Česká golfová federace

Aktuality

Světové žebříčky: Zuska na vzestupu, Kousková drží pozici mezi elitou

Světové žebříčky: Zuska na vzestupu, Kousková drží pozici mezi elitou

Petr Halaburda, Úterý 23. listopadu 2021

Především v amatérských žebříčcích zaznamenali čeští golfisté a golfistky za poslední měsíc postup. Na WAGRu je stále Sára Kousková na skvělém 37. místě, další vylepšení zaznamenal Jiří Zuska (122.). V profesionálním pořadí se drží nadále nejvýše Klára Spilková (264.) a Ondřej Lieser (333.).

Rolex Women’s Ranking

Klára Spilková (264.) je stále nejvýše postavenou českou golfistkou na žebříčku Rolex Women’s Ranking, který zahrnuje jak profesionálky, tak nejlepší amatérky. I proto se o druhé a třetí místo mezi Češkami dělí právě dosavadní amatérky Sára Kousková (655.) a Tereza Melecká (749.), mezi tisíc nejlepších se vešla i Šideri Váňová (970.).

Další české golfistky: 1056. Tereza Koželuhová, 1101. Kateřina Vlašínová, 1122. Klára Sionková (AM), 1143. Patricie Macková (AM), 1185. Agáta Vahalová (AM), 1256. Hana Ryšková (AM), 1301. Jana Melichová (AM), 1337. Karolína Vlčková, 1445. Lucie Hinnerová.


Official World Golf Ranking

 V mužské obdobě žebříčku Official World Ranking body získali čtyři čeští golfisté, nejlepší je s přehledem Ondřej Lieser (333.), který se bude snažit vylepšit své postavení v druhé polovině týdne na úvodním turnaji nové sezóny DP World Tour (dřívější European Tour) v Jihoafrické republice.

Klasifikováni jsou i Aleš Kořínek (965.), Filip Mrůzek (1091.) a Jan Cafourek (1155.).


Světový amatérský žebříček WAGR

Ženy

Sára Kousková i nadále drží skvělé 37. místo v amatérském světovém žebříčku, na kterém je 57 českých golfistek a 18 jich je klasifikováno dokonce do 1000. místa. Českou dvojkou je Jana Melichová (83.), třetí Tereza Melecká (100.).

Muži

V mužském hodnocení stejného žebříčku už je 61 hráčů a nejlepší je stále Jiří Zuska (122.) před Filipem Jakubčíkem (178.) a Matějem Bačou (337.). V první tisícovce je celkem deset českých golfistů.

Filip Jakubčík působí na střední škole v USA a je proto klasifikován i v tamním juniorském žebříčku Rolex AJGA Rankings, kde poskočil už na výtečné šesté místo. Max Jelínek figuruje na 92. příčce.

FOTO Annie Krčmářová

Datum: Úterý 23. listopadu 2021
Všechny články autora

Související články

Český vrchol světových žebříčků zůstává beze změn
Český vrchol světových žebříčků zůstává beze změn

06.04.2022 | Nadále se českým hráčům daří z pohledu světových hodnocení mezi amatéry i profesionály. V první kategorii jsou těmi nejlepšími Jiří Zuska a Sára Kousková, profesionálům vládnou Ondřej Lieser a Klára Spilková, kterou však o výrazný náskok připravila Kristýna Napoleaová.

Světové žebříčky
Světové žebříčky

16.02.2022 | Světové žebříčky zůstávají z českého pohledu stále beze změn. Amatérům vládnou Sára Kousková a Jiří Zuska, nejlepšími profesionály zůstávají Klára Spilková a Ondřej Lieser. Amatérům se daří také v zámořském univerzitním hodnocení.

Světové žebříčky zůstávají z českého pohledu beze ...
Světové žebříčky zůstávají z českého pohledu beze ...

07.01.2022 | Ve světových žebříčcích se i nadále nejlépe z českých golfistů daří amatérům Sáře Kouskové a Jiřímu Zuskovi a profesionálům Kláře Spilkové s Ondřejem Lieserem. V amatérském žebříčku WAGR je celkem hodnoceno již 56 Češek a 63 Čechů.

Češi vezou ze Slovinska zlato a stříbro
Češi vezou ze Slovinska zlato a stříbro

23.04.2022 | Dvě cenné medaile vezou ze Slovinska čeští mladí golfisté z 8. European Olympic Hopes Trophy ve Slovinsku. Chlapecký tým prohrál těsně souboj o zlato, dívky svoji soutěž naprosto ovládly.

Mladí reprezentanti na EOHT znovu jasně vyhrávali
Mladí reprezentanti na EOHT znovu jasně vyhrávali

22.04.2022 | Dvě výhry nad italskými soupeři se stejným výsledkem 3:0. Také druhý den přinesl českým družstvům na European Olympic Hopes Trophy radost a klid před závěrečným hracím dnem.

Češi na EOHT zvládli úvodní den bez ztráty
Češi na EOHT zvládli úvodní den bez ztráty

21.04.2022 | Velmi vydařený den mají za sebou mladé české výběry startující v soutěži European Olympic Hopes Trophy, která odstartovala ve Slovinsku. Chlapecký i dívčí tým vyhrály proti Maďarsku i Slovensku, navíc v součtu prohrály jediný z dvanácti zápasů.

Liesera čeká další start, české trio hraje v  ...
Liesera čeká další start, české trio hraje v  ...

20.04.2022 | Bohatý program čeká na české golfisty v závěru týdne. Tři profesionálky startují v Austrálii, Ondřej Lieser bude hrát v rámci DP World Tour ve Španělsku a nejmladší české reprezentační výběry se představí na European Olympic Hopes Trophy ve Slovinsku.

Cafourek získal v Egyptě druhý titul na Pro Golf ...
Cafourek získal v Egyptě druhý titul na Pro Golf ...

14.04.2022 | Skvělá dvě kola a vítězné dvoujamkové play-off přineslo Janu Cafourkovi v Egyptě druhý titul na sérii Pro Golf Tour v kariéře. Český profesionál měl sice pozvolnější úvodní den (72), ale poté přišel fantastický finiš (67+66), vítězství a zisk pěti tisíc dolarů.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde