Česká golfová federace

Aktuality

Klára Spilková vyhlíží návrat na LPGA a mění trenéra

Klára Spilková vyhlíží návrat na LPGA a mění trenéra

Petr Halaburda, Pondělí 1. června 2020

Klára Spilková vyhlíží možný červencový restart LPGA Tour a nadále se připravuje v České republice, kde začala spolupracovat s novým trenérem. Tím se stal pětatřicetiletý Američan Greg Lavoie, žijící dlouhodobě v Praze.

Greg Lavoie je absolventem University of Oregon, který okusil americkou Web.com Tour, stejně jako evropskou Challenge Tour. V Česku hraje nadále profesionální turnaje, loni skončil třetí na Grandfinále Czech PGA Tour.

„Rozhodla jsem se posunout zase dál. Chci především poděkovat dosavadnímu trenérovi Lukáši Martincovi za skvělé čtyři roky, během nichž jsem vyhrála turnaj na Ladies European Tour a dostala se na americkou LPGA,“ uvedla členka globálního týmu KPMG a Czech Golf Teamu v tiskové zprávě svého manažerského týmu.

Klára Spilková vysvětlila, proč se rozhodla pro změnu. „Greg mě zaujal svými znalostmi a také, řekněme, americkým přístupem. O golfu toho hodně ví, a přitom věci udržuje v jednoduché rovině. Spolupráce začala nadějně a doufám, že to bude fungovat,“ je přesvědčena česká profesionálka.

Stále však nemá jasno, kdy se bude moci vrátit k turnajům. „LPGA má v plánu restart na konci července. Měl by být jeden turnaj v Americe a pak bychom se zase měly vrátit do Evropy. Stejně jako ostatní hráčky čekám na další zprávy od LPGA, která nás pravidelně informuje, jak se situace vyvíjí,“ řekla Spilková, která od března trénuje na českých hřištích, především na PGA National v OAKS Prague.

FOTO Zdeněk Sluka

Datum: Pondělí 1. června 2020
Všechny články autora

Související články

Klára Spilková je doma a čeká na vývoj přerušené ...
Klára Spilková je doma a čeká na vývoj přerušené ...

19.03.2020 | Také česká profesionální jednička Klára Spilková čeká, jak se bude vyvíjet letošní sezóna. Místo návratu na turnaje okruhu LPGA řeší náhradní program a vrátila se do vlasti.

Klára Spilková vstupuje do druhé sezóny na LPGA
Klára Spilková vstupuje do druhé sezóny na LPGA

22.01.2020 | Čtyřdenním turnajem v Boca Raton na Floridě odstartuje česká profesionálka Klára Spilková svoji druhou sezónu na okruhu LPGA Tour. Hráčka Czech Golf Teamu má zajištěn start na většině turnajů série.

Klára Spilková ve finále Q-School evropské série ...
Klára Spilková ve finále Q-School evropské série ...

13.12.2021 | Klára Spilková se po vyřazení z kvalifikace pro americkou sérii LPGA rozhodla nestartovat ve finálové fázi Q-School pro Ladies European Tour. I nadále hodlá pokračovat v „americké“ cestě, v příštím roce na nižší Symetra Tour.

Spilkové se karta pro LPGA vzdaluje
Spilkové se karta pro LPGA vzdaluje

11.12.2021 | Klára Spilková ztrácí na hranici pro získání hrací karty LPGA pro příští sezónu dvě kola před koncem Q-Series už sedm ran. V pátečním druhém kole finálové fáze v Alabamě zapisovala výsledek 76 (+4).

Klára Spilková prošla na Q-Series cutem
Klára Spilková prošla na Q-Series cutem

06.12.2021 | Na ránu přesně prošla Klára Spilková do druhé části kvalifikační série pro příští sezónu LPGA. Ve čtvrtém kole v Alabamě sice neskórovala, ale dokázala udržet minimální postupové celkové skóre +1. Do další části soutěže prošlo 74 golfistek.

Skvělý den Spilkovou posunul k postupové naději
Skvělý den Spilkovou posunul k postupové naději

05.12.2021 | Skvělý den prožila Klára Spilková v třetím kole LPGA Q-Series v Alabamě. Výsledek 68 (-4) jí vynesl postup na dělené 61. místo a průběžné skóre Even Par, které je před čtvrtým kolem přesně na hranici postupu do druhé fáze kvalifikace.

Klára Spilková si v druhém kole Q-Series pohoršila
Klára Spilková si v druhém kole Q-Series pohoršila

04.12.2021 | Klára Spilková si v druhém kole LPGA Q-Series v Alabamě pohoršila a dostala se mimo pozice, které budou po nedělním kole znamenat postup do další fáze kvalifikace. Aktuálně je na děleném 89. místě (+4) se ztrátou tří ran na hranici cutu.

Klára Spilková vstoupila do kvalifikace LPGA na 70.
Klára Spilková vstoupila do kvalifikace LPGA na 70.

03.12.2021 | Výsledek +1 (73) zaznamenala v úvodním kole kvalifikace LPGA česká golfistka Klára Spilková a je na děleném 70. místě, což je právě hranice pro postup do druhé části soutěže po nedělním čtvrtém kole.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde