Česká golfová federace

Aktuality

Spilková na Floridě o ránu druhá, Kousková desátá

Spilková na Floridě o ránu druhá, Kousková desátá

Tomáš Přikryl, Pondělí 22. května 2023

Skvěle rozjetá sezona českých golfistek na Ladies European Tour pokračovala při Aramco Team Series ve West Palm Beach na Floridě, kde se v soutěži o celkový 1 milion dolarů dostaly dvě Češky do nejlepší desítky!

Klára Davidson Spilková skončila na hřišti Trump International těsně druhá v individuálním pořadí, jen o ránu za vítěznou Španělkou Carlotou Cigandou, a zaznamenala své čtvrté top 10 umístění roku. Navíc její tým s Laurou Beveridge a Lisou Petterson skončil osmý v pořadí. V celkovém žebříčku LET se Klára posunula z devátého už na čtvrté místo!

Své první top 10 na okruhu vybojovala Sára Kousková, která se dělila o 10. místo. Třetí Češka v cutu, Tereza Melecká, skončila na děleném 55. místě s +13, a přidala třetí místo v týmové soutěži s kapitánkou Lydií Ko, zatímco cutem (+10) neprošly Jana Melichová, ani Kristýna Napoleaová.

Davidson Spilková byla před finále na děleném druhém místě a v kole plném kolapsů světových hvězd udržela chladnou hlavu, která jí přinesla konečný výsledek -1 (69-72-74). Spolu s Cigandou (-2) byla jedinou hráčkou celkově pod parem hřiště. Porazila tak mj. třetí Novozélanďanku Lydii Ko nebo pátou Američanku Alison Lee i patnáctou Indku Aditi Ashok. Je to zároveň její nejlepší výsledek sezony, v níž už byla mj. čtvrtá na Aramco Team Series v Singapuru.

„Psychicky to bylo náročné kolo na velmi obtížném hřišti. Nejlíp jsem hrála první den, kdy vše pěkně odsýpalo. Další dvě kola už byla jako na horské dráze. Zabojovala jsem na finálové devítce, kde jsem se cítila výborně. Ještě ubrat jednu nebo dvě rány bylo bylo hezké, ale jsem spokojena,“ řekla Davidson Spilková, která po letech strávených na LPGA konečně dobyla americké hřiště, a to coby staronová členka LET. V žebříčku Race to Costa del Sol je nyní čtvrtá za Ashok, Švédkou Linn Grant a Španělkou Anou Pelaez.

Sára Kousková, která v USA studovala, si z Floridy odváží za +4 (72-77-71) své první umístění v Top 10 jak na sérii Aramco, kde startovala poprvé, tak na Ladies European Tour. Nejenže i naposedmé ve své premiérové sezoně na LET prošla cutem, ale do elitní desítky se dostala také zásluhou tří eaglů v turnaji a nechala za sebou takové kalibry, jako o 21. místo se dělící loňskou evropskou jedničku Grant a Američanku Lexi Thompson.

„Ve všech třech kolech jsem hrála sebevědomě a mohla se spolehnout na svůj nový driver. Rozdílovým znakem oproti předchozím turnajům bylo to, že jsem se mohla spolehnout na svou krátkou hru a puttování. Na hřišti jsme se s caddiem dobře rozhodovali a nebáli se zariskovat, když to dávalo smysl. Ač nám ještě nepadlo mnoho birdie puttů, tak jsme byli v každém kole za odvahu odměněni eaglem,“ usmívala se Kousková, která suverénně ovládla tuto statistiku na turnaji.

Měsíc před startem Tipsport Ladies Czech Open v Royal Golf Clubu Beroun (23. – 25. června) je tak český golf v mimořádné kondici a lze se jen těšit na to, co předvede na domácím turnaji, kde loni vyhrála Jana Melichová a o druhé místo se dělila Klára Davidson Spilková.

Hráčky se nyní přesouvají do Belgie na turnaj Belgian Ladies Open, který se koná od se koná od pátku 26. 5. do neděle 28. 5. nedalo Lutychu. Pětici českých hráček, které nyní cestují z Floridy, doplní vítězka víkednového turnaje Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour Tereza Koželuhová.

Výsledky turnaje zde

Foto: Tristan Jones/ LET

Datum: Pondělí 22. května 2023
Všechny články autora

Související články

Melichová a Kousková berou v Belgii společně 16.
Melichová a Kousková berou v Belgii společně 16.

28.05.2023 | Výborným finálovým kolem za 68 ran zakončily Melichová s Kouskovou turnaj Belgian Ladies Open v Naxhelet Golf Clubu ve Wanze a společně obsadily dělené 16. místo. Sára Kousková v její první sezóně zatím vždy prošla cutem, Melichová po Floridě vrátila do hry svůj starý putter.

V Belgii pět českých hráček, Spilková si dává volno
V Belgii pět českých hráček, Spilková si dává volno

25.05.2023 | Pětice českých golfistek nastupuje v tomto týdnu k pokračování Ladies European Tour, která se hraje v Belgii. Na Belgian Ladies Open startují Sára Kousková, Tereza Koželuhová, Tereza Melecká, Jana Melichová a Kristýna Napoleaová.

Pětice českých hráček se přesunula na prestižní ...
Pětice českých hráček se přesunula na prestižní ...

18.05.2023 | Po sychravé Francii se pět českých hráček představí na dalším turnaji Ladies European Tour ve slunné Floridě. Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Jana Melichová, Tereza Melecká a Kristýna Napoleaová si zahrají na hřišti Trump International ve West Palm Beach po boku dalších světových hráček.

Ladies European Tour pokračuje s šesti Češkami
Ladies European Tour pokračuje s šesti Češkami

10.05.2023 | Do Evian Resort Golf Clubu ve Francii míří šest českých golfistek na nadcházející Jabra Ladies Open okruhu Ladies European Tour. S téměř kompletní evropskou špičkou se utká, Klara Davidson Spilkova, Jana Melichova, Sara Kouskova, Tereza Melecká a Kristyna Napoleaová, Tereza Kozeluhová.

Davidson Spilková pokračuje v krasojízdě na LET
Davidson Spilková pokračuje v krasojízdě na LET

18.03.2023 | Klára Davidson Spilková přidala třetí umístění v Top 6 v řadě na okruhu Ladies European Tour, které na turnaji Aramco Team Searies – Singapore ozdobila také děleným třetím místem v týmové soutěži. Dělená 23. skončila Sára Kousková, cutem prošla také Tereza Melecká.

Druhé Top 10 pro Kláru Davidson Spilkovou v Jižní ...
Druhé Top 10 pro Kláru Davidson Spilkovou v Jižní ...

11.03.2023 | Česká profesionálka Klára Davidson Spilková vybojovala i v druhém týdnu v Jižní Africe umístění v Top 10 po skvělé šesté příčce na turnaji Investec South African Women’s Open. Také Sára Kousková si drží stoprocentní bilanci úspěšných cutů a odváží si dělené 47.

LET pokračuje v Jižní Africe i s českým zastoupením
LET pokračuje v Jižní Africe i s českým zastoupením

07.03.2023 | Okruh Ladies European Tour pokračuje již druhým týdnem v Jihoafrické republice, kde se od středy bude hrát čtyřdenní turnaj Investec South African Women’s Open. Na start se postaví také čtyři české profesionálky – Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Jana Melichová a Tereza Melecká.

Klára Davidson Spilková se v Jižní Africe umístila ...
Klára Davidson Spilková se v Jižní Africe umístila ...

04.03.2023 | O další výborný výsledek v podání české hráčky se zajistila Klára Davidson Spilková v turnaji Joburg Ladies Open série Ladies European Tour. Nejlepší česká profesionálka si v Jihoafrické republice připsala dělenou čtvrtou příčku, cutem prošla také Sára Kousková a umístila se dělená 49.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde