Česká golfová federace

Aktuality

Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na rány – trofeje zůstávají doma

Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na rány – trofeje zůstávají doma

Tomáš Přikryl, Sobota 5. srpna 2023

Mistrovské tituly ČR ve hře na rány zůstávají v roce 2023 doma. V dramatickém finiši přetlačil devatenáctiletý Filip Jakubčík z Golf Clubu Brno o šest let mladšího Louise Kleina z Albatrossu a o jedinou ránu obhájil loňský titul. Novou mistryní ČR je Veronika Kedroňová z Golf Clubu Olomouc.

Tento víkend vyvrcholila na mistrovském hřišti Prague Golf City Zbraslav jedna z nejprestižnějších domácích amatérských soutěží sezony pod hlavičkou České golfové federace. CZECH INTERNATIONAL AMATEUR CHAMPIONSHIP 2023 presented by Raiffeisenbank, neboli Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na rány, zná po sobotním finále jednoho staronového vítěze a novou vítězku.

V ženském startovním poli se dalo najít několik papírových favoritek v čele s obhájkyní Denisou Vodičkou. Famózně začala prvním kolem Dominika Burdová, když zahrála 68 ran. Tento výsledek kola nakonec zůstal v ženské kategorii nepřekonán. Vyrovnanou hru kolem paru v každém kole ale předváděla od začátku i Veronika Kedroňová a po kolech 71, 71, 73 a 72 se nakonec skóre 287 jako jediná dostala pod par turnaje. Díky tomu si udržela mírný odstup 3 ran od druhé Rakušanky Zeilingerové (290 ran) a mohla se radovat z vítězství. Třetí místo brala Dominika Burdová za skóre o ránu horší než Rakušanka. Denisa Vodičková po loňském vítězství skončila na 5. příčce.

Veronika Kedroňová byla po turnaji spokojená s vlastní hrou, ale přiznala obavy před posledním dnem: „Nejtěžší byl asi večer před finálovým kolem, kdy mi lidi začali psát, že je to super, že všechno bude dobré. Měla jsem pak strach, že se to nepovede, že tu budou hráčky, co budou hrát lépe.“

Drama do posledních jamek se odehrávalo v mužské kategorii mezi Filipem Jakubčíkem a mladičkým Louisem Kleinem, který dlouho vedl. K rozhodujícímu zlomu nakonec došlo ve čtvrtém kole na 17. jamce. Zatímco Klein na ní zahrál bogey, Jakubčík kontroval birdie a vůbec nejlepším kolem turnaje za 66 ran rozhodl o jedinou ránu o svém třetím titulu mistra České republiky v řadě.

Filip Jakubčík byl bezprostředně po skončení turnaje plný dojmů a emocí: „Hřiště bylo v úžasném stavu, greeny rychlé a čisté. Všechno se mi tu dnes líbilo.“ Pak popsal svoji letošní cestu za titulem: „U mě cíl nikdy není první místo. Spíš zahrát dobrý golf a to umístění s tím občas přijde. Tohle vítězství ale bylo určitě těžší než ta dvě předtím, protože Louis je opravdu úžasný hráč a na žádné jamce mi vůbec nic nedaroval. Nejtěžší okamžiky přišly pro mě ve čtvrtém kole po první devítce. Potřeboval jsem se dostat ze stavu, kdy jsem nebyl schopen puttovat a hrát ten úžasný golf jako dosud. To se naštěstí zlomilo ve druhé devítce, kde mi vlastně vyšlo všechno, co jsem zahrál.“

I bronzová medaile zůstala v České republice. O to se postaral Kleinův klubový kolega Václav Tichý výkonem, který měl stoupající tendenci po kolech 73, 70, 70, 69.

Potvrdila se i slova člena soutěžního výboru Vítězslava Štroufa před konáním mistrovství, že Zbraslavské hřiště bude na turnaj připraveno ve vysoké kondici. Počasí podle očekávání prověřilo odolnost hráčů, ti ale prokázali skvělou formu a celkově se letošní mistrovství zařadí mezi ta nejkvalitnější.

Výsledky CZECH INTERNATIONAL AMATEUR CHAMPIONSHIP 2023 presented by Raiffeisenbank najdete zde.

Připravil: -vrk-
Foto: Zdeněk Sluka

Datum: Sobota 5. srpna 2023
Všechny články autora

Související články

Mistry na jamky jsou Timotej Formánek a Katharina ...
Mistry na jamky jsou Timotej Formánek a Katharina ...

28.05.2024 | Mezinárodní mistrovství ČR v jamkovce dospělo v úterý 28.5. v Mladé Boleslavi k vyvrcholení vyřazovacích bojů o titul. V kategorii mužů vítězný Timotej Formánek donutil Jana Wdówku podruhé za sebou se spokojit se stříbrem, po vyrovnaném rakouském ženském finále si titul odváží Katharina Schroll.

Mezinárodní mistrovství ČR v jamkovce přilákalo ...
Mezinárodní mistrovství ČR v jamkovce přilákalo ...

24.05.2024 | Jako první z pětice mezinárodních šampionátů letošního kalendáře ČGF přichází na řadu Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na jamky. Po návratu do jarního období se šampionát odehraje v Mladé Boleslavi od soboty 25. května do úterý 28. za účasti stovky amatérských hráčů.

Czech International Match Play Championship odpočítá ...
Czech International Match Play Championship odpočítá ...

13.05.2024 | První mezinárodní šampionát této sezóny se rychle blíží. Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na jamky se oproti loňsku posunulo do jarního období a hrát se bude v Mladé Boleslavi od soboty 25. do úterý 28. května. S ohledem na účast cizinců je uzávěrka přihlášek už v pátek 17.

Seniorům vládli zahraniční hráči, ženy uhlídaly ...
Seniorům vládli zahraniční hráči, ženy uhlídaly ...

10.08.2023 | Nebývalá zahraniční účast seniorského mezinárodního mistrovství v Karlových Varech se projevila u mužů také na stupních vítězů, kdy všechny tři medaile putují pryč z České republiky. Naopak ženy mezi sebe na stupně vítězů hráčky ze zahraničí nepustily.

Mezinárodní mistrovství ČR seniorů
Mezinárodní mistrovství ČR seniorů

07.08.2023 | Tradičně v Karlových Varech začíná v úterý 8. srpna třídenní mezinárodní šampionát České republiky amatérských golfistů seniorních kategorií a vstupuje tak do čtvrté dekády své historie. XXXI Czech International Senior Amateur Championship 2023 nabídne nebývale silnou zahraniční účast.

Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na rány hlásí ...
Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na rány hlásí ...

31.07.2023 | Jeden z vrcholů domácí amatérské golfové sezony, CZECH INTERNATIONAL AMATEUR CHAMPIONSHIP 2023 presented by Raiffeisenbank, odstartuje již ve středu 2. srpna na mistrovském hřišti Prague Golf City Zbraslav. V sobotu 5. srpna pak budeme znát letošní amatérské mistry ve hře na rány.

Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na rány – týden ...
Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na rány – týden ...

17.07.2023 | Již jen týden zbývá do termínu 25. července do 12 hodin všem sportovně laděným amatérským golfistům a golfistkám, kdy vyprší lhůta pro přihlášky na Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na rány. Od středy do soboty 2.-5. srpna bude jeho dějištěm mistrovské hřiště Prague Golf City Zbraslav.

Kunětická Hora je připravena na Národní mistrovství ...
Kunětická Hora je připravena na Národní mistrovství ...

12.07.2023 | Přes obavy pesimistů je resort Kunětická Hora perfektně připraveným dějištěm Národního mistrovství ČR žáků a kadetů. Od pátku 14. července do neděle se zde utká 121 českých golfových nadějí o tituly v kategoriích žáci/žákyně a kadeti/kadetky. ...

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde