Česká golfová federace

Aktuality

Akademickými šampióny jsou David Benák a Gabriela Vítů

Akademickými šampióny jsou David Benák a Gabriela Vítů

Petr Halaburda, Čtvrtek 2. září 2021

Gabriela Roberta Vítů obhájila v Kácově díky lepšímu finiši titul akademické mistryně republiky, mezi muži uhájil přes horší závěrečný den vítězství David Benák. Soutěž družstev vyhrála Masarykova univerzita.

V ženské soutěži měla navrch po druhém kole Karolína Stará, ale náskok pouhé rány se jí nepodařilo uhájit. Gabriela Roberta Vítů sice dnes neměla vydařený vstup do finále, ale už v polovině závěrečného kola i díky eaglu na páté jamce byla v čele, a nakonec vyhrála se skóre +2 (73+73+72) s náskokem čtyř úderů, bronz bere s odstupem Dagmar Urbánková (+14).

Pánská soutěže se zdála být po druhém kole rozhodnuta, David Benák měl velký náskok. Jenže poslední kolo mu nevyšlo podle představ (+3) a druhý David Jízdný skvěle finišoval (-3). Benák sice od 13. do 18. jamky ztratil čtyři rány, ale nejtěsnější možný náskok přece jen uhlídal. Benákovo konečné skóre bylo E (69+72+75). Bronz na šampionátu určeném výhradně pro vysokoškolské studenty odvezl Milan Kotrba (+14).

Mistrovské tituly se rozdávaly i v soutěži družstev, kterou v konkurenci dalších devíti týmů získal Masarykovy univerzity ve složení David Jízdný, Vojtěch Jochman, Jan Staněk a Karolína Stará.

Konečné výsledky jednotlivci
Konečné výsledky družstva

Datum: Čtvrtek 2. září 2021
Všechny články autora

Související články

Mezinárodní mistrovství MID-Amatérů již v červnu ...
Mezinárodní mistrovství MID-Amatérů již v červnu ...

14.05.2023 | 1. června odstartuje letošní první mezinárodní mistrovství pořádané Českou golfovou federací – CZECH INTERNATIONAL MID–AMATEUR CHAMPIONSHIP 2023 presented by Pilsner Urquell. Hráči ve věku 25 let a více se tentokrát sejdou v pražském Black Bridge Resortu na Černém Mostě.

Šampionát na jamky se rychle blíží
Šampionát na jamky se rychle blíží

10.05.2022 | První mistrovství ČR v golfu už rázně klepe na dveře. Severomoravské Šilheřovice budou od soboty 28. do úterý 31. května hostit mezinárodní šampionát ve hře na jamky. Znovu po sedmi letech a znovu s tehdejším vítězem Tomášem Sokolovským ve startovním poli (na snímku s Kateřinou Vlašínovou).

Šampionát Ski&Golf ovládli berounští sourozenci
Šampionát Ski&Golf ovládli berounští sourozenci

09.04.2022 | Již 14. ročník českého šampionátu v kombinaci lyžování a golfu ovládli sourozenci, kteří se věnují soutěžně oběma sportům. Titul z Kunětické Hory odvážejí Julie Knoblochová a její bratr Jan Knobloch (oba Beroun RGC), kteří budou s vítězi jednotlivých kategorií reprezentovat Česko na MS.

Přihlášky na turnaj klubových šampiónů do pátku
Přihlášky na turnaj klubových šampiónů do pátku

05.10.2021 | Již 17. ročník Tipsport Pohár Mistrů se připravuje na nejbližší víkend 9. až 10. října. Do soutěže všech klubových mistrů ve hře na rány je přihlášeno již 65 golfistů a golfistek. Kluby mohou přihlásit své šampióny nejdéle do pátečního poledne.

Mistrovské mládežnické tituly rozdány, putují ...
Mistrovské mládežnické tituly rozdány, putují ...

03.10.2021 | Do tří různých klubů putují mistrovské tituly z národních šampionátů mládežnických družstev v kategoriích do 14 a 18 let, které dnes skončily v Terezíně, pražském Motole a na Svratce. Byly to vůbec poslední rozdané mistrovské poháry a medailové kolekce sezóny.

Mládežnické šampionáty družstev znají finalisty
Mládežnické šampionáty družstev znají finalisty

02.10.2021 | Šest finalistů tří domácích šampionátů mládežnických družstev už je známo po dnešním programu ve Svratce, v Terezíně i pražském Motole. Smíšená kategorie U14, chlapecká i dívčí kategorie do 18 let budou znát nové mistry v neděli v podvečer. ...

Akademické mistrovství ČR se hraje příští týden ...
Akademické mistrovství ČR se hraje příští týden ...

26.08.2021 | Akademické mistrovství České republiky se letos uskuteční od 31. srpna do 2. září v Kácově. Šampionátu se mohou zúčastnit aktuálně studující všech forem studia na vysokých školách bez omezení věku včetně profesionálních hráčů.

Vítězem Poháru klubů se stali hráči a hráčky  ...
Vítězem Poháru klubů se stali hráči a hráčky  ...

15.08.2021 | Vítězem NM ČR smíšených družstev mládeže do 16 let – Poháru klubů – se stal tým Albatrossu, který ve finále porazil GC Mstětice 4,5:2,5 bodu. Bronz si z Dolní Dobrouče odváží loňský vítěz Beskydský Golfový Klub.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde