Česká golfová federace

Aktuality

Kaskáda: radost Filipa Mrůzka a Denisy Vodičkové

Kaskáda: radost Filipa Mrůzka a Denisy Vodičkové

Luboš Klikar, Neděle 8. května 2022

Skvělé vyvrcholení měl první turnaj Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na brněnské Kaskádě. Z vítězství se těšili amatérka Denisa Vodičková mezi ženami a profesionál Filip Mrůzek mezi muži. Ten o to víc, že o triumf musel perně bojovat v play-off s dalším profesionálem Stanislavem Matušem.

O největší kandidátce na vítězství mezi ženami od prvního kola pochyboval málokdo. Denisa Vodičková si vybudovala náskok, který se jejím pronásledovatelkám nepodařilo stáhnout. Po kolech 68, 72, 74; 214 vyhrála s náskokem šesti ran před Karolínou Starou – 73, 77, 70; 220 a sedmi ran před Annou Andrýsovou – 75, 73, 73; 221. Do Top 5 se prodraly ještě Anna Zapletalová – 73, 77, 74 a Barbora Bujáková – 73, 76, 75; obě 224.
 
Nejlepší hráčky na Kaskádě
 
Mezi muži dominovali profesionálové a nutno dodat, že velezkušení profesionálové. Po 54 jamkách bylo skóre mezi Filipem Mrůzkem a Stanislavem Matušem vyrovnané na 16 ranách pod par hřiště! Na tři kola na Kaskádě to je mimořádně skvělý výkon. Nedařilo se třetímu v závěrečné skupině lídrů po dvou kolech, profesionálovi Tomáši Beckovi, který po kolech 66, 65 tentokrát hrál 74 a se svými rivaly krok neudržel. V play-off na první dodatečné jamce zvítězilo birdie Filipa Mrůzka proti paru Stanislava Matuše. Do Top 10 mezi muži se probojovalo sedm profesionálů a tři amatéři. Amatéry, kteří na Kaskádě získali hrací kartu na turnaj D+D REAL Czech Challenge ze série European Challenge Tour na Kunětické Hoře (2.-5. června), jsou Dominik Pavouček – 69, 69, 68; 206 a Lukáš Janda – 70, 69, 70; 209. Oběma blahopřejeme a držíme palce!
 
Nejlepší hráči na Kaskádě
 
Vyhlášení nejlepších hráčů a hráček turnaje se účastnili majitel hostitelského resortu Kaskáda Vladimír Plašil, prezident hostitelského Golf Clubu Brno Antonín Jízdný a viceprezident ČGF Juraj Werner.
 
Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour pokračuje druhým turnajem už za dva týdny – jeho dějištěm od 20. do 22. května budou středočeské Beřovice. Znovu se můžeme těšit na velkou konkurenci v obou kategoriích a kvalitní výkony naší golfové špičky.
 
Foto: Zdeněk Sluka
 

Raiffeisen Bank - Partner České Golfové Reprezentace

Odkazy:
Autor: Luboš Klikar 
Datum: Neděle 8. května 2022
Všechny články autora

Související články

Na Casa Sereně vítězí Aleš Kořínek a Kateřina ...
Na Casa Sereně vítězí Aleš Kořínek a Kateřina ...

16.09.2022 | Profesionálové Aleš Kořínek a Kateřina Vlašínová se stali vítězi finálového turnaje Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na Casa Sereně. Celkovými vítězi premiérového ročníku této túry jsou profesionál Stanislav Matuš a Denisa Vodičková (na snímku).

Finále Raiffeisenbank COGT na Casa Sereně se bude ...
Finále Raiffeisenbank COGT na Casa Sereně se bude ...

06.09.2022 | První ročník nejvyšší a nejprestižnější individuální túry ČGF pro muže a ženy – Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour – spěje do velkého finále. Na privátním hřišti Casa Serena u Kutné Hory se 120 hráčů a hráček utká nejen o vítězství v turnaji a túře, ale také o dotaci ve výši min.

Na Karlštejně vítězí Jiří Látal a Jana Melichová
Na Karlštejně vítězí Jiří Látal a Jana Melichová

26.08.2022 | Jiří Látal a profesionálka Jana Melichová vyhráli 4. turnaj Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na Karlštejně. Druzí skončili Adam Bruzl a Sofie Hlinomazová, třetí byli profesionál Šimon Zach a Kristina Lebová. První ročník túry vyvrcholí v polovině září na Casa Sereně u Kutné Hory.

Žhavý závěr prázdnin na českých hřištích
Žhavý závěr prázdnin na českých hřištích

16.08.2022 | Veškerá pozornost golfové veřejnosti je v tomto týdnu právem upřena na 8. ročník D+D REAL Czech Masters na Albatrossu. V kalendáři ČGF je volný víkend, aby hru evropské mužské špičky mohlo přímo v dějišti sledovat co nejvíc diváků. V dalších dvou týdnech je však kalendář ČGF už znovu pořádně nabitý.

Na Kunětické Hoře zvítězili Klára Hurtová a Stanisla ...
Na Kunětické Hoře zvítězili Klára Hurtová a Stanisla ...

24.07.2022 | Vítězi 3. turnaje Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na Kunětické Hoře se stali amatérka Klára Hurtová a profesionál Stanislav Matuš. V mužské kategorii mají tři letos odehrané turnaje tři různé vítěze…...

Kunětická Hora se chystá na dramatické finále
Kunětická Hora se chystá na dramatické finále

23.07.2022 | Třetí turnaj Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour vyvrcholí v neděli 24. července finálovým kolem. Postoupilo do něj 46 mužů a 23 žen. A schyluje se k opravdu velké bitvě. Lídry po dvou kolech jsou amatéři Dominik Pavouček a Klára Hurtová (na snímku).

Filip Mrůzek, Dominik Pavouček; kdo vyhraje do ...
Filip Mrůzek, Dominik Pavouček; kdo vyhraje do ...

19.07.2022 | Třetí turnaj Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na Kunětické Hoře se hraje od pátku 22. do neděle 24. července. Do východních Čech míří skvělá konkurence 150 hráčů a hráček včetně špičkových profesionálů a profesionálek. ...

Beřovice: triumf Dominika Pavoučka a Denisy V ...
Beřovice: triumf Dominika Pavoučka a Denisy V ...

22.05.2022 | Elitní amatéři Dominik Pavouček a Denisa Vodičková slavili vítězství ve druhém turnaji Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour, který od pátku 20. do neděle 22. května hostily Beřovice. Turnaji, který nepostrádal dramatičnost až do posledních jamek, přálo skvělé letní počasí.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP