Česká golfová federace

Aktuality

Češky vstupují do nabité sezony turnajem LET v Keni

Češky vstupují do nabité sezony turnajem LET v Keni

Tomáš Přikryl, Středa 7. února 2024

Ladies European Tour otevírá další ročník s 31 turnaji ve 20 zemích světa na 5 kontinentech. A také se silným českým zastoupením. Tři naše hráčky odstartují sezonu LET 8.–11.2. turnajem Magical Kenya Ladies Open. Na nejvyšším evropském okruhu žen se bude letos rozdělovat rekordních 34 milionů eur.

Ze čtveřice českých držitelek hracích karet na Ladies European Tour bude v Keni na úvodním turnaji ještě chybět Klára Davidson Spilková, která do rozjetého vlaku Ladies European Tour naskočí až dalším turnajem v Saúdské Arábii na Aramco Ladies International. Na letošním premiérovém turnaji LET čeští fanoušci budou moci sledovat tři česká želízka v ohni: Sáru Kouskovou, Janu Melichovou a Kristýnu Napoleaovou.

Posledně jmenovaná se svěřila, jak chce navázat na úspěchy z minulého roku: „Z offseason v Sydney mám dobrý pocit. S Ianem jsme začali dělat určité změny už v říjnu a na hřišti se cítím dobře během tréninku i na practice rounds, do kterých jsem se začala postupně znovu dostávat. Mám nastavené cíle jak v číslech, tak z hlediska osobního růstu, ale jejich konkrétní podobu odhalovat ještě nebudu. Chci navázat na úspěchy ze své minulé, zatím nejlepší sezóny, předvést divákům skvělé výkony a postarat se další zlomový rok své golfové kariéry. Obrovsky se těším na to, co nová sezóna přinese a jaké výzvy nás čekají.”

Vedle Ladies European Tour budou dvěma hlavními světovými událostmi roku 2024 olympijské hry v Paříži a zářijový Solheim Cup v americkém Gainesvillu.

Z pohledu českého ženského profesionálního golfu se na rok 2024 dívá promotér Tipsport Czech Ladies Open Luboš Koželuh: „Termínovým vrcholem (obrazně, středem sezóny, ale i uzavřením olympijské nominace) bude náš český Tipsport Czech Ladies Open 21. – 23. 6. 2024 tradičně v Royal Beroun Golf Clubu. Díky skvělým výsledkům v roce 2022 a 2023 se i v sezóně 2024 představí na celé tour čtveřice českých golfistek Klára Davidson Spilková, Jana Melichová, Kristýna Napoleaová a Sára Kousková. Tereza Koželuhová a Tereza Melecká věří, že se na základě výsledků z Q-School v prosinci 2023 v Maroku budou moci zúčastnit vybraných LET turnajů v průběhu sezóny. V Berouně bude na pozvání promotéra turnaje startovat dalších až osm nejlepších českých profesionálních a amatérských hráček, v čele s juniorskou mistryní světa 2023 Denisou Vodičkovou."

Přímé televizní přenosy z 20 turnajů Ladies European Tour budou moci diváci i letos opět sledovat na O2 TV Sport. „Prodloužili jsme vysílací práva na přenosy z Ladies European Tour pro Českou republiku, tudíž špičkový golf pokračuje na O2 TV Sport minimálně do roku 2026.“ prozradil Marek Kindernay, výkonný ředitel stanice O2 TV Sport.

Čtyřdenní turnaj Magical Kenya Ladies Open s dotací 300.000 euro začíná na hřišti Baobab ve Vipingo Ridge ve čtvrtek 8.2. Po 2 odehraných kolech bude pole 108 hráček redukováno na 60 nejlepších a všechny ties. První letošní vítězka na okruhu LET bude známa v neděli odpoledne.

Jako první z trojice Češek startuje ve čtvrtek z jamky č. 10 Sára Kousková v 7.45, z jamky č. 1 pak odstartují Kristýna Napoleaová ve 12.21 a Jana Melichová ve 13.27.

Přímý přenos na O2TV můžete sledovat od 13h.

Průběžné výsledky Magical Kenya Ladies Open 2024 série LET sledujte zde.

Připravil: -vrk-
Foto: Tristan Jones/LET - Magical Kenya Ladies Open, Vipingo Ridge PGA Baobab Course, Vipingo Ridge Mombassa, Kenya. 11. února 2022, Kristýna Napoleaová v průběhu druhého kola.

 

Datum: Středa 7. února 2024
Všechny články autora

Související články

Profesionálky se s LET přesouvají do Maroka
Profesionálky se s LET přesouvají do Maroka

21.02.2024 | Kvarteto českých profesionálek se na africkém kontinentu přesunulo do Maroka na třetí letošní turnaj Ladies European Tour. Na Royal Golf Dar Es Salam v Rabatu startuje ve čtvrtek 22. února tříkolový Lalla Meryem Cup s dotací 450.000 euro. Jana Melichová se vrací do místa loňského velkého úspěchu.

Češky na LET v Saudské Arábii za očekáváním
Češky na LET v Saudské Arábii za očekáváním

18.02.2024 | Druhý podnik Ladies European Tour se odehrál 15.-18.2. v Saúdské Arábii za účasti kompletní čtveřice českých členek LET 2024. Na hřišti Riyadh Golf Club City si zahrály všechna čtyři kola jen Sára Kousková a Jana Melichová. Klára Davidson Spilková a Kristýna Napoleaová se do finále zatím nepodívaly.

Češky na LET v Saudské Arábii opět ve čtyřech
Češky na LET v Saudské Arábii opět ve čtyřech

14.02.2024 | Z Keni do Saúdské Arábie se přesouvá seriál LET na Turnaj Aramco Ladies International, který se odehraje od čtvrtka 15. do neděle 18. února na hřišti Riyadh Golf Club City. V individuální soutěži se zde představí už celá čtveřice českých profesionálek, včetně Kláry Davidson Spilkové.

Kousková vstoupila do sezony LET 16. místem
Kousková vstoupila do sezony LET 16. místem

11.02.2024 | Dobrý start do Ladies European Tour se povedl Sáře Kouskové. Na turnaji Magical Kenya Ladies Open se stala vítězkou 3. dne a celkově dělenou 16. hráčkou turnaje. Odváží si tak body do světového a olympijského žebříčku a šek na 5.100 euro. Napoleaová ani Melichová na úvod sezony cutem neprošly.

Poslední turnaj LET zakončil úspěšné tažení českých ...
Poslední turnaj LET zakončil úspěšné tažení českých ...

26.11.2023 | Klára Davidson Spilková uhájila v posledním turnaji sezóny LET TOP 10 v celkovém pořadí žebříčku Race to Costa del Sol. Druhou nejlepší českou hráčkou je na 28. místě Kristýna Napoleaová. V TOP 70, které určuje jistotu plné hrací karty na příští sezónu, jsou 55.

Češky uzavřou úspěšnou sezonu LET španělským finále
Češky uzavřou úspěšnou sezonu LET španělským finále

22.11.2023 | Letošní sezona Ladies European Tour definitivně končí. Ve španělské Marbelle na turnaji Andalucía Costa del Sol Open de España 23.-26.11. se o poslední body a postavení v žebříčku utkají s nejlepšími hráčkami LET Češky Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Kristýna Napoleaová a Jana Melichová.

Napoleaová si na LET Mallorka řekla o start na LOH
Napoleaová si na LET Mallorka řekla o start na LOH

18.11.2023 | Kristýna Napoleaová vedla působivé české tažení turnajem LET na Mallorce. Po úžasném výkonu ve vítězném 1. kole zakončila turnaj na 6. příčce a přiblížila se startu na LOH. Skvělý turnaj odehrála devátá Jana Melichová i Klára Davidson Spilková, která se finišem ve 3.

Mallorca přiblíží Češkám konec sezony LET
Mallorca přiblíží Češkám konec sezony LET

15.11.2023 | Poslední dva turnaje letošní Ladies European Tour zbývá odehrát ve druhé polovině listopadu na španělské půdě čtveřici českých profesionálek. Klára Davidson Spilková, Kristýna Napoleaová, Sára Kousková a Jana Melichová odehrají 16.-18.11. Mallorca Ladies Open na hřišti Golf Son Muntaner.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde