Česká golfová federace

Aktuality

V Belgii pět českých hráček, Spilková si dává volno

V Belgii pět českých hráček, Spilková si dává volno

Tomáš Přikryl, Čtvrtek 25. května 2023

Pětice českých golfistek nastupuje v tomto týdnu k pokračování Ladies European Tour, která se hraje v Belgii. Na Belgian Ladies Open startují Sára Kousková, Tereza Koželuhová, Tereza Melecká, Jana Melichová a Kristýna Napoleaová.

Po Aramco Team Series na Floridě, kde Klára Spilková skončila o ránu druhá za vítěznou Španělkou Carlotou Cigandou a kde se Sára Kousková dělila o 10. místo a uhrála svůj nejlepší výsledek na LET, se hráčky přesunuly zpět do Evropy. Turnaj Belgian Ladies Open se odehraje na hřišti Naxhelet Golf Clubu ve Wanze od pátku 26. do neděle 28. 5. s price money 300.000 eur, tedy stejnou dotací jako český turnaj Tipsport Czech Ladies Open v Berouně.

Klára Davidson Spilková, celkově čtvrtá hráčka aktuálního pořadí celoročního žebříčku Race to Costa del Sol, si po Floridě dává volno, ale české kvinteto ji bude chtít v Belgii zastoupit. Sára Kousková usiluje o prodloužení perfektní bilance sedmi cutů ze sedmi odehraných turnajů. Na pozvání startuje Tereza Koželuhová, která ukázala formu nedělním vítězstvím na Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na dýšinském hřišti Greensgate.

„Na další LET turnaj v Belgii se moc těším. Doufám a věřím v to, že se mi na turnaji zadaří a užiju si ho naplno. S dalšími Češkami si zahraji cvičná kola, tak věřím, že na turnaj budu skvěle připravená,“ řekla před cestou Tereza Koželuhová.

Ve flightu s Angličankou Lily May Humphreys, letošní vítězkou turnaje v Joburg Ladies Open, půjde Jana Melichová, zatímco spoluhráčkou Terezy Melecké bude mj. Lydia Hall z Walesu, šampionka Ladies British Masters 2012. Melecká opět uspěla v týmové soutěži při Aramco na Floridě, kde byla třetí v trojici Lydie Ko a prošla cutem také v individuální soutěži. Poslední českou hráčkou na entry listu je Kristýna Napoleaová.

„Po týdnu v Americe, kde se hrálo v teple a na krásném, ale těžkém hřišti, jsem zase ráda v Evropě. Snažím se o rychlou aklimatizaci skrze časový posun a užívám si, že je tady zase dost spoluhráček z Česka. Hřiště znám již z loňského roku. Můj výsledek tady loni nebyl úplně dobrý, tak doufám, že se ze svých chyb poučím a předvedu dobrý výkon,“ komentuje českou ekipu a své cíle Tereza Melecká.

v Belgii se opět sešla velmi silná konkurence. Tvoří ji například domácí Manon De Roey, loňská vítězka Aramco Team Series z Thajska, někdejší evropská jednička Lee-Anne Pace z JAR nebo Němka Chiara Noja, která loni vyhrála turnaj LET Access Series na Zbraslavi a posléze také Aramco Team Series v Saúdské Arábii jako svůj první titul na LET.

Jak Pace, tak Noja jsou zároveň přihlášeny na Tipsport Czech Ladies Open v Royal Beroun Golf Clubu od 23. do 25. června, stejně jako další účastnice belgického turnaje a průběžně devátá hráčka sezony, Angličanka Alice Hewson.

Výsledky turnaje můžete sledovat zde

Foto: Mark Runnacles/ LET

Datum: Čtvrtek 25. května 2023
Všechny články autora

Související články

Melichová a Kousková berou v Belgii společně 16.
Melichová a Kousková berou v Belgii společně 16.

28.05.2023 | Výborným finálovým kolem za 68 ran zakončily Melichová s Kouskovou turnaj Belgian Ladies Open v Naxhelet Golf Clubu ve Wanze a společně obsadily dělené 16. místo. Sára Kousková v její první sezóně zatím vždy prošla cutem, Melichová po Floridě vrátila do hry svůj starý putter.

Spilková na Floridě o ránu druhá, Kousková desátá
Spilková na Floridě o ránu druhá, Kousková desátá

22.05.2023 | Skvěle rozjetá sezona českých golfistek na Ladies European Tour pokračovala při Aramco Team Series ve West Palm Beach na Floridě, kde se v soutěži o celkový 1 milion dolarů dostaly dvě Češky do nejlepší desítky!...

Pětice českých hráček se přesunula na prestižní ...
Pětice českých hráček se přesunula na prestižní ...

18.05.2023 | Po sychravé Francii se pět českých hráček představí na dalším turnaji Ladies European Tour ve slunné Floridě. Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Jana Melichová, Tereza Melecká a Kristýna Napoleaová si zahrají na hřišti Trump International ve West Palm Beach po boku dalších světových hráček.

Ladies European Tour pokračuje s šesti Češkami
Ladies European Tour pokračuje s šesti Češkami

10.05.2023 | Do Evian Resort Golf Clubu ve Francii míří šest českých golfistek na nadcházející Jabra Ladies Open okruhu Ladies European Tour. S téměř kompletní evropskou špičkou se utká, Klara Davidson Spilkova, Jana Melichova, Sara Kouskova, Tereza Melecká a Kristyna Napoleaová, Tereza Kozeluhová.

Davidson Spilková pokračuje v krasojízdě na LET
Davidson Spilková pokračuje v krasojízdě na LET

18.03.2023 | Klára Davidson Spilková přidala třetí umístění v Top 6 v řadě na okruhu Ladies European Tour, které na turnaji Aramco Team Searies – Singapore ozdobila také děleným třetím místem v týmové soutěži. Dělená 23. skončila Sára Kousková, cutem prošla také Tereza Melecká.

Druhé Top 10 pro Kláru Davidson Spilkovou v Jižní ...
Druhé Top 10 pro Kláru Davidson Spilkovou v Jižní ...

11.03.2023 | Česká profesionálka Klára Davidson Spilková vybojovala i v druhém týdnu v Jižní Africe umístění v Top 10 po skvělé šesté příčce na turnaji Investec South African Women’s Open. Také Sára Kousková si drží stoprocentní bilanci úspěšných cutů a odváží si dělené 47.

LET pokračuje v Jižní Africe i s českým zastoupením
LET pokračuje v Jižní Africe i s českým zastoupením

07.03.2023 | Okruh Ladies European Tour pokračuje již druhým týdnem v Jihoafrické republice, kde se od středy bude hrát čtyřdenní turnaj Investec South African Women’s Open. Na start se postaví také čtyři české profesionálky – Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Jana Melichová a Tereza Melecká.

Klára Davidson Spilková se v Jižní Africe umístila ...
Klára Davidson Spilková se v Jižní Africe umístila ...

04.03.2023 | O další výborný výsledek v podání české hráčky se zajistila Klára Davidson Spilková v turnaji Joburg Ladies Open série Ladies European Tour. Nejlepší česká profesionálka si v Jihoafrické republice připsala dělenou čtvrtou příčku, cutem prošla také Sára Kousková a umístila se dělená 49.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde