Česká golfová federace

Aktuality

Klára Davidson Spilková se v Jižní Africe umístila v Top 5

Klára Davidson Spilková se v Jižní Africe umístila v Top 5

Tomáš Přikryl, Sobota 4. března 2023

O další výborný výsledek v podání české hráčky se zajistila Klára Davidson Spilková v turnaji Joburg Ladies Open série Ladies European Tour. Nejlepší česká profesionálka si v Jihoafrické republice připsala dělenou čtvrtou příčku, cutem prošla také Sára Kousková a umístila se dělená 49.

Již čtvrtý podnik nejvyššího evropského okruhu Ladies European Tour (LET) skončil dnes první ze dvou jihoafrických zastávek na hřišti Modderfontein Golf Club s parem 73 a délkou 5891 metrů.

V Johannesburgu se hrálo a celkové prize money 300.000 euro a do samého závěru byla v bojích o titul také naše golfistka Klára Davidson Spilková, která se nakonec na svém druhém turnaji sezóny umístila na děleném čtvrtém místě.

Nejlepší česká hráčka zapisovala v prvním kole 71 úderů (-2), po kterých figurovala na děleném 12. místě. V kole druhém zahrála skvělých 69 ran (-4) a do dvoudenního finále vstupovala z dělené druhé pozice.

Po dokončení třetího hracího dne za 70 ran (-3) jí patřila samostatná třetí příčka a místo ve finálovém flightu. Z její skupiny sice hrála se 73 údery (E) nejlépe, ale celkový výsledek -9 nakonec stačil na dělené čtvrté místo, za které Davidson Spilková vyinkasovala 11.200 euro.

„V posledním kole jsem chtěla hrát co nejlépe a najít balanc mezi solidní hrou a tlakem, pod kterým každý o vítězství hraje. V pátek a v sobotu mi tam ale přestaly padat putty, a to je pak těžké turnaj vyhrát," přiznává Davidson Spilková.

"Na rozdíl od minulého roku jsem hned zkraje sezóny našla klíč ke hře, konzistenci. Po druhém odehraném turnaji tak mám ze hry velice dobrý pocit. Celý týden jsem věřila, že se mi povede zahrát dobrý výsledek, a doufám, že tomu tak bude i příští týden," dodává dvojnásobná vítězka LET.

Druhou nejlepší Češkou v turnaji byla Sára Kousková, která zapisovala výsledky za 75, 73, 73 a 76 (celkem +5). Umístila se na děleném 49. místě. a připsala si výdělek 1.365 euro. Pro Kouskovou je to třetí zvládnutý cut ve třech turnajích své nováčkovské sezóny na LET.

„Udělala jsem tento turnaj docela dost chyb, které mě stály lepší skóre a samozřejmě i umístění. Nicméně jsem spokojená s tím, že mě to nepoložilo a bojovala jsem. O to víc si cenním cutu, kterým jsem prošla a měla možnost si zahrát ve finálových kolech."

„Už se nemůžu dočkat přeletu do Kapského Města, kde si budu chtít primárně nejdřív dobře zatrénovat a v turnaji odevzdat to, co ve mně je," vzkazuje z Jižní Afriky třiadvacetiletá golfistka.

Za hranicí cutu, který byl po dvou kolech nastaven na výsledku +2, zůstaly další tři české hráčky. Z těch byly víkendu nejblíže Jana Melichová (79, 73) a Šideri Váňová (76, 76), obě se skóre +6. O dva údery navíc měla Tereza Melecká (81, 73).

První vítězství na LET si vybojovala Angličanka Lily May Humphreys s výsledkem -12 po kolech 70, 70, 73 a 67.

Davidson Spilková za dělené čtvrté místo a vylepšila si svou pozici na celoročním žebříčku Race to Costa del Sol na 15. místo. O necelý bod za ní na 16. příčce figuruje Melichová, Kouskové patří 50. pozice a v Top 100 je také Melecká.

Dalším turnajem na programu LET je Investec South African Ladies Open od 8.–11. března v Kapském Městě. Startovat budou čtyři české hráčky Davidson Spilková, Kousková, Melichová a Melecká.

Konečné výsledky

FOTO Tristan Jones/LET

Datum: Sobota 4. března 2023
Všechny články autora

Související články

Ladies Italian Open poslední prověrkou před Berounem
Ladies Italian Open poslední prověrkou před Berounem

13.06.2024 | Jako ostrý test bezprostředně před domácím Tipsport Czech Ladies Open využijí tři české hráčky turnaj Ladies Italian Open série LET v Itálii. O víkendu 14.-16. června na hřišti Golf Nazionale v italském Sutri chtějí doladit formu před Berounem Klára Davidson Spilková, Sára Kousková a Tereza Melecká.

Hráčky čeká na LET ve Švédsku „divoké“ Allerum
Hráčky čeká na LET ve Švédsku „divoké“ Allerum

30.05.2024 | Po týdnu stráveném ve Francii se Ladies European Tour (LET) vydává na dva turnaje do Švédska, z nichž jako první bude město Helsingborg a Allerum Golf Club hostit od pátku 31. května do neděle 2. června turnaj Dormy Open. Česká družina se zde rozroste o pátou stabilní členku LET Terezu Meleckou.

Hvězdný výsledek Davidson Spilkové na LET ve Francii
Hvězdný výsledek Davidson Spilkové na LET ve Francii

25.05.2024 | České hráčky okupovaly od čtvrtka až do soboty nejvyšší příčky na Jabra Ladies Open (LET) odehrávajícím se na hřišti Evian Resort Golf Clubu. Dva dny držela Jana Melichová dělenou 3. příčku, v sobotu ji v TOP5 vystřídala Klára Davidson Spilková, když po skvělém výkonu skončila dělená pátá.

Amundi German Masters ozdobilo české eso
Amundi German Masters ozdobilo české eso

19.05.2024 | Třetí květnový víkend patřil na okruhu LET Amundi German Masters. Z neobvykle početné skupiny šesti českých profesionálek se do víkendového finále podívala jen obhájkyně Kristýna Napoleaová a aktuální česká jednička na LET Sára Kousková. Turnaj ozdobila Tereza Melecká svým prvním esem kariéry.

Český sextet zahraje na LET v Německu
Český sextet zahraje na LET v Německu

15.05.2024 | Od čtvrtka 16. května do neděle se na Golf & Country Club Seddiner See koná Amundi German Masters. LET se tak vrací na svůj mateřský kontinent a otevírá očekávanou etapu, do které vkročí hned šestice českých profesionálek v čele s obhájkyní loňského titulu na German Masters Kristýnou Napoleaovou.

LET Aramco Team Series komplikovalo počasí
LET Aramco Team Series komplikovalo počasí

12.05.2024 | Víkendový LET turnaj Aramco Team Series v Soulu poznamenal silný déšť a vynucená nedělní dohrávka 2. kola pro část startovního pole. Spanilou jízdu v neděli předvedla Tereza Melecká a ze dna tabulky se vyhoupla na přední místa leaderboardu. Davidson Spilkové na poslední devítce unikla TOP10.

Dva týmy na LET Aramco TS v Soulu povedou české ...
Dva týmy na LET Aramco TS v Soulu povedou české ...

09.05.2024 | Po dvou týdnech v Jižní Africe se Ladies European Tour představí v Soulu, kde se koná druhý letošní turnaj Aramco Team Series presented by PIF. Tentokrát bez Sáry Kouskové, ale se dvěma českými kapitánkami Klárou Davidson Spilkovou a Kristýnou Napoleaovou.

Tereza Melecká se kvalifikovala na LET v Berouně
Tereza Melecká se kvalifikovala na LET v Berouně

21.04.2024 | Po loňské ztrátě plné hrací karty LET vyšperkovala Tereza Melecká svůj návrat do elitní soutěže děleným 5.místem na Joburg Ladies Open. Po sebevědomém výkonu si zároveň vybojovala účast na turnaji LET v Berouně. Českému kvartetu hráček se letos premiérově podařilo projít v plném počtu cutem.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde