Česká golfová federace

Aktuality

Školní golf získává na popularitě

Školní golf získává na popularitě

redakce, Středa 31. ledna 2018

Ještě do nedávna učitelé tělesné výchovy seznamovali své žáky se základy pohybu na téměř všech mateřských, základních a středních školách podle zaběhnutých zvyklostí. Jenže časy se mění. Od loňského roku se stal na několika školách součástí tělocviku také golf. A jeho popularita nadále roste.

Do projektu Se školou na golf se zapojilo již více než dvě stě škol a další přibývají.

Rozšíření pohybových aktivit, seznámení se se sportem, který dosud ve školních osnovách chyběl, ale i jeho cenová, časová a v některých školách také dopravní dostupnost. To jsou přednosti golfu jakožto školního předmětu, kvůli nimž se ředitelé škol rozhodují zelený sport začlenit do osnov tělesné výchovy, ale i jako samostatný školní předmět.

Základní škola a Mateřská škola Dělnická v Karviné má s výukou golfu již mnoho zkušeností.

„V zimě jsou vyčleněny tenisové kurty s umělým povrchem, případně máme možnost používat pískové hřiště ve vedlejší hale. Když se oteplí, využíváme travnaté plochy, venkovní hřiště, nebo zajišťujeme převoz dětí do Golf resortu Lipiny,“ uvádí zástupce ředitele Jan Kodenko, který je patronem školního golfu. 

„Od nového pololetí jsme se rozhodli do školního vzdělávacího programu zařadit nový nepovinný předmět Výuka golfu,“ dodává Kodenko. „Děti tak na konci školního roku dostanou z golfu známku na vysvědčení. Do současného golfového kroužku je zapsáno zhruba 30 dětí, proto předpokládáme i zájem o nový předmět Výuka golfu, který budou zajišťovat dva naši učitelé a trenér z Golf Clubu Lipiny. Pokud vše dobře dopadne, plánujeme postavit v našem areálu i cvičný puttovací green – jamkoviště.“

Základní škola a Mateřská škola Dělnická v Karviné se tak připojila po vzoru škol ve Slavkově u Brna, Velvarech na Kladensku a brněnské Kuřimi do nového směru projektu Se školou na golf. Stačí ochota podílet se na organizaci výuky a dobrá dostupnost golfového hřiště v okolí školy a se sháněním potřebného vybavení a trenérů si zástupci školy nemusejí dělat starosti.  O vše se spolu s finanční podporou postará Česká golfová federace ve spolupráci s golfovými kluby.

A jelikož chuť reprezentovat svoji školu je jednou z motivací dětí, v rámci projektu Se školou na golf je tento rok v plánu uspořádání prvního meziškolního turnaje tříd s výukou golfu. Ten by se měl uskutečnit na konci května. Česká golfová federace ho již připravuje ve spolupráci s profesionální golfovou asociací PGA of Czech Republic, která se chopí úlohy sestavení formátu hry. Vznikne tak obdoba školních fotbalových pohárů, které jsou mezi žáky velmi oblíbené.

Autor: redakce 
Datum: Středa 31. ledna 2018
Všechny články autora

Související články

Na Albatrossu se odehrálo finále turnaje škol ...
Na Albatrossu se odehrálo finále turnaje škol ...

17.08.2019 | Vítězem finálového turnaje SNAG/ČGF 2019 se opět stali hráči z akademie Děti hrají golf z Ropice. Na druhém místě skončila Hluboká nad Vltavou a bronz odvážejí na ZŠ 1. máje Hranice. Po vyhlášení se děti zúčastnily kliniky na drivingu s předními českými hráči.

Krásné Vánoce s očekávaným dárkem
Krásné Vánoce s očekávaným dárkem

23.12.2017 | Krásné a klidné prožití vánočních svátků a šťastný vstup do roku 2018 přejeme všem golfistům i těm, kteří se do našich řad teprve chystají vkročit. A jak jsme slíbili, přidáváme dárek v podobě nového webu České golfové federace.

Golfisty roku jsou Šimon Zach a Sára Kousková
Golfisty roku jsou Šimon Zach a Sára Kousková

24.11.2017 | Golfisty roku 2017 byli vyhlášeni dnes večer v Erpet Golf Centru Sára Kousková a Šimon Zach, který navíc obhájil svoje loňské prvenství. Čerstvý vítěz dvou amatérských turnajů na americké půdě se XXII. Večera českého golfu nemohl kvůli svému studijnímu pobytu v USA osobně zúčastnit.

Večer českého golfu ocení nejlepší hráče sezóny
Večer českého golfu ocení nejlepší hráče sezóny

23.11.2017 | Již podvaadvacáté se uskuteční v pátek 24. listopadu Večer českého golfu, podruhé se budou vyhlašovat nejlepší čeští golfisté v pražském Erpetu a premiérově dostane možnost v přímém internetovém přenosu sledovat slavnostní večer rovněž celá golfová veřejnost.

Klára Spilková předala dětskému domovu peníze ...
Klára Spilková předala dětskému domovu peníze ...

20.11.2017 | Klára Spilková dnes předala symbolický šek na 72.000 Kč Dětskému domovu Racek u Benešova. Finance pro projekt získal partner nejlepší české golfistky, společnost B. Braun, věcné dárky přidaly CzechTourism a Axa, další partneři hráčky Czech Golf Teamu ČGF.

Sára Kousková: Texaskou univerzitu jsem si vybrala ...
Sára Kousková: Texaskou univerzitu jsem si vybrala ...

16.11.2017 | Před sebou má průlomový rok 2018. Sára Kousková v něm odmaturuje a její další kroky povedou za oceán. V současnosti jedna z nejlepších českých amatérek, členka Czech Golf Teamu, podepsala před týdnem studijní smlouvu s University of Texas v Austinu.

Evropský týden sportu přilákal nové zájmce o golf
Evropský týden sportu přilákal nové zájmce o golf

11.10.2017 | Desítky nových zájemců o golf využily Evropského týdne sportu k tomu, aby se seznámily se sportem, který dosud ještě nikdy neměly možnost si vyzkoušet. V 17 golfových resortech či klubech v ČR, které se do projektu zapojily, strávili účastníci akce příjemná odpoledne pod vedením trenérů.

Golf už má svůj stánek na brněnské Olympiádě dětí ...
Golf už má svůj stánek na brněnské Olympiádě dětí ...

24.06.2017 | Golf sice není jednou z disciplín letošní Olympiády dětí a mládeže (ODM), která bude zahájena dnes večer v Brně, ale v centru dění ani letos náš sport nechybí. Golfový stánek České golfové federace v rámci projektu Se školou na golf už je v plném provozu a v zájmu dětí hned po jejich příjezdu.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP