Česká golfová federace

Aktuality

Beřovice: triumf Dominika Pavoučka a Denisy Vodičkové

Beřovice: triumf Dominika Pavoučka a Denisy Vodičkové

Luboš Klikar, Neděle 22. května 2022

Elitní amatéři Dominik Pavouček a Denisa Vodičková slavili vítězství ve druhém turnaji Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour, který od pátku 20. do neděle 22. května hostily Beřovice. Turnaji, který nepostrádal dramatičnost až do posledních jamek, přálo skvělé letní počasí.

ŽENY
Denise Vodičkové se podařilo obhájit vítězství z prvního turnaje nové túry na Kaskádě (6.-8. května), když se do čela výsledkové listiny mazácky dostala v pravý čas – po finálové kole. V něm hrála výtečných 70; -2 a zvítězila s přesvědčivým náskokem pěti úderů před všemi svými konkurentkami, kterým se naopak poslední kolo až tolik nepovedlo. Na druhé místo se posunula jedna ze tří profesionálek ve startovním poli – Kateřina Vlašínová, která předvedla tři vyrovnaná kola. Medailistky doplnila Sofie Dimitrova, kterou lepší umístění stálo nepodařené sobotní kolo v silném větru, ale která i tak zářila spokojeností. Díky vítězství v turnaji Denisa Vodičková kromě finanční výhry ve výši 22.500 Kč získala i hrací kartu na turnaj Tipsport Czech Ladies Open ze série Ladies European Tour, který se od 24. do 26. června hraje v Berouně. Budeme Denise, ale i všem dalším Češkám ve startovním poli držet palce!
 
Nejlepší hráčky v Beřovicích
 
MUŽI
Dominik Pavouček má na začátku sezóny fazónu jako hrom. Po čtvrtém místě na Kaskádě – nejlepší amatér – to znovu potvrdil i v Beřovicích. Tentokrát však už nechal všechny profesionály za sebou. Spolu s ním na stupně vítězů vystoupili druhý Štěpán Daněk a třetí Stanislav Matuš. V Top 11 nakonec skončilo osm profesionálů a tři amatéři, jenže ti si zásluhou Dominika Pavoučka připsali vítězství. Také v kategorii mužů se kromě finančních výher udělovala speciální cena – dvě hrací karty na turnaj Kaskáda Golf Challenge ze série European Challenge Tour, který se od 16. do 19. června hraje ve známém jihomoravském resortu a které získali dva nejlepší amatéři z Beřovic – Dominik Pavouček a David Benák. Také jim a dalším Čechům ve startovním poli na Kaskádě budeme hodně fandit.
 
Nejlepší hráči v Beřovicích
 
Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour má nyní kvůli čtyřem červnovým profesionálním turnajům v ČR přestávku až do poloviny července. Třetí turnaj série hostí oblíbená Kunětická Hora – od pátku 22. do neděle 24. července. Věříme, že hráčská konkurence ve východních Čechách bude v obou kategoriích ještě o chlup silnější než teď v Beřovicích. Kromě celkových prize money ve výši 300.000 Kč Kunětická Hora v červenci nabídne také jednu speciální cenu pro nejlepšího amatéra – divokou kartu na profesionální turnaj Penati Slovak Open 2022 (11.-13. září).
 
Foto: Zdeněk Sluka
 

Raiffeisen Bank - Partner České Golfové Reprezentace

Autor: Luboš Klikar 
Datum: Neděle 22. května 2022
Všechny články autora

Související články

Na Casa Sereně vítězí Aleš Kořínek a Kateřina ...
Na Casa Sereně vítězí Aleš Kořínek a Kateřina ...

16.09.2022 | Profesionálové Aleš Kořínek a Kateřina Vlašínová se stali vítězi finálového turnaje Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na Casa Sereně. Celkovými vítězi premiérového ročníku této túry jsou profesionál Stanislav Matuš a Denisa Vodičková (na snímku).

Finále Raiffeisenbank COGT na Casa Sereně se bude ...
Finále Raiffeisenbank COGT na Casa Sereně se bude ...

06.09.2022 | První ročník nejvyšší a nejprestižnější individuální túry ČGF pro muže a ženy – Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour – spěje do velkého finále. Na privátním hřišti Casa Serena u Kutné Hory se 120 hráčů a hráček utká nejen o vítězství v turnaji a túře, ale také o dotaci ve výši min.

Na Karlštejně vítězí Jiří Látal a Jana Melichová
Na Karlštejně vítězí Jiří Látal a Jana Melichová

26.08.2022 | Jiří Látal a profesionálka Jana Melichová vyhráli 4. turnaj Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na Karlštejně. Druzí skončili Adam Bruzl a Sofie Hlinomazová, třetí byli profesionál Šimon Zach a Kristina Lebová. První ročník túry vyvrcholí v polovině září na Casa Sereně u Kutné Hory.

Žhavý závěr prázdnin na českých hřištích
Žhavý závěr prázdnin na českých hřištích

16.08.2022 | Veškerá pozornost golfové veřejnosti je v tomto týdnu právem upřena na 8. ročník D+D REAL Czech Masters na Albatrossu. V kalendáři ČGF je volný víkend, aby hru evropské mužské špičky mohlo přímo v dějišti sledovat co nejvíc diváků. V dalších dvou týdnech je však kalendář ČGF už znovu pořádně nabitý.

Na Kunětické Hoře zvítězili Klára Hurtová a Stanisla ...
Na Kunětické Hoře zvítězili Klára Hurtová a Stanisla ...

24.07.2022 | Vítězi 3. turnaje Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na Kunětické Hoře se stali amatérka Klára Hurtová a profesionál Stanislav Matuš. V mužské kategorii mají tři letos odehrané turnaje tři různé vítěze…...

Kunětická Hora se chystá na dramatické finále
Kunětická Hora se chystá na dramatické finále

23.07.2022 | Třetí turnaj Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour vyvrcholí v neděli 24. července finálovým kolem. Postoupilo do něj 46 mužů a 23 žen. A schyluje se k opravdu velké bitvě. Lídry po dvou kolech jsou amatéři Dominik Pavouček a Klára Hurtová (na snímku).

Filip Mrůzek, Dominik Pavouček; kdo vyhraje do ...
Filip Mrůzek, Dominik Pavouček; kdo vyhraje do ...

19.07.2022 | Třetí turnaj Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na Kunětické Hoře se hraje od pátku 22. do neděle 24. července. Do východních Čech míří skvělá konkurence 150 hráčů a hráček včetně špičkových profesionálů a profesionálek. ...

Kdo budou další vítězové po Filipu Mrůzkovi a ...
Kdo budou další vítězové po Filipu Mrůzkovi a ...

18.05.2022 | Středočeské Beřovice se chystají na velký golfový svátek. Druhá zastávka prestižní túry pro muže a ženy – Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour – bude právě tady! O dotaci ve výši 300.000 Kč tu od pátku 20. do neděle 22. května bude bojovat 130 hráčů a hráček ze všech koutů Čech a Moravy.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP