvním esem kariéry.

Český sextet zahraje na LET v Německu
Český sextet zahraje na LET v Německu

15.05.2024 | Od čtvrtka 16. května do neděle se na Golf & Country Club Seddiner See koná Amundi German Masters. LET se tak vrací na svůj mateřský kontinent a otevírá očekávanou etapu, do které vkročí hned šestice českých profesionálek v čele s obhájkyní loňského titulu na German Masters Kristýnou Napoleaovou.

LET Aramco Team Series komplikovalo počasí
LET Aramco Team Series komplikovalo počasí

12.05.2024 | Víkendový LET turnaj Aramco Team Series v Soulu poznamenal silný déšť a vynucená nedělní dohrávka 2. kola pro část startovního pole. Spanilou jízdu v neděli předvedla Tereza Melecká a ze dna tabulky se vyhoupla na přední místa leaderboardu. Davidson Spilkové na poslední devítce unikla TOP10.

Tereza Melecká se kvalifikovala na LET v Berouně
Tereza Melecká se kvalifikovala na LET v Berouně

21.04.2024 | Po loňské ztrátě plné hrací karty LET vyšperkovala Tereza Melecká svůj návrat do elitní soutěže děleným 5.místem na Joburg Ladies Open. Po sebevědomém výkonu si zároveň vybojovala účast na turnaji LET v Berouně. Českému kvartetu hráček se letos premiérově podařilo projít v plném počtu cutem.

Deště v Austrálii odplavily golfistkám turnaj ...
Deště v Austrálii odplavily golfistkám turnaj ...

07.04.2024 | Turnaj Australian Women's Classic série LET v australském Bonville se měl odehrát na 3 kola 5.-7.4. Silné deště dovolily odehrát jen sobotní kolo, které stanovilo konečné výsledky a turnaj nebude klasifikován jako oficiální turnaj LET. TOP10 umístění Davidson Spilkové a Kouskové je tím znehodnoceno.

Turnaj LET v Austrálii byl zkrácen do dvou dnů
Turnaj LET v Austrálii byl zkrácen do dvou dnů

04.04.2024 | Zastávkou druhého australského týdne Ladies European Tour (LET) je Bonville Golf Resort v Coffs Harbour, kde ve dnech 5. až 7. dubna české profesionálky odehrají turnaj Australian Women's Classic. V pořadí sedmý letošní turnaj LET s rekordním počtem zastoupených zemí se bude hrát o 300 tisíc euro.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde