ME mužů: Ráža útočí na medaile, Hrubý o dvě rány zpět

Petr Halaburda, Středa 23. září 2020

Velmi dobře se vyvíjí z českého pohledu mistrovství Evropy mužů ve Švýcarsku. Filip Ráža (-3) dnes zaútočil na medailové pozice a v polovině soutěže mu schází pouhé dvě rány na čelo, příliš nezaostává ani Petr Hrubý (-1).

České barvy na evropském šampionátu jednotlivců dnes byly pořádně vidět. Filip Ráža se v druhém kole pustil do stíhání nejlepších a po třinácté jamce dokonce při průběžným skóre -4 byl na čele leaderboardu, ale následné bogey a pozdější výsledky jeho kolegů ho odsunuly na dělené páté místo (70+69). Na něm však má minimální ztrátu – o ránu je zpět za stříbrnou pozicí, o dvě za vedoucím Matthiasem Schmidem z Německa (66+71).

Ráža si pochvaluje, že mu zatím vychází krátká hra. „V obou kolech mě držely jak wedge, tak putter, snad to bude pokračovat,“ svěřil se po dohrání osmnáctiletý golfista, podle kterého je klíčem k úspěchu na hřišti Golf & Country Club Zürich Zumikon umísťovat míče do správných pozic na greenu. „Greeny jsou poměrně náročné, velké a vlnité. A náročné jsou i vysoké roughy podél jamek.“

Start do druhého dne se nepovedl Petrovi Hrubému, ale dvě bogey ho pro zbytek kola nabudila a zaostává aktuálně o dvě rány (70+71) za Rážou na 18. místě.

Třetímu českému hráči Davidovi Benákovi se ani dnes nedařilo (76+79) a před třetím kolem zaostává za současnou hranicí cutu o devět ran. Do pátečního finále projde 48 nejlepších.

LEADERBOARD

FOTO ega-golf.ch

Datum: Středa 23. září 2020

Start americké univerzitní sezóny se blíží

19.01.2022 | Přes dvacet českých hráčů a hráček aktuálně studuje a hraje soutěžní golf na amerických univerzitách. Jarní sezóna tamních soutěží se již blíží. Většina týmů zahájila přípravu a na první turnaje bude vyrážet začátkem příštího měsíce.

Zach s Lieserem začali nadějně, skvělé kolo Ráži ...

24.06.2021 | Skvělé kolo má za sebou Filip Ráža na ME ve Francii – zapisoval 66 ran a přiblížil se hranici cutu, na stejném celkovém výsledku (even par) je také Jiří Zuska. Slibný vstup do BMW International Open v Mnichově zaznamenali Šimon Zach (-2) a Ondřej Lieser (-1).

Mužské ME, 1. kolo: vydařený vstup Zusky, Rážu ...

23.06.2021 | Rozdílné pocity mají po dohrání úvodního kola čeští golfisté na individuálním mistrovství Evropy ve Francii. Nejlépe za úspěšným výsledkem vykročil Jiří Zuska (-3), který se drží na děleném 20. místě.

Evropský šampionát jednotlivců startuje ve Francii ...

23.06.2021 | Se čtyřmi českými hráči na startovní listině startuje dnes ve Francii mužské individuální mistrovství Evropy. Navázat na někdejší největší český úspěch v podobě bronzové medaile Šimona Zacha bude chtít kvarteto Jiří Zuska, Filip Ráža, Petr Hrubý a Václav Tichý.

Na závěr španělského kempu bere Mrůzek počtvrté ...

09.03.2021 | I při svém posledním startu během zimního španělského kempu skončil Filip Mrůzek v desítce nejlepších, na turnaji série Toro Tour obsadil šesté místo. V turnaji startovali také Filip Ráža (16.), Šimon Zach, David Tomi (oba 25. místo) a Kryštof Strýček (45.

Šimon Zach vyhrál turnaj Toro Tour ve Španělsku

05.03.2021 | Šimon Zach vyhrál turnaj série Toro Tour ve Španělsku. Český profesionál byl v čele soutěže už po druhém kole na výsledku -8 a protože dnešní třetí kolo bylo kvůli silnému dešti anulováno, jsou výsledky po druhém kole konečné.

Filip Mrůzek ve Španělsku podruhé bronzový

23.02.2021 | Podruhé bere Filip Mrůzek třetí místo z turnaje série Toro Tour, která se hraje na jihu Španělska. Ve dvoukolové profesionální soutěži ztratil čtyři rány na vítěze, v TOP 10 se umístili také Šimon Zach a amatér Filip Ráža.

Filip Mrůzek bere třetí místo z turnaje série ...

13.02.2021 | Pro třetí místo si došel český profesionál Filip Mrůzek na dalším turnaji série Toro Tour ve Španělsku, kde startovalo pět českých golfistů a také amatérka Tereza Koželuhová.