Česká golfová federace

Aktuality

 Stanislav Matuš vstoupí v Africe do Challenge Tour

Stanislav Matuš vstoupí v Africe do Challenge Tour

Petr Halaburda, Středa 29. ledna 2020

Tři turnaje v řadě připravila na start nové sezóny pro své hráče European Challenge Tour. Nižší evropská profesionální série začíná svůj letošní program v Jihoafrické republice a vstoupí do ní i její plnohodnotný člen Stanislav Matuš.

Stanislav Matuš si jihoafrické klima osahal již počátkem ledna na turnaji European Tour v Johannesburgu, nyní se vydal na turnaje, které jsou navíc také součástí africké Sunshine Tour. To se projeví i na širokém startovním poli – 104 hráčů dodá na úvodní akci Limpopo Championship právě tamní kontinentální šampionát, stejný počet pak evropská série.

I proto se turnaj, který začne ve čtvrtek, hraje současně na dvou hřištích. Český golfista vstoupí do soutěže v 9:30 SEČ na Koro Creek GC, v pátek se vydá do hry v prvním časném ranním flightu v 6:30 místního času (5:30 SEČ) na Euphoria GC.

"Jsem tady od neděle, prošel jsem si už obě hřiště, každé je trochu jiné, ale obě mají něco do sebe a jsou si jinak hodně podobná. Koro Creek je však kratší," uvedl Matuš pro golfextra.cz.

Na druhém hřišti se budou hrát i víkendová kola. "Euphoria GC, kde jak doufám, odehraju tři kola, je rozprostřenější. Všechno se hraje daleko od sebe a ke klubovně se přichází akorát na devítku a na osmnáctku. Jinak jde všechno do těch buší a lesů někam pryč," doplnil své postřehy.

Na ostrý start "své" soutěže už je dostatečně nabuzen. "Cítím takovou zdravou nervozitu a to si myslím, že je určitě dobře. Uvidíme, jak se to vyloupne, první dva dny budou zajímavé. Pak doufám, že projdu cutem a zahraju si o víkendu," věří český profesionál.

Challenge Tour pokračuje v jižní Africe i příští týden (RAM Cap Town Open) a za dva týdny (Dimension Data Pro-Am). "Určitě plánuji odehrát všechny tři turnaje," potvrdil Matuš. Pak se na tři měsíce série odmlčí a čtvrtou akcí v pořadí je až od 7. do 10. května Prague Golf Challenge hraný na Zbraslavi.

Startovní listina
Program Challenge Tour

FOTO facebook.com/stanislav.matus.5

Datum: Středa 29. ledna 2020
Všechny články autora

Související články

Ondřej Lieser veze z Rakouska nejlepší český výslede ...
Ondřej Lieser veze z Rakouska nejlepší český výslede ...

18.07.2020 | Ondřej Lieser obsadil dělené třinácté místo na turnaji Euram Bank Open v Rakousku a znovu tak vylepšil nejlepší český výsledek na European Tour. Druhý zástupce Czech Golf Teamu Stanislav Matuš obsadil dělené 61. místo.

Stanislav Matuš se s Afrikou rozloučil po třetím ...
Stanislav Matuš se s Afrikou rozloučil po třetím ...

15.02.2020 | Ani ve třetím turnaji série Challenge Tour v Jihoafrické republice se český profesionál Stanislav Matuš postupu do finálového kola nedočkal. Třetí kolo na Dimension Data Pro-Am odehrál se skóre 78 a se soutěží se rozloučil.

Stanislav Matuš má ke cutu v JAR daleko
Stanislav Matuš má ke cutu v JAR daleko

14.02.2020 | Ani druhé kolo nepřiblížilo Stanislavu Matušovi postup do finálového kola turnaje Dimension Data Pro-Am v Jihoafrické republice. Po druhém kole je na skóre +4, osm ran za hranicí postupu do nedělního finále.

Spilková pokračuje v Austrálii, Cafourek na startu ...
Spilková pokračuje v Austrálii, Cafourek na startu ...

12.02.2020 | Bohatý program čeká na profesionální golfisty v druhé polovině týdne. Jan Cafourek vstupuje do nové sezóny na Pro Golf Tour, Kláru Spilkovou čeká druhý start na LPGA v Austrálii a Stanislav Matuš završí vstup do Challenge Tour v Jihoafrické republice.

Matušovi nevyšel ani druhý start v Jižní Africe
Matušovi nevyšel ani druhý start v Jižní Africe

07.02.2020 | Ani na druhý pokus neprošel Stanislav Matuš do finálových kol turnaje série Challenge Tour, která úvod letošní sezóny naplánovala do Jihoafrické republiky. V druhém kole se sice v Kapském Městě dostal pod par hřiště (-1), ale nepodařený čtvrteční výsledek už nenapravil.

Stanislav Matuš se chce v Kapském Městě vrátit ...
Stanislav Matuš se chce v Kapském Městě vrátit ...

05.02.2020 | Druhý ze tři vstupních jihoafrických turnajů čeká na Stanislava Matuše v rámci Challenge Tour. V premiéře na Limpopo Championship neprošel cutem, na nadcházející akci se chce vrátit ke své hře a začít sbírat body do sezónního žebříčku.

Stanislav Matuš se v Portugalsku umístil na děleném ...
Stanislav Matuš se v Portugalsku umístil na děleném ...

15.09.2019 | Stanislav Matuš prošel na dalším turnaji série Challenge Tour cutem. Z Portugalska si po finálovém výsledku za 74 ran odváží dělené 46. místo. Do víkendových kol se nedostali Petr Gál ani Daniel Suchan.

Skvělý Cafourek ve finále Slovakia Challenge, ...
Skvělý Cafourek ve finále Slovakia Challenge, ...

07.07.2019 | Další turnaj ze série Challenge Tour došel na slovenském Penati do finále. Stanislav Matuš obsadil s celkovým skóre -10 konečné 18. místo, na první desítku ztratil pouze jednu ránu. Skvěle se dnes dařilo Janu Cafourkovi, který po finálových 66 ranách obsadil dělené 19.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP