Česká golfová federace

Aktuality

Kousková vstoupila do sezony LET 16. místem

Kousková vstoupila do sezony LET 16. místem

Vojtěch Hodinář, Neděle 11. února 2024

Dobrý start do Ladies European Tour se povedl Sáře Kouskové. Na turnaji Magical Kenya Ladies Open se stala vítězkou 3. dne a celkově dělenou 16. hráčkou turnaje. Odváží si tak body do světového a olympijského žebříčku a šek na 5.100 euro. Napoleaová ani Melichová na úvod sezony cutem neprošly.

Ve čtvrtek 8. února odpoledne, po prvním odehraném dni čtyřkolového turnaje na hřišti Baobab ve Vipingo Ridge, zavládly nad umístěním Češek spíše rozpaky. Turnajovým žebříčkem bylo třeba rolovat nezvykle dolů, až k 75. pozici, kde figurovala Sára Kousková se skóre +5, na děleném 88 místě se srovnaly Kristýna Napoleaová a Jana Melichová se skóre o ránu horším.

Kristýně Napoleaové podmínky v Keni více než nesedly a po nevydařeném 1. dni neskrývala velké rozčarování z jeho průběhu: „Dnes jsem šla +6, přitom jsem začala dvěma birdie… Ale stav hřiště byl pro mě nevídaně špatný. Především greeny. Měly rychlost 8,3 místo obvyklých 10,5, míček mi na nich skákal, nebyla jsem schopná dát třímetrový putt. Moje hra je za mě dobrá, ale trápím se tu.“

Po 2. kole se nakonec s turnajem po výsledku (79, 76, +9) musela Kristýna Napoleaová rozloučit a s ní i Jana Melichová (79, 78. +11). Obě skončily pod hranicí cutu v 9. desítce. Melichová ale na svém Instragramu později komentovala své účinkování v Keni s nadhledem: „Cut letos sice nevyšel, ale nevěším hlavu. Přece jenom, s místními podmínkami je to doslova rozehřívací turnaj. Dávám si dva dny kvalitního tréninku před odletem do Saúdské Arábie. Keňa je boží.“

Sára Kousková tak pokračovala v turnaji jako jediná Češka, když cutem proklouzla s výsledkem (+5) na dělené 55. pozici.

Na to nejlepší od Sáry Kouskové si ale všichni měli počkat hned do následujícího sobotního 3. kola. Sedmi birdie, eaglem a jen dvěma bogey nechala ten den s 66 ranami a skóre -7 celé pole hráček za sebou. Dosavadní tři dny pak rekapitulovala spokojeně: „Zatím byla moje hra všechny tři dny dost podobná. Až na krátkou hru, kdy první den jsem se tu s tím úplně nesžila. Špatně jsem chipovala, dala jsem dva trojputty. Greeny jsou tu v Keni pomalejší, hrajeme na 8,3 stopy, je tu daleko víc vody, takže to neběhá tak extrémně rychle jako v předchozích letech. Když mám hodnotit hru, jsem ráda, že hraju super drivy a mám je opravdu pod kontrolou. Staví to dobrý základ pro další hru. Železa mi také fungují. Dnes to bylo fajn, vytvořila jsem si šance na pětiparech. Eagle na sedmičce jsem doputtovala asi ze 3,5m po ráně hybridem z fairwaye. Na další jamce přišla šance na birdie, která ještě nevyšla, ale odměnilo mě to na další jamce, kde mi tam spadl do birdie možná sedmimetrový putt. Snažila jsem se všechno dělat pořád stejně a využít toho, že mám dnes prostě dobrý den.“

Výsledek dne vynesl Kouskovou zaslouženě o 47 příček výš do TOP10 a před posledním dnem se vyjímala na skvělé dělené 8. pozici.

Finálový 4. den zopakovala Kousková eagle, tentokrát na jedenáctce, bohužel ho vynulovala doublebogey na 15. jamce. K parům přidala dvě birdie a bogey a neděli tak zakončila s jednou ranou nad normu hřiště. V konečném součtu to pak pro Sáru Kouskovou znamenalo umístění v TOP20 na dělené 16. příčce a 5.100 euro na prize money.

Na své premiérové vystoupení letošní sezony LET se i na konci turnaje dívala Kousková pozitivně: „S celým týdnem jako celkem jsem spokojená. Ač mě teď samozřejmě mrzí konec posledního kola, tak se stále jedná o můj celkově třetí nejlepší výsledek na LET. Ale když vidím, jak málo stačilo na třetí místo… Když se od toho ale oprostím, tak je skvělé vidět, že moje hra je po přípravě tam, kde ji chceme s týmem mít. Dnes mi do jamky bohužel nespadlo šest kratších puttů, které by výsledek udělaly také veselejší, ale nedá se nic dělat. Důležité je, že jsem si ověřila, že po výborné sobotě jsem schopná zopakovat výkon i v neděli. Bohužel na hřišti jako je Vipingo si člověk nemůže dovolit sebemenší chybu, protože ho to pak vytrestá, jako mě na čtrnácté, a zejména pak patnácté jamce. To je ale golf a já jsem opravdu ráda, že jsem byla schopná celý víkend držet standard mé hry tak vysoko, kde si ji představuji. A to je pro mě teď možná ještě důležitější než výsledek prvního turnaje v sezóně.“

Magical Kenya Ladies Open nakonec ovládla Shannon Tan ze Singapuru s výsledkem -12.

Konečné výsledky Magical Kenya Ladies Open 2024 série LET najdete zde.

Připravil: -vrk-
Foto: Tristan Jones/ LET

Autor: Vojtěch Hodinář 
Datum: Neděle 11. února 2024
Všechny články autora

Související články

Profesionálky se s LET přesouvají do Maroka
Profesionálky se s LET přesouvají do Maroka

21.02.2024 | Kvarteto českých profesionálek se na africkém kontinentu přesunulo do Maroka na třetí letošní turnaj Ladies European Tour. Na Royal Golf Dar Es Salam v Rabatu startuje ve čtvrtek 22. února tříkolový Lalla Meryem Cup s dotací 450.000 euro. Jana Melichová se vrací do místa loňského velkého úspěchu.

Češky na LET v Saudské Arábii za očekáváním
Češky na LET v Saudské Arábii za očekáváním

18.02.2024 | Druhý podnik Ladies European Tour se odehrál 15.-18.2. v Saúdské Arábii za účasti kompletní čtveřice českých členek LET 2024. Na hřišti Riyadh Golf Club City si zahrály všechna čtyři kola jen Sára Kousková a Jana Melichová. Klára Davidson Spilková a Kristýna Napoleaová se do finále zatím nepodívaly.

Češky na LET v Saudské Arábii opět ve čtyřech
Češky na LET v Saudské Arábii opět ve čtyřech

14.02.2024 | Z Keni do Saúdské Arábie se přesouvá seriál LET na Turnaj Aramco Ladies International, který se odehraje od čtvrtka 15. do neděle 18. února na hřišti Riyadh Golf Club City. V individuální soutěži se zde představí už celá čtveřice českých profesionálek, včetně Kláry Davidson Spilkové.

Češky vstupují do nabité sezony turnajem LET v Keni
Češky vstupují do nabité sezony turnajem LET v Keni

07.02.2024 | Ladies European Tour otevírá další ročník s 31 turnaji ve 20 zemích světa na 5 kontinentech. A také se silným českým zastoupením. Tři naše hráčky odstartují sezonu LET 8.–11.2. turnajem Magical Kenya Ladies Open. Na nejvyšším evropském okruhu žen se bude letos rozdělovat rekordních 34 milionů eur.

Poslední turnaj LET zakončil úspěšné tažení českých ...
Poslední turnaj LET zakončil úspěšné tažení českých ...

26.11.2023 | Klára Davidson Spilková uhájila v posledním turnaji sezóny LET TOP 10 v celkovém pořadí žebříčku Race to Costa del Sol. Druhou nejlepší českou hráčkou je na 28. místě Kristýna Napoleaová. V TOP 70, které určuje jistotu plné hrací karty na příští sezónu, jsou 55.

Češky uzavřou úspěšnou sezonu LET španělským finále
Češky uzavřou úspěšnou sezonu LET španělským finále

22.11.2023 | Letošní sezona Ladies European Tour definitivně končí. Ve španělské Marbelle na turnaji Andalucía Costa del Sol Open de España 23.-26.11. se o poslední body a postavení v žebříčku utkají s nejlepšími hráčkami LET Češky Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Kristýna Napoleaová a Jana Melichová.

Napoleaová si na LET Mallorka řekla o start na LOH
Napoleaová si na LET Mallorka řekla o start na LOH

18.11.2023 | Kristýna Napoleaová vedla působivé české tažení turnajem LET na Mallorce. Po úžasném výkonu ve vítězném 1. kole zakončila turnaj na 6. příčce a přiblížila se startu na LOH. Skvělý turnaj odehrála devátá Jana Melichová i Klára Davidson Spilková, která se finišem ve 3.

Mallorca přiblíží Češkám konec sezony LET
Mallorca přiblíží Češkám konec sezony LET

15.11.2023 | Poslední dva turnaje letošní Ladies European Tour zbývá odehrát ve druhé polovině listopadu na španělské půdě čtveřici českých profesionálek. Klára Davidson Spilková, Kristýna Napoleaová, Sára Kousková a Jana Melichová odehrají 16.-18.11. Mallorca Ladies Open na hřišti Golf Son Muntaner.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde