Česká golfová federace

Aktuality

Czech International Match Play Championship 2023 zná své vítěze

Czech International Match Play Championship 2023 zná své vítěze

Tomáš Přikryl, Neděle 9. července 2023

Mezinárodním mistrem jamkové hry se stala v Berouně Dominika Burdová, která ve finále porazila svoji soupeřku Terezu Zavřelovou na 16. jamce. Kategorii Amateurs ovládl Laurenz Kubin z Rakouska, když na 15. jamce skolil Jana Wdówku.

Royal Golf Club Beroun připravil pro mistrovství hrané na jamky skvělé podmínky. Od středečního cvičného kola, kdy hráčům přálo příjemné letní počasí, začalo i to postupně přidávat na své intenzitě, a jak se hráči více blížili k finálovým bojům, zvedaly se i tropické teploty. Účastníci finálových bojů tak museli kromě golfu ukázat i kvalitní fyzickou připravenost. Většina bojů totiž končila na posledních jamkách, některé souboje dokonce až na 19., 20. a třikrát i na 21. jamce.

Ve čtvrteční kvalifikaci zahrálo berounské hřiště pod 70 ran celkem pět hráčů. V kategorii Amateurs Jan Wdówka, Václav Tichý a Martin Příhoda. Mezi ženami v kategorii Ladies pak Tereza Zavřelová a Barbora Bujáková. Kvalifikace ukázala na formu hráčů a určila favority pro jamkové souboje. Rušno však bylo i na druhém pólu kvalifikačního pořadí. V obou kategoriích se musely hrát rozehrávky o postup do pátečních vyřazovacích bojů. Již první den mistrovství přinesl dlouhý program a vyřazovací boje se nesly ve stejném duchu až do finále.

Mezi ženami se do parného nedělního finále dostala jak Tereza Zavřelová, která si v dlouhém semifinále poradila s Klárou Sionkovou až na 21. jamce zápasu, tak Barbora Bujáková. Ta však na sedmnácté jamce prohrála svůj souboj s Dominikou Burdovou. A právě Dominika Burdová pro sebe rozhodla finálový souboj, který měla po celou dobu jasně pod kontrolou, a to již na šestnácté jamce, a pokračuje tak po vítězství v turnaji Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour ve sbírání vavřínů.

Všechny zápasy, které mi los připravil, byly extrémně náročné, a i když jsem po kvalifikaci skončila na přívětivější straně pavouka, byl boj o finále dřina. Na rozdíl od předchozích dvou ročníků jsem měla caddyho, který má velký podíl na mých výsledcích v celém turnaji,“ hodnotí své vítězství Dominika Burdová. „Dnešní finále na hřišti, které se stalo vlivem vedra velice záludným, bylo opravdovou výzvou a maršál s konví vody, který ve druhé devítce rotoval mezi finálovým flighty, nám nejspíš zachránil životy.“ Na závěr neopomenula poděkování i skvěle připravenému hřišti: „Chtěla bych určitě pochválit resort za skvělou přípravu hřiště a péči o hráče.“

Druhý maraton v náročném počasí si neodpustila Sionková, která v boji o třetí místo stále dotahovala a až na poslední, osmnácté jamce srovnala souboj do závěrečného rozstřelu. V něm Bujáková udržely nervy a po 21 jamkách si odvezla bronzové umístění.

„Byly to nervy do posledního puttu, a to doslova. Vedla jsem po deváté jamce o tři, ale Klárka (pozn. Sionková) začala srovnávat. Vedro, únava a také frustrace – vše bylo vyhrocené na maximum. Na 19. jamce square birdie, na 20. jamce čtyřmetrový putt do vypůlení jamky – to byly hrozné nervy. Myslím, že obě jsme to chtěly mít už rychle za sebou. Na 21. jamce mi tam konečně spadl putt. Snad první za 36 jamek, birdie a výhra bronzové medaile,“ podělila se o své pocity Barbora Bujáková a dodala: „Další krásný moment bylo, že za mnou dnes přijel táta, protože všude už běžně cestuji sama. Hrát finálové boje před někým, kdo mě přivedl ke golfu, byl krásný pocit.“

Mužské finále dostalo pravou mezinárodní příchuť. Ze všech účastníků na turnaji si však nejvíce mezinárodní souboje užil teprve patnáctiletý Matěj Chramosta. Tomu se do cesty v pavouku, kromě českého hráče, postavil hráč z Německa a hned vzápětí tři soupeři z Rakouska. Souboj s Michaelem Rauscherem se navíc rozhodl až na 21. jamce. Až Laurenz Kubin dokázal zastavit jeho cestu do finále a posunout ho do souboje o třetí místo. V něm se potkal s Davidem Zuskou, který v semifinále neprošel přes skvěle hrajícího Jana Wdówku. Z bronzového souboje nakonec vyšel lépe David Zuska.

Ve finále tak šlo i o to, aby titul mezinárodního šampióna zůstal v rukou českého hráče. Naděje českých barev ale začínaly uhasínat již na sedmé jamce, a ačkoliv Jan Wdówka dokázal ještě reagovat na desáté jamce, nakonec se mezinárodním mistrem v jamkové hře v ČR stal hráč z Rakouska Laurenz Kubin.

„Dnes jsem hrál hodně dobře, ale proti sedmi birdie je to těžké, a to jich ještě dost z blízka minul (pozn. Kubin),“ neskrýval zklamání z finálového boje Jan Wdówka. „Na ranní souboj s Davidem jsem se hodně těšil a šel jsem do něj, že ho chci vyhrát. Hráli jsme spolu v Mladé Boleslavi na juniorské mezinárodce a vím, že je to kvalitní hráč. Byl to boj, ale vždy jsem o jednu nebo dvě jamky vedl, a nakonec jsem to i dobojoval. Jinak do turnaje jsem šel s tím, že nemám co ztratit, a prostě jsem hrál svůj golf. A ono to v prvním kole v kvaldě cvaklo,“ vrací se ke svému výsledku 65 ran v kvalifikaci.

Výsledky jamkové hry naleznete zde

Foto: Zdeněk Sluka

Datum: Neděle 9. července 2023
Všechny články autora

Související články

Mistry na jamky jsou Timotej Formánek a Katharina ...
Mistry na jamky jsou Timotej Formánek a Katharina ...

28.05.2024 | Mezinárodní mistrovství ČR v jamkovce dospělo v úterý 28.5. v Mladé Boleslavi k vyvrcholení vyřazovacích bojů o titul. V kategorii mužů vítězný Timotej Formánek donutil Jana Wdówku podruhé za sebou se spokojit se stříbrem, po vyrovnaném rakouském ženském finále si titul odváží Katharina Schroll.

Mezinárodní mistrovství ČR v jamkovce přilákalo ...
Mezinárodní mistrovství ČR v jamkovce přilákalo ...

24.05.2024 | Jako první z pětice mezinárodních šampionátů letošního kalendáře ČGF přichází na řadu Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na jamky. Po návratu do jarního období se šampionát odehraje v Mladé Boleslavi od soboty 25. května do úterý 28. za účasti stovky amatérských hráčů.

Czech International Match Play Championship odpočítá ...
Czech International Match Play Championship odpočítá ...

13.05.2024 | První mezinárodní šampionát této sezóny se rychle blíží. Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na jamky se oproti loňsku posunulo do jarního období a hrát se bude v Mladé Boleslavi od soboty 25. do úterý 28. května. S ohledem na účast cizinců je uzávěrka přihlášek už v pátek 17.

Seniorům vládli zahraniční hráči, ženy uhlídaly ...
Seniorům vládli zahraniční hráči, ženy uhlídaly ...

10.08.2023 | Nebývalá zahraniční účast seniorského mezinárodního mistrovství v Karlových Varech se projevila u mužů také na stupních vítězů, kdy všechny tři medaile putují pryč z České republiky. Naopak ženy mezi sebe na stupně vítězů hráčky ze zahraničí nepustily.

Mezinárodní mistrovství ČR seniorů
Mezinárodní mistrovství ČR seniorů

07.08.2023 | Tradičně v Karlových Varech začíná v úterý 8. srpna třídenní mezinárodní šampionát České republiky amatérských golfistů seniorních kategorií a vstupuje tak do čtvrté dekády své historie. XXXI Czech International Senior Amateur Championship 2023 nabídne nebývale silnou zahraniční účast.

Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na rány – trofeje ...
Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na rány – trofeje ...

05.08.2023 | Mistrovské tituly ČR ve hře na rány zůstávají v roce 2023 doma. V dramatickém finiši přetlačil devatenáctiletý Filip Jakubčík z Golf Clubu Brno o šest let mladšího Louise Kleina z Albatrossu a o jedinou ránu obhájil loňský titul. Novou mistryní ČR je Veronika Kedroňová z Golf Clubu Olomouc.

Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na rány hlásí ...
Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na rány hlásí ...

31.07.2023 | Jeden z vrcholů domácí amatérské golfové sezony, CZECH INTERNATIONAL AMATEUR CHAMPIONSHIP 2023 presented by Raiffeisenbank, odstartuje již ve středu 2. srpna na mistrovském hřišti Prague Golf City Zbraslav. V sobotu 5. srpna pak budeme znát letošní amatérské mistry ve hře na rány.

Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na rány – týden ...
Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na rány – týden ...

17.07.2023 | Již jen týden zbývá do termínu 25. července do 12 hodin všem sportovně laděným amatérským golfistům a golfistkám, kdy vyprší lhůta pro přihlášky na Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na rány. Od středy do soboty 2.-5. srpna bude jeho dějištěm mistrovské hřiště Prague Golf City Zbraslav.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde