Česká golfová federace

Aktuality

Klára Spilková je doma a čeká na vývoj přerušené sezóny

Klára Spilková je doma a čeká na vývoj přerušené sezóny

redakce, Čtvrtek 19. března 2020

Také česká profesionální jednička Klára Spilková čeká, jak se bude vyvíjet letošní sezóna. Místo návratu na turnaje okruhu LPGA řeší náhradní program a vrátila se do vlasti.

Třetí březnový týden roku 2020 se měl hrát turnaj LPGA ve Phoenixu, ale místo toho má Klára Spilková, stejně jako všechny golfistky světových okruhů a profesionální sportovci vůbec, nucené volno.

Sportovní dění se zastavilo, a tak pětadvacetiletá golfistka tráví čas v Praze. „Raději jsem se v době nejistoty vrátila domů, kde mohu být s rodinou a cítit se lépe, než kdybych zůstala sama v Americe a nevěděla, jestli se mi odtud vůbec podaří nějak vycestovat,“ vysvětlila v tiskové zprávě zastupující společnosti GM Pro česká golfistka.

Původně to vypadalo, že získala čas, když 10. března odletěla z Prahy do USA, aby se připravovala na další turnaje. Dva dny poté byl totiž vyhlášen zákaz vstupu cestujících ze schengenského prostoru přes americké hranice. Jenže následovala další opatření a mezi nimi také rušení sportovních soutěží.

Klára se po konzultaci s LPGA rozhodla pro návrat a 15. března byla zpět ve vlasti.

„Cesta proběhla bez jakýchkoli problémů. Na letišti v Praze mi změřili teplotu, zkontrolovala mě policie, a od té doby jsem doma. Stejně jako všichni ostatní se řídím vyhlášenými opatřeními. Nemůžu trénovat, dala jsem si kompletní volno. Ne, na koberci neputtuju. Jenom cvičím,“ uvedla Spilková.

Zatímco PGA Tour zrušila všechny své turnaje až do začátku května, LPGA totéž provedla jen s třemi soutěžemi do začátku dubna. Na stránkách tour zůstává kalendář s nejbližším turnajem na Havaji v týdnu od 13. dubna. To však nelze považovat za reálné a ani česká profesionálka tak brzkému datu návratu nevěří.

„Nikdo nemůže odhadnout žádný termín. Přála bych si, aby aspoň brzy otevřela česká hřiště, ale vím, že jsou teď mnohem důležitější věci a priority,“ dodala členka globálního týmu KPMG a Czech Golf Teamu.

FOTO GM Pro/Annie Krčmářová

Autor: redakce 
Datum: Čtvrtek 19. března 2020
Všechny články autora

Související články

Klára Spilková vyhlíží návrat na LPGA a mění trenéra
Klára Spilková vyhlíží návrat na LPGA a mění trenéra

01.06.2020 | Klára Spilková vyhlíží možný červencový restart LPGA Tour a nadále se připravuje v České republice, kde začala spolupracovat s novým trenérem. Tím se stal pětatřicetiletý Američan Greg Lavoie, žijící dlouhodobě v Praze.

Klára Spilková vstupuje do druhé sezóny na LPGA
Klára Spilková vstupuje do druhé sezóny na LPGA

22.01.2020 | Čtyřdenním turnajem v Boca Raton na Floridě odstartuje česká profesionálka Klára Spilková svoji druhou sezónu na okruhu LPGA Tour. Hráčka Czech Golf Teamu má zajištěn start na většině turnajů série.

Klára Spilková ve finále Q-School evropské série ...
Klára Spilková ve finále Q-School evropské série ...

13.12.2021 | Klára Spilková se po vyřazení z kvalifikace pro americkou sérii LPGA rozhodla nestartovat ve finálové fázi Q-School pro Ladies European Tour. I nadále hodlá pokračovat v „americké“ cestě, v příštím roce na nižší Symetra Tour.

Spilkové se karta pro LPGA vzdaluje
Spilkové se karta pro LPGA vzdaluje

11.12.2021 | Klára Spilková ztrácí na hranici pro získání hrací karty LPGA pro příští sezónu dvě kola před koncem Q-Series už sedm ran. V pátečním druhém kole finálové fáze v Alabamě zapisovala výsledek 76 (+4).

Klára Spilková prošla na Q-Series cutem
Klára Spilková prošla na Q-Series cutem

06.12.2021 | Na ránu přesně prošla Klára Spilková do druhé části kvalifikační série pro příští sezónu LPGA. Ve čtvrtém kole v Alabamě sice neskórovala, ale dokázala udržet minimální postupové celkové skóre +1. Do další části soutěže prošlo 74 golfistek.

Skvělý den Spilkovou posunul k postupové naději
Skvělý den Spilkovou posunul k postupové naději

05.12.2021 | Skvělý den prožila Klára Spilková v třetím kole LPGA Q-Series v Alabamě. Výsledek 68 (-4) jí vynesl postup na dělené 61. místo a průběžné skóre Even Par, které je před čtvrtým kolem přesně na hranici postupu do druhé fáze kvalifikace.

Klára Spilková si v druhém kole Q-Series pohoršila
Klára Spilková si v druhém kole Q-Series pohoršila

04.12.2021 | Klára Spilková si v druhém kole LPGA Q-Series v Alabamě pohoršila a dostala se mimo pozice, které budou po nedělním kole znamenat postup do další fáze kvalifikace. Aktuálně je na děleném 89. místě (+4) se ztrátou tří ran na hranici cutu.

Klára Spilková vstoupila do kvalifikace LPGA na 70.
Klára Spilková vstoupila do kvalifikace LPGA na 70.

03.12.2021 | Výsledek +1 (73) zaznamenala v úvodním kole kvalifikace LPGA česká golfistka Klára Spilková a je na děleném 70. místě, což je právě hranice pro postup do druhé části soutěže po nedělním čtvrtém kole.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde