Česká golfová federace

Aktuality

Klára Spilková - Top 10 cílem pro Beroun

Klára Spilková - Top 10 cílem pro Beroun

Čtvrtek 23. června 2022

Po dvou letech hraje Klára Spilková opět domácí turnaj Ladies European Tour. Na Tipsport Czech Ladies Open v Royal Beroun Golf Clubu, kde před dvěma lety skončila těsně za Top 10, přijela s nejlepším výsledkem sezony, a tedy patřičně sebevědomá.

„Je to v mnoha směrech pro mě zvláštní turnaj, už jenom proto, že jsem doma a že tu znám spoustu lidí,“ řekla jediná česká golfistka s vítězstvím na Ladies European Tour k akci, která se hraje od 24. do 26. června o 200 000 eur.

Minulý týden obsadila Klára čtvrté místo na Epson Tour v Michiganu, kde se jí dařilo poté, co na předchozím turnaji LPGA v New Jersey prošla cutem.

„První start sezony na LPGA byl trochu nervózní, ale nehrála jsem špatně. Mrzelo mě jedno double bogey, které mě tak nějak zdravě naštvalo pro Epson Tour. Tam mohl být výsledek ještě lepší. Bohužel jsem nevyužila ve finále dva pětipary, ale na druhou stranu byly obtížně navrtané,“ komentovala Klára výsledek.

Právě poslední dva týdny ji povzbuzují před startem na známém hřišti v Berouně.

„Hřiště se mi zdá v nejlepší kvalitě vůbec. Herní plán se bude odvíjet od navrtání jamek, ale důležité bude skórovat na pětiparech. Hřiště sice není dlouhé, ale je technické a mnohdy jsou právě pětipary poměrně úzké,“ konstatuje top favoritka, která před jediným domácím startem v sezoně neskrývá sebedůvěru.

„Ze své hry mám dobrý dojem a cítím se připravená. Mým přáním je skončit v Top 10. Nechci si dávat malé cíle, protože vím, že na to mám. Na druhou stranu, vždycky říkám, že všude je super udělat cut,“ dodala Klára.

Po Tipsport Czech Ladies Open ji doma čekají ještě dva týdny se sponzorskými akcemi, než se vrátí do USA.

„Tam si ještě trochu odpočinu, protože tělo už začíná pociťovat náročnou sezonu. Těším se, že bych se měla ještě dostat na pár turnajů LPGA, až jí skončí evropská část,“ nastínila své plány Klára Spilková.

Foto: www.czechladiesopen.cz

 
Datum: Čtvrtek 23. června 2022
Všechny články autora

Související články

Tři Češky prošly cutem na Ladies European Tour ...
Tři Češky prošly cutem na Ladies European Tour ...

10.09.2023 | Ze čtveřice českých hráček na nizozemské zastávce Ladies European Tour se třem z nich podařilo projít cutem do finálové neděle. Mohutný finiš ve 3. kole vynesl Kláru Davidson Spilkovou na dělenou 15. příčku, Jana Melichová a Sára Kousková skončily ve čtvrté a páté desítce.

Nizozemská výzva na Ladies European Tour pro české ...
Nizozemská výzva na Ladies European Tour pro české ...

07.09.2023 | Jedinou nizozemskou zastávkou sezony na okruhu Ladies European Tour bude Big Green Egg Open. Odehraje se o víkendu 8.-10. září na hřišti Hilversumsche Golf Club a v nabitém startovním poli jsou opět čtyři české profesionálky Klára Davidson Spilková, Tereza Melecká, Sára Kousková a Jana Melichová.

Klára Davidson Spilková osmá na KPMG Women's Irish ...
Klára Davidson Spilková osmá na KPMG Women's Irish ...

04.09.2023 | Klára Davidson Spilková dosáhla svého letošního šestého umístění v TOP10 na Ladies European Tour. Z turnaje KPMG Women's Irish Open, kam jela za obhajobou loňského vítězství, odváží osmé místo. Sára Kousková figurovala ve 3. kole i na druhém místě, nakonec končí dělená jedenadvacátá.

Davidson Spilková bude obhajovat titul na KPMG ...
Davidson Spilková bude obhajovat titul na KPMG ...

30.08.2023 | Po týdenní přestávce se Ladies European Tour (LET) vrací do Irska, kde se od čtvrtka 31.8. do neděle 3.9. odehraje KPMG Women's Irish Open. Na turnaj s dotací 400.000 euro přijíždí Klára Davidson Spilková za obhajobou loňského titulu a spolu s ní budou o úspěch v Irsku bojovat i další tři Češky.

Davidson Spilková a Napoleaová na AIG Women's Open
Davidson Spilková a Napoleaová na AIG Women's Open

09.08.2023 | Dvě české profesionálky Klára Davidson Spilková a Kristýna Napoleaová budou 10. – 13. srpna 2023 součástí výjimečného startovního pole TOP světových hráček mířících na druhý letošní evropský major v ženském golfu, AIG Women's Open 2023.

Tři česká želízka na FREED GROUP Women's Scottish ...
Tři česká želízka na FREED GROUP Women's Scottish ...

03.08.2023 | Po Amundi Evian Championship se Ladies European Tour vydává na britské ostrovy. Na programu je 3. až 6. srpna FREED GROUP Women's Scottish Open, který je pořádán společně s LPGA Tour. Český golf zde bude mít hned tři želízka v ohni: Kláru Davidson Spilkovou, Kristýnu Napoleaovou a Janu Melichovou.

Klára Davidson Spilková jediná Češka na prvním ...
Klára Davidson Spilková jediná Češka na prvním ...

26.07.2023 | Na první z vrcholů letošní sezony českého ženského profesionálního golfu se připravuje jediná naše zástupkyně na LET The Amundi Evian Championship, Klára Davidson Spilková. Ve čtvrtek 27.7. odstartuje ve francouzském Évian-les-Bains první z pětice turnajů kategorie major s dotací 6,5 mil.

Jiří Zuska a Kristýna Napoleaová útočili na v ...
Jiří Zuska a Kristýna Napoleaová útočili na v ...

24.07.2023 | Český golf zažil na mezinárodní scéně skvělý víkend. Kristýna Napoleaová skončila ve Španělsku na samostatném čtvrtém místě. Mezi muži se ukázal novic mezi profesionály Jiří Zuska – poprvé v Evropě útočil i na Challenge Tour na celkové vítězství. Nakonec zůstal o ránu druhý.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde