Česká golfová federace

Aktuality

Klára Davidson Spilková se v Jižní Africe umístila v Top 5

Klára Davidson Spilková se v Jižní Africe umístila v Top 5

Tomáš Přikryl, Sobota 4. března 2023

O další výborný výsledek v podání české hráčky se zajistila Klára Davidson Spilková v turnaji Joburg Ladies Open série Ladies European Tour. Nejlepší česká profesionálka si v Jihoafrické republice připsala dělenou čtvrtou příčku, cutem prošla také Sára Kousková a umístila se dělená 49.

Již čtvrtý podnik nejvyššího evropského okruhu Ladies European Tour (LET) skončil dnes první ze dvou jihoafrických zastávek na hřišti Modderfontein Golf Club s parem 73 a délkou 5891 metrů.

V Johannesburgu se hrálo a celkové prize money 300.000 euro a do samého závěru byla v bojích o titul také naše golfistka Klára Davidson Spilková, která se nakonec na svém druhém turnaji sezóny umístila na děleném čtvrtém místě.

Nejlepší česká hráčka zapisovala v prvním kole 71 úderů (-2), po kterých figurovala na děleném 12. místě. V kole druhém zahrála skvělých 69 ran (-4) a do dvoudenního finále vstupovala z dělené druhé pozice.

Po dokončení třetího hracího dne za 70 ran (-3) jí patřila samostatná třetí příčka a místo ve finálovém flightu. Z její skupiny sice hrála se 73 údery (E) nejlépe, ale celkový výsledek -9 nakonec stačil na dělené čtvrté místo, za které Davidson Spilková vyinkasovala 11.200 euro.

„V posledním kole jsem chtěla hrát co nejlépe a najít balanc mezi solidní hrou a tlakem, pod kterým každý o vítězství hraje. V pátek a v sobotu mi tam ale přestaly padat putty, a to je pak těžké turnaj vyhrát," přiznává Davidson Spilková.

"Na rozdíl od minulého roku jsem hned zkraje sezóny našla klíč ke hře, konzistenci. Po druhém odehraném turnaji tak mám ze hry velice dobrý pocit. Celý týden jsem věřila, že se mi povede zahrát dobrý výsledek, a doufám, že tomu tak bude i příští týden," dodává dvojnásobná vítězka LET.

Druhou nejlepší Češkou v turnaji byla Sára Kousková, která zapisovala výsledky za 75, 73, 73 a 76 (celkem +5). Umístila se na děleném 49. místě. a připsala si výdělek 1.365 euro. Pro Kouskovou je to třetí zvládnutý cut ve třech turnajích své nováčkovské sezóny na LET.

„Udělala jsem tento turnaj docela dost chyb, které mě stály lepší skóre a samozřejmě i umístění. Nicméně jsem spokojená s tím, že mě to nepoložilo a bojovala jsem. O to víc si cenním cutu, kterým jsem prošla a měla možnost si zahrát ve finálových kolech."

„Už se nemůžu dočkat přeletu do Kapského Města, kde si budu chtít primárně nejdřív dobře zatrénovat a v turnaji odevzdat to, co ve mně je," vzkazuje z Jižní Afriky třiadvacetiletá golfistka.

Za hranicí cutu, který byl po dvou kolech nastaven na výsledku +2, zůstaly další tři české hráčky. Z těch byly víkendu nejblíže Jana Melichová (79, 73) a Šideri Váňová (76, 76), obě se skóre +6. O dva údery navíc měla Tereza Melecká (81, 73).

První vítězství na LET si vybojovala Angličanka Lily May Humphreys s výsledkem -12 po kolech 70, 70, 73 a 67.

Davidson Spilková za dělené čtvrté místo a vylepšila si svou pozici na celoročním žebříčku Race to Costa del Sol na 15. místo. O necelý bod za ní na 16. příčce figuruje Melichová, Kouskové patří 50. pozice a v Top 100 je také Melecká.

Dalším turnajem na programu LET je Investec South African Ladies Open od 8.–11. března v Kapském Městě. Startovat budou čtyři české hráčky Davidson Spilková, Kousková, Melichová a Melecká.

Konečné výsledky

FOTO Tristan Jones/LET

Datum: Sobota 4. března 2023
Všechny články autora

Související články

Melichová a Kousková berou v Belgii společně 16.
Melichová a Kousková berou v Belgii společně 16.

28.05.2023 | Výborným finálovým kolem za 68 ran zakončily Melichová s Kouskovou turnaj Belgian Ladies Open v Naxhelet Golf Clubu ve Wanze a společně obsadily dělené 16. místo. Sára Kousková v její první sezóně zatím vždy prošla cutem, Melichová po Floridě vrátila do hry svůj starý putter.

V Belgii pět českých hráček, Spilková si dává volno
V Belgii pět českých hráček, Spilková si dává volno

25.05.2023 | Pětice českých golfistek nastupuje v tomto týdnu k pokračování Ladies European Tour, která se hraje v Belgii. Na Belgian Ladies Open startují Sára Kousková, Tereza Koželuhová, Tereza Melecká, Jana Melichová a Kristýna Napoleaová.

Spilková na Floridě o ránu druhá, Kousková desátá
Spilková na Floridě o ránu druhá, Kousková desátá

22.05.2023 | Skvěle rozjetá sezona českých golfistek na Ladies European Tour pokračovala při Aramco Team Series ve West Palm Beach na Floridě, kde se v soutěži o celkový 1 milion dolarů dostaly dvě Češky do nejlepší desítky!...

Pětice českých hráček se přesunula na prestižní ...
Pětice českých hráček se přesunula na prestižní ...

18.05.2023 | Po sychravé Francii se pět českých hráček představí na dalším turnaji Ladies European Tour ve slunné Floridě. Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Jana Melichová, Tereza Melecká a Kristýna Napoleaová si zahrají na hřišti Trump International ve West Palm Beach po boku dalších světových hráček.

Ladies European Tour pokračuje s šesti Češkami
Ladies European Tour pokračuje s šesti Češkami

10.05.2023 | Do Evian Resort Golf Clubu ve Francii míří šest českých golfistek na nadcházející Jabra Ladies Open okruhu Ladies European Tour. S téměř kompletní evropskou špičkou se utká, Klara Davidson Spilkova, Jana Melichova, Sara Kouskova, Tereza Melecká a Kristyna Napoleaová, Tereza Kozeluhová.

Davidson Spilková pokračuje v krasojízdě na LET
Davidson Spilková pokračuje v krasojízdě na LET

18.03.2023 | Klára Davidson Spilková přidala třetí umístění v Top 6 v řadě na okruhu Ladies European Tour, které na turnaji Aramco Team Searies – Singapore ozdobila také děleným třetím místem v týmové soutěži. Dělená 23. skončila Sára Kousková, cutem prošla také Tereza Melecká.

Druhé Top 10 pro Kláru Davidson Spilkovou v Jižní ...
Druhé Top 10 pro Kláru Davidson Spilkovou v Jižní ...

11.03.2023 | Česká profesionálka Klára Davidson Spilková vybojovala i v druhém týdnu v Jižní Africe umístění v Top 10 po skvělé šesté příčce na turnaji Investec South African Women’s Open. Také Sára Kousková si drží stoprocentní bilanci úspěšných cutů a odváží si dělené 47.

LET pokračuje v Jižní Africe i s českým zastoupením
LET pokračuje v Jižní Africe i s českým zastoupením

07.03.2023 | Okruh Ladies European Tour pokračuje již druhým týdnem v Jihoafrické republice, kde se od středy bude hrát čtyřdenní turnaj Investec South African Women’s Open. Na start se postaví také čtyři české profesionálky – Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Jana Melichová a Tereza Melecká.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde