Česká golfová federace

Aktuality

Klára Spilková vstupuje do druhé sezóny na LPGA

Klára Spilková vstupuje do druhé sezóny na LPGA

Petr Halaburda, Středa 22. ledna 2020

Čtyřdenním turnajem v Boca Raton na Floridě odstartuje česká profesionálka Klára Spilková svoji druhou sezónu na okruhu LPGA Tour. Hráčka Czech Golf Teamu má zajištěn start na většině turnajů série.

Pro Kláru Spilkovou to bude již desátá profesionální sezóna v kariéře. Pětadvacetiletá golfistka je v usilovné přípravě již několik týdnů, do bydliště v Sarasotě na Floridě odletěla okamžitě po Vánocích.

„Trénovala jsem na domovském hřišti The Concession Golf Club, které je těžké a můžu tam hrát pořád dokola, hodně jsem se také věnovala krátké hře. Sebevědomí mi dodává i fyzická kondice. Mám dva kondiční trenéry, jak v Praze, tak v Sarasotě,“ popsala svoji přípravu ve zprávě prostřednictvím své agentury GM Pro.

Do sezóny tak prý vstoupí mnohem jistější. „Věřím si, cítím se tu víc jako doma a už vím, co čeho jdu. Nemám dlouhodobé plány ani očekávání, beru to turnaj po turnaji, kolo po kole, ránu po ráně. Nechci se dívat moc dopředu. Důležité je, že hraji dobře, i když jsem si koncem roku dala měsíc volna.“

Po úvodním turnaji se vrátí na pár dnů do své základny v Sarasotě, poté odlétá na dva turnaje do Austrálie. „Následovat budou čtyři týdny volna a vrátím se i do Prahy, kde mám mimo jiné sponzorské záležitosti,“ popisuje Klára. Po návratu do USA přijde v polovině března turnaj v Phoenixu, na konci března v Kalifornii a v polovině dubna na Havaji.

V desáté profesionální sezóně by ráda našla i na další věci mimo golf. „V rámci osobního rozvoje, odreagování se a také proto, abych zůstala zdravá. Dám sto procent golfu, vždycky bude na prvním místě. Chci jít na hřiště s vědomím, že jsem přípravě dala všechno. Chci se ale také naučit vypínat a přesměrovat hlavu jinam,“ uvažuje golfistka.

LPGA jí v premiérové sezóně překvapila nejvíce samotná hřiště. „Nejvíce mě překvapily tvrdé greeny na mnoha turnajích. Hřiště pro mě byla nová, musela jsem je poznávat. Brala jsem to ale jako učení a součást hry, kdy je člověk natěšený na nové věci. Jako nováček musíte do přípravy na konkrétní turnaj vložit podstatně více energie a nadšení,“ popisuje nasbírané zkušenosti z loňského roku.

Turnaj v Boca Rio GC se hraje na hřišti s parem 72 (6125 m). Spilková startuje v 8:43 (14:43 SEČ) z desáté jamky. „Je to nový turnaj a nové hřiště pro všechny, takže to bude hodně zajímavé srovnání. Layout se mi moc líbí - nejsou tu žádné jednoduché, ani krátké nebo široké jamky. Fairwaye jsou měkké a navíc hodně fouká vítr, který prý obvykle jde opačně, než jsme zažily při cvičných kolech. Dobře trefuji jak drajvy, tak železa, takže se cítím dobře,“ uvedla k nadcházejícímu startu.

V roli náhradního caddy tentokrát nastoupí Klářin přítel Sean Davidson, několikanásobný mistr GC Karlštejn.„V sezóně mě bude provázet sice znovu Will St. Onge, ten je ale nyní na charitativní misi na Filipínách,“ vysvětlila záskok Klára Spilková.

Startovní listina

FOTO Anna Krčmářová/GM Pro

Datum: Středa 22. ledna 2020
Všechny články autora

Související články

Klára Spilková vyhlíží návrat na LPGA a mění trenéra
Klára Spilková vyhlíží návrat na LPGA a mění trenéra

01.06.2020 | Klára Spilková vyhlíží možný červencový restart LPGA Tour a nadále se připravuje v České republice, kde začala spolupracovat s novým trenérem. Tím se stal pětatřicetiletý Američan Greg Lavoie, žijící dlouhodobě v Praze.

Klára Spilková je doma a čeká na vývoj přerušené ...
Klára Spilková je doma a čeká na vývoj přerušené ...

19.03.2020 | Také česká profesionální jednička Klára Spilková čeká, jak se bude vyvíjet letošní sezóna. Místo návratu na turnaje okruhu LPGA řeší náhradní program a vrátila se do vlasti.

Klára Spilková ve finále Q-School evropské série ...
Klára Spilková ve finále Q-School evropské série ...

13.12.2021 | Klára Spilková se po vyřazení z kvalifikace pro americkou sérii LPGA rozhodla nestartovat ve finálové fázi Q-School pro Ladies European Tour. I nadále hodlá pokračovat v „americké“ cestě, v příštím roce na nižší Symetra Tour.

Spilkové se karta pro LPGA vzdaluje
Spilkové se karta pro LPGA vzdaluje

11.12.2021 | Klára Spilková ztrácí na hranici pro získání hrací karty LPGA pro příští sezónu dvě kola před koncem Q-Series už sedm ran. V pátečním druhém kole finálové fáze v Alabamě zapisovala výsledek 76 (+4).

Klára Spilková prošla na Q-Series cutem
Klára Spilková prošla na Q-Series cutem

06.12.2021 | Na ránu přesně prošla Klára Spilková do druhé části kvalifikační série pro příští sezónu LPGA. Ve čtvrtém kole v Alabamě sice neskórovala, ale dokázala udržet minimální postupové celkové skóre +1. Do další části soutěže prošlo 74 golfistek.

Skvělý den Spilkovou posunul k postupové naději
Skvělý den Spilkovou posunul k postupové naději

05.12.2021 | Skvělý den prožila Klára Spilková v třetím kole LPGA Q-Series v Alabamě. Výsledek 68 (-4) jí vynesl postup na dělené 61. místo a průběžné skóre Even Par, které je před čtvrtým kolem přesně na hranici postupu do druhé fáze kvalifikace.

Klára Spilková si v druhém kole Q-Series pohoršila
Klára Spilková si v druhém kole Q-Series pohoršila

04.12.2021 | Klára Spilková si v druhém kole LPGA Q-Series v Alabamě pohoršila a dostala se mimo pozice, které budou po nedělním kole znamenat postup do další fáze kvalifikace. Aktuálně je na děleném 89. místě (+4) se ztrátou tří ran na hranici cutu.

Klára Spilková vstoupila do kvalifikace LPGA na 70.
Klára Spilková vstoupila do kvalifikace LPGA na 70.

03.12.2021 | Výsledek +1 (73) zaznamenala v úvodním kole kvalifikace LPGA česká golfistka Klára Spilková a je na děleném 70. místě, což je právě hranice pro postup do druhé části soutěže po nedělním čtvrtém kole.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde