Česká golfová federace

Aktuality

Na Pro Golf Tour byl z Čechů nejlepší Ondřej Lieser

Na Pro Golf Tour byl z Čechů nejlepší Ondřej Lieser

Petr Halaburda, Středa 19. srpna 2020

Na dalším z turnajů série Pro Golf Tour v Německu se nejlépe předvedl Ondřej Lieser. V současné chvíli nejlepší český golfista na světovém profesionálním žebříčku obsadil dělené patnácté místo. Cutem prošli čtyři ze šesti Čechů.

„Třetiligová“ Pro Golf Tour se po vynucené pauze nadechuje. Dnes ukončená akce Starnberg Open byla třetím turnajem po restartu a znovu byli vidět Češi, byť tentokrát nezasáhli do boje o elitní desítku.

To byl však také případ dalších zahraničních hráčů - v konečném pořadí až do 14. místa je dvanáct Němců. Nejlépe z cizinců se dařilo v Česku žijícímu Francouzovi Julienu Brunovi, který obsadil dělené osmé místo a upevnil si vedení v průběžném pořadí sezóny.

Z českých golfistů si vedl nejlépe díky výbornému závěru Ondřej Lieser (67+71+67) a za 15. místo bere 686 eur, v Order of Merit se posunul na 37. místo.

Aleš Kořínek si díky zisku jednoho titulu drží stále v hodnocení sezóny nadějnou jedenáctou pozici, v Německu skončil pětatřicátý (72+68+69).

Druhým nejlepším Čechem v turnaji byl Jan Cafourek (68+69+70), kterému lepší výsledek pokazily závěrečné dvě jamky (bogey-bogey). Čtvrtým hráčem, který si zahrál i třetí finálové kolo, byl Jakub Bareš (73+66+69) na 30. pozici.

Turnaj stejně jako předchozí akce provázela nepřízeň počasí, druhé kolo se dohrávalo až dnes dopoledne. Turnaj vyhrál německý amatér Marc Hammer, na druhém děleném místě skončil Leon Breimer, desátý muž konečného pořadí z nedávného amatérského MM ČR na rány.

Série pokračuje příští týden turnajem na českých hřištích v Kynžvartu a Sokolově.

Konečné výsledky
Order of Merit 2020

 

Datum: Středa 19. srpna 2020
Všechny články autora

Související články

Pro Golf Tour čeká třídenní západočeská soutěž ...
Pro Golf Tour čeká třídenní západočeská soutěž ...

27.08.2020 | Třináct českých golfistů odstartuje v pátek do českého turnaje série Pro Golf Tour, který začíná v pátek v Sokolově a Kynžvartu. První dvě kola se hrají na obou hřištích, finálové kolo v neděli v Kynžvartu.

Skvělý český úvod při restartu Pro Golf Tour
Skvělý český úvod při restartu Pro Golf Tour

29.07.2020 | Skvělý vstup měli čeští profesionálové hrající na turnaji Gradi Polish Open, který restartoval sezónu „třetiligové“ evropské série Pro Golf Tour nedaleko Wroclavi. Čtvrtý je po úvodním kole Jakub Bareš (-7), sedm z devíti startujících českých hráčů je nad hranicí předpokládaného cutu.

Lieser dohrál na 69.místě, Cafourek se posunul ...
Lieser dohrál na 69.místě, Cafourek se posunul ...

27.03.2022 | Ondřej Lieser na turnaji DP World Tour v Kataru obsadil konenčné 69. místo, za které vyinkasoval 3265 eur. Více si polepšil na Pro Golf Tour další český profesionál Jan Cafourek, který skončil v třetím egyptském turnaji jedenáctý.

Lieser, Napoleaová i Melecká prošli cutem, slibný ...
Lieser, Napoleaová i Melecká prošli cutem, slibný ...

25.03.2022 | Nadějný den prožili čeští golfisté na profesionálních sériích. Cutem prošli Ondřej Lieser, Kristýna Napoleaová i Tereza Melecká, slibně začal třetí turnaj Pro Golf Tour pro Jana Cafourka.

Profesionální série: ženské trio v Africe, Lieser ...
Profesionální série: ženské trio v Africe, Lieser ...

23.03.2022 | Řada českých želízek bude ve hře na profesionálních akcích. Na další turnaj LET se chystají Kristýna Napoleaová, Tereza Melecká a Šideri Váňová, na DP World Tour se vrátí Ondřej Lieser v Kataru, další turnaj Epson Tour bude hrát Klára Spilková a třetí akce Pro Golf Tour je před Janem Cafourkem.

Lieser i Matuš mají ke cutu daleko, na Pro Golf ...
Lieser i Matuš mají ke cutu daleko, na Pro Golf ...

29.04.2021 | Na třech turnajích třech různých sérií dnes bojovalo dvanáct českých golfistů. Ondřej Lieser (+1) je na European Tour po prvním kole cutu vzdálen tři rány, Stanislav Matuš (+5) na Challenge Tour zaostává za postupem o pět úderů. Výborný den prožil Jakub Bareš (-6), na Pro Golf Tour dělí osmé místo.

Do akce vstoupí v Rakousku deset Čechů, Lieser ...
Do akce vstoupí v Rakousku deset Čechů, Lieser ...

27.04.2021 | Pro Golf Tour pokračuje od středy třetím turnajem - po dvou egyptských zastaveních se bude hrát v Rakousku, na hřišti v Haugschlagu u českých hranic. Není divu, že na startovní listině je deset Čechů. O den později čeká na Ondřeje Liesera další turnaj European Tour na Tenerife.

Češi na profesionálních Tour: Matuš v Rakousku ...
Češi na profesionálních Tour: Matuš v Rakousku ...

15.04.2021 | Nevydařený den má za sebou Ondřej Lieser (+8) na Austrian Open, naopak Stanislav Matuš (+3) zůstává ve hře o účast ve finálových kolech. Na Pro Golf Tour získal Jan Cafourek (+3) konečné 38. místo, finálové kolo čeká na Sunshine Ladies Tour Kateřinu Vlašínovou (+3) a Kristýnu Napoleaovou (+4).

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde