Česká golfová federace

Aktuality

European Olympic Hopes Trophy se letos kvůli epidemii neuskuteční

European Olympic Hopes Trophy se letos kvůli epidemii neuskuteční

redakce, Pátek 6. března 2020

Osmý ročník golfového European Olympic Hopes Trophy se neuskuteční podle původního plánu letos v dubnu, ale až za rok. Kvůli šířící se epidemii onemocnění coronavirem COVID-19 ho slovinští pořadatelé přeložili na duben příštího roku.

Slovinci dnes informovali všechny přihlášené země, že rozhodnutí učinili proto, aby nevystavili účastníky turnaje možnosti nákazy. Ostatně některé federace již organizátory předem informovaly, že se soutěže nemohou na základě současné situace zúčastnit. Letošní turnaj se měl hrát od 15. do 18. dubna na hřišti Golf Livada.

Myšlenka založit ve středoevropském prostoru tradici týmové soutěže pro mladé hráče a hráčky ve věku do 16 let vznikla před osmi lety ve Vídni.

První dva ročníky soutěže hostilo Maďarsko (v roce 2013 Old Lake GC v Tatě, v roce 2014 Pannonia G&CC).  Slovensko se role hostitele poprvé ujalo v roce 2015 v GC Welten v Báči, v roce 2016 byl dějištěm Golf Resort Skalica, v letech 2017 a 2018 se hrálo v Golf Resortu Kaskáda.

Pravidelnými účastníky EOHT jsou hráči a hráčky z České republiky, Slovenska, Maďarska a Slovinska. Střídavě se k nim připojují Rusové, Srbové, Poláci, Rakušané a Němci.

České týmy ovládly první tři ročníky turnaje (vyhrály v obou letech v Maďarsku a následně také jednou na Slovensku). Loni uspořádali první ze dvou ročníků v Moravských Toplicích právě Slovinci - české dívky svoji soutěž vyhrály, chlapci obsadili druhé místo.

FOTO: Česká družstva na EOHT 2019

Autor: redakce 
Datum: Pátek 6. března 2020
Všechny články autora

Související články

EYM, 3. kolo: Vodičková slaví bronz, družstvo ...
EYM, 3. kolo: Vodičková slaví bronz, družstvo ...

29.08.2020 | Skvělý úspěch slaví český golf v European Young Masters, které je evropským šampionátem hráčů do 16 let. Denisa Vodičková veze z Mladé Boleslavi bronzovou medaili, tým bere stříbro! A Matěj Bača skončil jen ránu od bronzové medaile.

EYM, 1. kolo: Český tým ztratil v závěru, Vodičková ...
EYM, 1. kolo: Český tým ztratil v závěru, Vodičková ...

27.08.2020 | Úvodní kolo European Young Masters na domácí půdě českému družstvu nevyšlo ideálně. V průběžném pořadí týmů jsou Češi v Mladé Boleslavi na čtvrté pozici, v soutěži jednotlivců si vede nejlépe Denisa Vodičková (+1) na druhém místě. Šest ran do týmové soutěže však čeští kadeti ztratili na 18.

European Young Masters začíná v Mladé Boleslavi
European Young Masters začíná v Mladé Boleslavi

26.08.2020 | Podruhé za sebou se evropský šampionát do 16 let koná v České republice. Epidemie koronaviru letošní ročník European Young Masters odsunula z července na závěr srpna a muselo se změnit i hřiště - hrát se bude od čtvrtka 27. do soboty 29. srpna v Mladé Boleslavi za účasti 70 hráčů a hráček z 21 zemí.

Čeští junioři vezou ze Slovenska pět medailí, ...
Čeští junioři vezou ze Slovenska pět medailí, ...

14.08.2020 | Další úspěšný ročník slovenské juniorky mají za sebou mladí čeští golfisté. V šesti kategoriích vybojovali celkem pět pódiových umístění, ve společné kategorii dívek pak získaly dělené druhé místo Karolína Stará a Agáta Vahalová.

Evropské šampionáty na podzim, domácí jamkovka ...
Evropské šampionáty na podzim, domácí jamkovka ...

02.05.2020 | Virová pandemie dále přináší výrazné změny v golfových kalendářích. Aktuálně byly odloženy až na podzimní termíny evropské amatérské šampionáty družstev. Novinky přináší rovněž program tuzemských akcí – už je jasno, že odložený jamkový šampionát se uskuteční v závěru srpna.

V zahraničí se dále posouvají a ruší turnaje
V zahraničí se dále posouvají a ruší turnaje

11.04.2020 | V tuzemsku byly již dříve zrušeny kvůli pandemii COVID-19 všechny dubnové amatérské turnaje, přibývá také stále zrušených či odložených amatérských akcí v zahraničí včetně národních šampionátů. Nový termín má také mimo jiné českými hráči hojně navštěvované Mezinárodní mistrovství Slovinska.

Kristýna Frýdlová se přizpůsobuje životu v rozdílnýc ...
Kristýna Frýdlová se přizpůsobuje životu v rozdílnýc ...

10.04.2020 | Přední česká reprezentantka Kristýna Frýdlová se stihla vrátit z univerzity v Miami před zhoršením situace ohledně COVID-19. V posledních týdnech se přizpůsobuje náhlým změnám. Mezi ty patří také časový posun, který jí ztěžuje online výuku a zkoušky.

Jiří Zuska netuší, zda se stačí vrátit před uzavření ...
Jiří Zuska netuší, zda se stačí vrátit před uzavření ...

03.04.2020 | Loňský nejlepší český amatér Jiří Zuska, druhým rokem studující v Lousiville, by se rád vrátil po předčasně ukončené univerzitní sezóně do Česka. Cestu mu však může zkomplikovat případné zrušení odletů z Chicaga, jediného letiště stále provozujícího lety do Evropy.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP