Česká golfová federace

Aktuality

Ladies European Tour pokračuje s šesti Češkami

Ladies European Tour pokračuje s šesti Češkami

Tomáš Přikryl, Středa 10. května 2023

Do Evian Resort Golf Clubu ve Francii míří šest českých golfistek na nadcházející Jabra Ladies Open okruhu Ladies European Tour. S téměř kompletní evropskou špičkou se utká, Klara Davidson Spilkova, Jana Melichova, Sara Kouskova, Tereza Melecká a Kristyna Napoleaová, Tereza Kozeluhová.

V pořadí osmý letošní turnaj LET se po téměř dvouměsíční pauze přesouvá do Evropy. Ve dnech 11. – 13. května se pokusí celkem 132 hráček projít cutem a zahrát si o 300.000 eur prize money. Hřiště Evian Resort Golf Club (par 71) nabídne nádherné výhledy, ale pravděpodobně také ztížené povětrnostní podmínky.

„Hřiště je ve skvělém stavu, ale koncem týdne má hodně pršet a být poměrně zima. Nebude to lehké, zvláště pokud najdete míček v opravdu hustém roughu. Tak uvidíme, co nás čeká,“ komentuje Klára Davidson Spilková a doplňuje ji Sára Kousková: „Výhledy na Ženevské jezero a Mont Blanc jsou dechberoucí. Stejně ale jako místní greeny, které nás všechny dost prověří. Celkově je hřiště velmi technické a bude tak pro nás velmi dobrým testem a výzvou.“

Počasí dělá starosti i Janě Melichové, ovšem z jiných a překvapivých důvodů. Melichová se totiž rozhodla od nadcházejícího Jabra Ladies Open hrát na každém turnaji LET v rukavici, jež na hřbetu ponese originální dílo českého umělce se symboly pořadatelské země.

„Budu se snažit odehrát v rukavici všechna kola a doufám, že plány nenaruší špatné počasí, které se na turnaj předpovídá,“ věří Jana Melichová, která má poprvé za deset měsíců profesionálního statusu jako caddieho svého přítele, golfistu Jakuba Maštalíře.

Poprvé se letos na LET podívá Tereza Koželuhová, která po absolvování bakalářských zkoušek zahájila sezónu později, v dubnu na Terre Blanche Ladies Open prošla cutem. Na LET se vrací také Kristýna Napoleaová. Loni druhá hráčka z prestižního Aramco Saudi Ladies International začala právě před rokem laborovat se zraněními, která vyústila v hlubší potíže. 

Na lepší výsledky zatím čeká Tereza Melecká, která z pěti turnajů prošla dvěma cuty a nejvýše skončila jako 36. v pořadí v Maroku.

Startovní časy našich hráček:

  • 8:12 (15. jamka): Tereza Koželuhová
  • 8:56 (15. jamka): Klára Davidson Spilková
  • 12:30 (15. jamka): Sára Kousková
  • 12:41 (15. jamka): Jana Melichová
  • 12:52 (15. jamka): Tereza Melecká
  • 13:36 (15. jamka): Kristyna Napoleaová

Z hráček, které se objeví na Tipsport Czech Ladies Open v Berouně (23. – 25. června), startují ve Francii kromě Pii Babnik např. Lee-Anne Pace (JAR), Lily May Humphreys (Anglie), Johanna Gustavsson (Švédsko) a Ana Pelaez (Španělsko).

Ve stejném termínu jako LET bude ve švýcarském Gams - Werdenberg Golf Club pokračovat i nižší soutěž LET Accces Series turnajem Flumserberg Ladies Open za účasti tří českých golfistek Kristýny Lebové, Šideri Váňové a Kateřiny Vlašínové.

Výsledky LET - Jabra Ladies Open sledujte zde

Výsledky LETAS - Flumserberg Ladies Open sledujte zde

Připravil: -vrk-
Foto: Tristan Jones/ LET

Datum: Středa 10. května 2023
Všechny články autora

Související články

Jana Melichová osmá na Lacoste Ladies Open De France
Jana Melichová osmá na Lacoste Ladies Open De France

30.09.2023 | Dvě Češky prošly tento pátek cutem na Lacoste Ladies Open De France v rámci Ladies European Tour. Jana Melichová děleným osmým místem uhrála svoji druhou letošní TOP10 na LET. Sára Kousková neudržela skvělé 6. místo úvodního dne a turnaj zakončila umístěním v TOP20 na 18.

Sára Kousková rozehrála skvěle Lacoste Ladies ...
Sára Kousková rozehrála skvěle Lacoste Ladies ...

28.09.2023 | Ve francouzském Deauville na hřišti Golf Barriere se od čtvrtka 28. do soboty 30. září hraje jeden z posledních turnajů závěrečné podzimní fáze Ladies European Tour. Na start se postavily čtyři české profesionálky. Sára Kousková zvládla první kolo za 67 ran.

Ladies European Tour ve Švýcarsku bude mít silnou ...
Ladies European Tour ve Švýcarsku bude mít silnou ...

14.09.2023 | Ladies European Tour (LET) se tento týden vydává do Švýcarska na turnaj VP Bank Swiss Ladies Open. Od pátku 15. do neděle 17. září jej hostí Golfpark Holzhäusern a za české barvy se na start postaví Tereza Koželuhová, Kristýna Napoleaová, Jana Melichová, Tereza Melecká a Sára Kousková.

Tři Češky prošly cutem na Ladies European Tour ...
Tři Češky prošly cutem na Ladies European Tour ...

10.09.2023 | Ze čtveřice českých hráček na nizozemské zastávce Ladies European Tour se třem z nich podařilo projít cutem do finálové neděle. Mohutný finiš ve 3. kole vynesl Kláru Davidson Spilkovou na dělenou 15. příčku, Jana Melichová a Sára Kousková skončily ve čtvrté a páté desítce.

Nizozemská výzva na Ladies European Tour pro české ...
Nizozemská výzva na Ladies European Tour pro české ...

07.09.2023 | Jedinou nizozemskou zastávkou sezony na okruhu Ladies European Tour bude Big Green Egg Open. Odehraje se o víkendu 8.-10. září na hřišti Hilversumsche Golf Club a v nabitém startovním poli jsou opět čtyři české profesionálky Klára Davidson Spilková, Tereza Melecká, Sára Kousková a Jana Melichová.

Ladies European Tour v Severním Irsku se čtyřnásobno ...
Ladies European Tour v Severním Irsku se čtyřnásobno ...

16.08.2023 | Po letošním posledním majoru se Ladies European Tour (LET) vrací v termínu 17. – 20. srpna do Severního Irska na ISPS HANDA World Invitational Presented by AVIV Clinics, který je pořádán společně s DP World Tour a LPGA Tour. Od červnové La Sella Open je to další turnaj s větším českým zastoupením.

Zažijte Solheim Cup 2023 přímo v dění turnaje
Zažijte Solheim Cup 2023 přímo v dění turnaje

04.08.2023 | Za 50 dní vypukne na hřišti Finca Cortesín ve španělské Andalusii souboj mezi ženskými týmy Evropy a Ameriky. Ve spolupráci s pořadateli turnaje zajistila ČGF pro české golfisty 20% slevu na nákup vstupenek. Použijte slevový kupón CZESC23TCK.

Tři česká želízka na FREED GROUP Women's Scottish ...
Tři česká želízka na FREED GROUP Women's Scottish ...

03.08.2023 | Po Amundi Evian Championship se Ladies European Tour vydává na britské ostrovy. Na programu je 3. až 6. srpna FREED GROUP Women's Scottish Open, který je pořádán společně s LPGA Tour. Český golf zde bude mít hned tři želízka v ohni: Kláru Davidson Spilkovou, Kristýnu Napoleaovou a Janu Melichovou.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde