Česká golfová federace

Aktuality

Amundi Czech Ladies Challenge na zbraslavském hřišti startuje

Amundi Czech Ladies Challenge na zbraslavském hřišti startuje

Petr Halaburda, Úterý 15. září 2020

Ve středu 16. září v 8:30 vyrazí na hřiště Prague Golf City na jamkách 1 a 10 první flighty do ženského profesionálního turnaje Amundi Czech Ladies Challenge. Ve hře je 37.500 eur a také nádherná pozlacená trofej pro šampiónku.

Český golf o turnaj málem kvůli koronavirové epidemii přišel. Soutěž, tolik důležitá kvůli možnosti získávání zkušeností s mezinárodní konkurencí pro mladé domácí hráčky, se musela přesunout z termínu v polovině prázdnin z Konopiště na Zbraslav. Nakonec se však přes všechna omezující opatření hrát bude.

Půjde teprve o druhý turnaj v letošním programu LET Access Series, který čítá pouze pět akcí. O to důležitější je pro jeho členky, které nemají moc možností hrát a vydělávat, o to více svátečním okamžikem je pro širokou skupinu českých profesionálek a amatérek, pro které bývá každoročně jedním z vrcholů sezóny. Na pražském západním předměstí se pustí do třídenního turnaje 78 hráček, třicet jich bude z České republiky.

Kde hledat favoritky a koho z Češek na hřišti podpořit? Z pohledu domácích hráček je to složitější, v dobré formě se zdá být totiž hned několik golfistek. Sára Kousková byla před dvěma týdny dvacátá a nejlepší amatérkou turnaje Ladies European Tour v Berouně, Tereza Koželuhová prošla cutem tamtéž i na následující akci ve Švýcarsku, kde byla nejlepší amatérkou. Ve výborné pohodě se zdá být teprve patnáctiletá Denisa Vodičková, která letos vyhrála šampionáty na rány v kategorii kadetek, dorostenek i žen.

Skvělá kola za sebou letos mají i Kristýna Frýdlová a Jana Melichová, pro které může svědčit - stejně jako pro Kouskovou a Patricii Mackovou - znalost domácího klubového hřiště. A počítat je třeba také s Terezou Meleckou (viz. foto), která v posledních dvou ročnících turnaje na Konopišti vždy skončila na druhém místě a byla nejlepší amatérkou. Z českých profesionálek se zdá být v nejlepší formě Kateřina Vlašínová.

Ze zahraničních golfistek se očekává útok na titul od Norky Maiken Bing Paulsen, která skončila v sobotu patnáctá na švýcarském turnaji, o tři místa níže byla hodnocena Pia Babnik ze Slovinska. Obě favoritky půjdou společně s Kristýnou Frýdlovou - ostře sledovaný flight odpálí v 9:47 z desáté jamky.

Cut pro 45 nejlepších profesionálek a všechny amatérky na stejném a lepším skóre následuje po druhém čtvrtečním kole, finálové kolo se uskuteční v pátek 18. září. Turnaji má přát počasí – všechna tři kola budou podle předpovědi provázet ideální podmínky, které mohou přilákat tuzemské fanoušky. Vstup včetně parkování je během turnaje zdarma.

Startovní listina

 

FOTO: Zdeněk Sluka/Amundi Czech Ladies Challenge

 

Datum: Úterý 15. září 2020
Všechny články autora

Související články

Na Zbraslavi nejlépe začala Pia Babnik, Sára Kouskov ...
Na Zbraslavi nejlépe začala Pia Babnik, Sára Kouskov ...

16.09.2020 | Prvním soutěžním kolem začal v Prague City Golf na Zbraslavi ženský profesionální turnaj Amundi Czech Ladies Challenge. V čele je favorizovaná Pia Babnik ze Slovinska (-5), ale výborně si vede také řada českých hráček. Nejlépe Sára Kousková (-3), která je na děleném čtvrtém místě.

Skvělé zprávy z Karlštejna: Patricie Macková je ...
Skvělé zprávy z Karlštejna: Patricie Macková je ...

23.08.2019 | Dorostenka Patricie Macková je v úvodu turnaje Tipsport Czech Ladies Open na vrcholu leaderbordu po skvělých 66 ranách. V cutu jsou po prvním kole také Jana Melichová (70), Kateřina Vlašínová (72) a Sára Kousková (73).

Srpnové golfové žně nekončí, na Karlštejn dorazil ...
Srpnové golfové žně nekončí, na Karlštejn dorazil ...

20.08.2019 | V prvním srpnovém týdnu turnaj LETAS na Konopišti, v neděli skončily boje European Tour na Albatrossu a měsíc skvělého golfu na českých hřištích vyvrcholí v tomto týdnu na Karlštejně, kam dorazil společný turnaj LET a LETAS. Tipsport Czech Ladies Open se bude hrát v závěru týdne od 23.

Dejavu na Konopišti dokonáno: Druhá i nejlepší ...
Dejavu na Konopišti dokonáno: Druhá i nejlepší ...

03.08.2019 | České úspěšné dny během turnaje Amundi Czech Ladies Challenge v Golf Resortu Konopiště byly potvrzeny druhým místem Terezy Melecké (-6), která se stala současně nejlepší amatérskou hráčkou v soutěži. V nejlepší desítce skončily rovněž Patricie Macková, Tereza Koželuhová a Kateřina Vlašínová (-4).

Na Zbraslav dorazí tři hráčky z TOP 20 ve Švýcarsku, ...
Na Zbraslav dorazí tři hráčky z TOP 20 ve Švýcarsku, ...

13.09.2020 | Na třicet se rozrostla aktuálně skupina českých hráček pro turnaj Amundi Czech Ladies Challenge, který se bude hrát v nadcházejícím týdnu na Zbraslavi. Dorazí i tři hráčky z TOP 20 v sobotu ukončeného turnaje nejvyšší evropské série Ladies European Tour ve Švýcarsku.

Turnajový setup LET v Berouně odtajněn: Jaké skóre ...
Turnajový setup LET v Berouně odtajněn: Jaké skóre ...

04.08.2020 | První kontinentální profesionální turnaj po koronavirové pauze přinese v posledním srpnovém víkendu Tipsport Czech Ladies Open, který se bude hrát v Berouně. Po dnešní tiskové konferenci je znám počet českých hráček, určena byla hrací odpaliště, hrát se bude o 200 tisíc eur.

Čechům se (nejen) ve světových žebříčcích nadále ...
Čechům se (nejen) ve světových žebříčcích nadále ...

22.07.2020 | Zatímco profesionální sezóna se teprve rozjíždí, amatéři se chystají na domácí vrchol sezóny. V čele českých hráčů a hráček ve světových žebříčcích jsou amatéři Sára Kousková a Jiří Zuska a profesionálové Klára Spilková s Ondřejem Lieserem. Jakub Janda je dokonce v čele evropského pořadí nadějí.

Golfové žebříčky - nejlepší Češi pořadí nemění
Golfové žebříčky - nejlepší Češi pořadí nemění

29.02.2020 | Nový systém ve světovém amatérském žebříčku WAGR způsobil výrazné změny, ale od té chvíle k velkým výkyvům nedošlo. Dlouhodobě nejlepší Klára Spilková a Ondřej Lieser i nadále vládnou českým profesionálům, v čele amatérů zůstávají Jiří Zuska a Tereza Melecká.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP