Česká golfová federace

Aktuality

Klára Spilková - Top 10 cílem pro Beroun

Klára Spilková - Top 10 cílem pro Beroun

Čtvrtek 23. června 2022

Po dvou letech hraje Klára Spilková opět domácí turnaj Ladies European Tour. Na Tipsport Czech Ladies Open v Royal Beroun Golf Clubu, kde před dvěma lety skončila těsně za Top 10, přijela s nejlepším výsledkem sezony, a tedy patřičně sebevědomá.

„Je to v mnoha směrech pro mě zvláštní turnaj, už jenom proto, že jsem doma a že tu znám spoustu lidí,“ řekla jediná česká golfistka s vítězstvím na Ladies European Tour k akci, která se hraje od 24. do 26. června o 200 000 eur.

Minulý týden obsadila Klára čtvrté místo na Epson Tour v Michiganu, kde se jí dařilo poté, co na předchozím turnaji LPGA v New Jersey prošla cutem.

„První start sezony na LPGA byl trochu nervózní, ale nehrála jsem špatně. Mrzelo mě jedno double bogey, které mě tak nějak zdravě naštvalo pro Epson Tour. Tam mohl být výsledek ještě lepší. Bohužel jsem nevyužila ve finále dva pětipary, ale na druhou stranu byly obtížně navrtané,“ komentovala Klára výsledek.

Právě poslední dva týdny ji povzbuzují před startem na známém hřišti v Berouně.

„Hřiště se mi zdá v nejlepší kvalitě vůbec. Herní plán se bude odvíjet od navrtání jamek, ale důležité bude skórovat na pětiparech. Hřiště sice není dlouhé, ale je technické a mnohdy jsou právě pětipary poměrně úzké,“ konstatuje top favoritka, která před jediným domácím startem v sezoně neskrývá sebedůvěru.

„Ze své hry mám dobrý dojem a cítím se připravená. Mým přáním je skončit v Top 10. Nechci si dávat malé cíle, protože vím, že na to mám. Na druhou stranu, vždycky říkám, že všude je super udělat cut,“ dodala Klára.

Po Tipsport Czech Ladies Open ji doma čekají ještě dva týdny se sponzorskými akcemi, než se vrátí do USA.

„Tam si ještě trochu odpočinu, protože tělo už začíná pociťovat náročnou sezonu. Těším se, že bych se měla ještě dostat na pár turnajů LPGA, až jí skončí evropská část,“ nastínila své plány Klára Spilková.

Foto: www.czechladiesopen.cz

 
Datum: Čtvrtek 23. června 2022
Všechny články autora

Související články

Češi na mezinárodní scéně – týden 26
Češi na mezinárodní scéně – týden 26

30.06.2022 | Po domácím turnaji v Berouně pokračuje LET v Německu. Celkem šest českých hráček se představí nedaleko Berlína na Amundi German Masters. Kromě Kláry Spilkové také vítězka berounského turnaje a čerstvá profesionálka Jana Melichová. Na mužské Challenge Tour v Itálii startují Mrůzek, Zach a Brixi.

České hráčky se opět neztratily
České hráčky se opět neztratily

13.06.2022 | Další solidní výsledek na turnaji LETAS, tentokrát ve Francii, zaznamenaly pro české barvy Jana Melichová a Natálie Saint Germain. Kláře Spilkové se podařilo projít cutem při svém prvním letošním startu na LPGA. Kristýna Napoleaová neuspěla na společném turnaji mužů a žen ve Švédsku.

Belgie, Skotsko, USA. Kde všude sledovat české ...
Belgie, Skotsko, USA. Kde všude sledovat české ...

26.05.2022 | Aleš Kořínek a Gordan Brixi se zúčastní turnaje Challenge Tour ve Skotsku. Tereza Melecká a Šideri Váňová pokračují dalším startem na Ladies European Tour, tentokrát v Belgii. Klára Spilková a Karolína Vlčková se budou snažit o dobrý výsledek na Epson Tour.

Tipsport Czech Ladies Open: také s Klárou Spilkovou ...
Tipsport Czech Ladies Open: také s Klárou Spilkovou ...

25.04.2022 | Za dva měsíce se bude hrát v Berouně (24.-26. června) Tipsport Czech Ladies Open, jehož obsazení dostává stále zajímavější kontury. Turnaj se plní jmény šampionek a na startu bude také nejlepší česká profesionálka Klára Spilková, svůj druhý turnaj v profesionálním poli zde čeká Sáru Kouskovou.

Napoleaová i Spilková si v konečném pořadí pohoršily
Napoleaová i Spilková si v konečném pořadí pohoršily

24.04.2022 | V Austrálii a americkém Utahu se dohrávaly turnaje za účasti českých profesionálek. Kristýna Napoleaová na akci Ladies European Tour obsadila 58. místo, v soutěži ze série EPSON Tour Klára Spilková získala 48. pozici.

Z českého kvarteta v evropských sériích prošla ...
Z českého kvarteta v evropských sériích prošla ...

22.04.2022 | Pouze Kristýna Napoleaová si jako jediný zástupce českých profesionálů zahraje ve víkendovém programu dvou nejvyšších evropských sérií. Objev sezóny prošel cutem v Austrálii, ale její krajanky v soutěži končí stejně jako Ondřej Lieser ve Španělsku. Klára Spilková slibně rozehrála turnaj v Utahu.

Profesionální série: ženské trio v Africe, Lieser ...
Profesionální série: ženské trio v Africe, Lieser ...

23.03.2022 | Řada českých želízek bude ve hře na profesionálních akcích. Na další turnaj LET se chystají Kristýna Napoleaová, Tereza Melecká a Šideri Váňová, na DP World Tour se vrátí Ondřej Lieser v Kataru, další turnaj Epson Tour bude hrát Klára Spilková a třetí akce Pro Golf Tour je před Janem Cafourkem.

Profesionální série s jedním Čechem a čtyřmi Češkami
Profesionální série s jedním Čechem a čtyřmi Češkami

14.03.2022 | Ve třech destinacích tří světadílů se představí během tohoto týdne čeští golfoví profesionálové. V Egyptě začíná série Pro Golf Tour s Janem Cafourkem, v Saudské Arábii startují na Ladies European Tour Tereza Melecká, Kristýna Napoleaová a Šideri Váňová, na americké Epson Tour hraje Klára Spilková.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP