Česká golfová federace

Aktuality

LET pokračuje v Jižní Africe i s českým zastoupením

LET pokračuje v Jižní Africe i s českým zastoupením

Tomáš Přikryl, Úterý 7. března 2023

Okruh Ladies European Tour pokračuje již druhým týdnem v Jihoafrické republice, kde se od středy bude hrát čtyřdenní turnaj Investec South African Women’s Open. Na start se postaví také čtyři české profesionálky – Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Jana Melichová a Tereza Melecká.

Nejvyšší ženský profesionální okruh na našem kontinentu Ladies European Tour (LET) se v termínu od 8.–11. března přesouvá do Kapského Města, kde se pořádá již pátý podnik letošní sezóny Investec South African Women’s Open s dotací 320.000 euro.

Mezi 132 golfistkami se na start hřiště Steenberg Golf Club s parem 72 a délkou 5801 metrů postaví také čtyři české reprezentantky Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Jana Melichová a Tereza Melecká.

Davidson Spilková bude navazovat na skvělý výsledek z turnaje Joburg Ladies Open, na kterém se v minulém týdnu po útoku na třetí profesionální titul umístila na parádním děleném čtvrtém místě.

Nejlepší české profesionálce se dařilo také v jejím prvním turnaji této sezóny, kdy v Saúdské Arábii mezi světovou elitou vybojovala dělenou 40. příčku. Jen po dvou odehraných podnicích jí patří 15. příčka v celoročním žebříčku Race to Costa del Sol.

Kousková má rovněž skvěle rozjetou sezónu, ve které třikrát ze tří startů prošla do finálových kol. Nejlépe se umístila dělená 24. v Maroku a s pokračující sezónou je stále více odhodlaná mířit na ještě lepší umístění.

„Z Joburgu si do dalších týdnů beru to, že jsem schopná bojovat. Vše jsem si vyhodnotila s týmem a teď už se těším na nový turnaj. Jedním z klíčů bude udržet koncentraci minimálně tak, jak se mi to dařilo třeba na turnaji v Maroku,“ hodnotí golfistka, která je letos nováčkem na LET.

„S Janou Melichovou jsme se přesunuly do Kapského Města a v pondělí jsme už měly možnost pořádně potrénovat. Hřiště a jeho okolí je fantastické. Je to tady neskutečně větrné, ale to ke golfu prostě patří. Tak uvidíme, co nám následující dny přinesou,“ komentuje první pocity z nového dějiště Kousková.

Rovněž Melichová je nováčkem na nejvyšší evropské tour po fantastickém vítězství na berounském Tipsport Czech Ladies Open v loňském roce.

Největším letošním úspěchem české reprezentantky na LET doposud bylo dělené páté místo na Lalla Meryem Cupu. Tento výsledek jí zajistil start v pětimiliónovém turnaji Saudi Ladies International, ve kterém rovněž prošla cutem do víkendu.

Čtvrtou českou hráčkou v druhém jihoafrickém turnaji je Tereza Melecká, pro kterou je to již druhá sezóna na LET. Pětadvacetileté profesionálce se také dařilo v Maroku, kde se po odehraném víkendu umístila na dělené 36. příčce.

„Na turnaj v Kapském Městě se těším. Hřiště je v super kondici a výhledy jsou dechberoucí. Doufám, že nám zítra vyjde lepší počasí než v loňském ročníku,“ posílá zprávy z dějiště čtyřiadvacetiletá hráčka.

"Nesmírně si užívám trénink a hru venku, jelikož v Česku to zatím není možné a dvá týdny jsem teď musela trénovat v indooru. Přechod z indooru na hřiště pro mě není lehký a trvá mi nějakou dobu se adaptovat. Doufám, že mi venkovní trénink brzy přinese větší herní pohodu a budu se zlepšovat i v soutěžních kolech," dodává Melecká.

Startovní časy:

7:20 (1. jamka): L. Assad, Sára Kousková, L. Hall

7:30 (10. jamka): C. Alexander, Klára Davidson Spilková, A. Pelaez Trivino

7:50 (1. jamka): M. MacLaren, Jana Melichová, K. Henry

12:50 (1. jamka): D. Dagar, H. Davis, Tereza Melecká

Foto: Tristan Jones/ LET

Datum: Úterý 7. března 2023
Všechny články autora

Související články

Melichová a Kousková berou v Belgii společně 16.
Melichová a Kousková berou v Belgii společně 16.

28.05.2023 | Výborným finálovým kolem za 68 ran zakončily Melichová s Kouskovou turnaj Belgian Ladies Open v Naxhelet Golf Clubu ve Wanze a společně obsadily dělené 16. místo. Sára Kousková v její první sezóně zatím vždy prošla cutem, Melichová po Floridě vrátila do hry svůj starý putter.

V Belgii pět českých hráček, Spilková si dává volno
V Belgii pět českých hráček, Spilková si dává volno

25.05.2023 | Pětice českých golfistek nastupuje v tomto týdnu k pokračování Ladies European Tour, která se hraje v Belgii. Na Belgian Ladies Open startují Sára Kousková, Tereza Koželuhová, Tereza Melecká, Jana Melichová a Kristýna Napoleaová.

Spilková na Floridě o ránu druhá, Kousková desátá
Spilková na Floridě o ránu druhá, Kousková desátá

22.05.2023 | Skvěle rozjetá sezona českých golfistek na Ladies European Tour pokračovala při Aramco Team Series ve West Palm Beach na Floridě, kde se v soutěži o celkový 1 milion dolarů dostaly dvě Češky do nejlepší desítky!...

Pětice českých hráček se přesunula na prestižní ...
Pětice českých hráček se přesunula na prestižní ...

18.05.2023 | Po sychravé Francii se pět českých hráček představí na dalším turnaji Ladies European Tour ve slunné Floridě. Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Jana Melichová, Tereza Melecká a Kristýna Napoleaová si zahrají na hřišti Trump International ve West Palm Beach po boku dalších světových hráček.

Ladies European Tour pokračuje s šesti Češkami
Ladies European Tour pokračuje s šesti Češkami

10.05.2023 | Do Evian Resort Golf Clubu ve Francii míří šest českých golfistek na nadcházející Jabra Ladies Open okruhu Ladies European Tour. S téměř kompletní evropskou špičkou se utká, Klara Davidson Spilkova, Jana Melichova, Sara Kouskova, Tereza Melecká a Kristyna Napoleaová, Tereza Kozeluhová.

Davidson Spilková pokračuje v krasojízdě na LET
Davidson Spilková pokračuje v krasojízdě na LET

18.03.2023 | Klára Davidson Spilková přidala třetí umístění v Top 6 v řadě na okruhu Ladies European Tour, které na turnaji Aramco Team Searies – Singapore ozdobila také děleným třetím místem v týmové soutěži. Dělená 23. skončila Sára Kousková, cutem prošla také Tereza Melecká.

Druhé Top 10 pro Kláru Davidson Spilkovou v Jižní ...
Druhé Top 10 pro Kláru Davidson Spilkovou v Jižní ...

11.03.2023 | Česká profesionálka Klára Davidson Spilková vybojovala i v druhém týdnu v Jižní Africe umístění v Top 10 po skvělé šesté příčce na turnaji Investec South African Women’s Open. Také Sára Kousková si drží stoprocentní bilanci úspěšných cutů a odváží si dělené 47.

Klára Davidson Spilková se v Jižní Africe umístila ...
Klára Davidson Spilková se v Jižní Africe umístila ...

04.03.2023 | O další výborný výsledek v podání české hráčky se zajistila Klára Davidson Spilková v turnaji Joburg Ladies Open série Ladies European Tour. Nejlepší česká profesionálka si v Jihoafrické republice připsala dělenou čtvrtou příčku, cutem prošla také Sára Kousková a umístila se dělená 49.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde