Česká golfová federace

Aktuality

Kořínek na Challenge Tour osmý, Matuš s Barešem dělí 31. místo

Kořínek na Challenge Tour osmý, Matuš s Barešem dělí 31. místo

Petr Halaburda, Neděle 18. července 2021

Skvělý turnaj mají za sebou tři čeští golfisté, kteří startovali na Euram Bank Open ze série Challenge Tour v Rakousku. Aleš Kořínek získal osmým místem největší životní úspěch, velmi dobře si ale vedli také Stanislav Matuš a Jakub Bareš, kteří se dělí o 31. místo.

Rakouské hřiště GC Adamstal českým golfistům svědčí. Před rokem zde zaznamenal v rámci společného turnaje dvou nejvyšších evropských sérií Ondřej Lieser hole-in-one, letos totéž zopakoval Stanislav Matuš a eso zaznamenal již v tréninkovém kole také Jan Cafourek.

Ještě cennější úspěchy ale přineslo konečné pořadí soutěže, především pro Aleše Kořínka znamená osmé místo nejlepší výsledek kariéry. Vítěz nedávného prvního turnaje Czech Open Golf Tour z Kaskády cut na Challenge Tour zatím míjel, ale u jižních sousedů prožil skvělé čtyři dny a ve všech čtyřech kolech se dostal pod 70 ran.

Už v třetím kole, které se kvůli silnému dešti, bouřce a pozdnímu startu dohrávalo až dnes, naznačil své možnosti a dnešních 65 ran (nejlepší výsledek kola) ho vyneslo definitivně do TOP 10 při skóre -13 (68+68+66+65), za což vyinkasuje 4686 eur.

Zahanbit se ale nenechali ani jeho krajané Stanislav Matuš a Jakub Bareš, pro kterého to je také nejlepší výsledek nedlouhé profesionální kariéry. Právě Bareš dnes také zapisoval 65 ran a celkové skóre -8 (69+69+69+65) mu vyneslo dělené 31. místo, stejně jako Stanislavu Matušovi -4 (68+68+70+66).

Zbývajících šest českých startujících hráčů se už do víkendového programu nezapojilo, protože neprošli cutem. Vítězem se stal Stuart Manley (-18) z Walesu.

LEADERBOARD

 

Datum: Neděle 18. července 2021
Všechny články autora

Související články

Nabitý golfový týden: ME žen, šampionát U16, MM ...
Nabitý golfový týden: ME žen, šampionát U16, MM ...

21.07.2021 | Šest amatérek na individuálním ME v Itálii, tři muži na prestižním MM Německa, start českého výběru na European Young Masters a řada profesionálů na mezinárodních sériích. Také tento týden přináší pořádně nabitý golfový program.

Challenge Tour v Adamstalu: Matuš dal eso, dál ...
Challenge Tour v Adamstalu: Matuš dal eso, dál ...

16.07.2021 | Finálová kola na turnaji Euram Bank Open v Rakousku ze série Challenge Tour si zahrají i čeští golfisté Aleš Kořínek, Jakub Bareš a Stanislav Matuš, který si k postupu nadělil také hole-in-one. Dalších šest českých golfistů cutem neprošlo.

Skvělý finiš Melecké na Montauban Ladies Open, ...
Skvělý finiš Melecké na Montauban Ladies Open, ...

13.06.2021 | Další skvělé umístění na profesionální sérii LETAS si z turnaje Montauban Ladies Open veze amatérka Tereza Melecká. Ve finálovém kole zahrála 68 ran a umístila se druhá. Jana Melichová skončila dělená 15., Kateřina Vlašínová na děleném 65. místě. Stanislav Matuš na Challenge Tour obsadil 69.

Skvělý den Stanislava Matuše znamená skok do TOP 30
Skvělý den Stanislava Matuše znamená skok do TOP 30

12.06.2021 | Vydařené třetí kolo vyneslo Stanislava Matuše na turnaji Challenge Tour ve Španělsku už na dělené 28. místo. Dnes český profesionál zapisoval 69 ran a je na průběžném skóre -4.

Na Challenge Tour jde dál Matuš, za cutem Brixi ...
Na Challenge Tour jde dál Matuš, za cutem Brixi ...

11.06.2021 | Z trojice českých profesionálů prošel na turnaji Challenge Tour ve španělském Cádizu cutem pouze Stanislav Matuš (-1), naopak těsně za hranicí postupu zůstal Gordan Brixi (+1) a s odstupem také Aleš Kořínek (+7).

Smutné loučení Matuše se Švédskem
Smutné loučení Matuše se Švédskem

22.05.2021 | Smutné závěrečné kolo zažil český golfista Stanislav Matuš na turnaji série Challenge Tour ve Švédsku. S výsledkem 77 (+5) se propadl do sedmé desítky konečného pořadí a na skandinávskou soutěž rád rychle zapomene.

Matuš si v třetím kole Challenge Tour znovu pohoršil
Matuš si v třetím kole Challenge Tour znovu pohoršil

21.05.2021 | Stanislav Matuš neprožil vydařené třetí kolo na švédském turnaji ze série Challenge Tour a s celkovým skóre even par se propadl na dělené 58. místo. ...

Stanislav Matuš po divokém kole lehce prošel cutem
Stanislav Matuš po divokém kole lehce prošel cutem

20.05.2021 | Dvě rozdílné devítky prožil v druhém kole Stanislav Matuš na turnaji ze série Challenge Tour ve Švédsku. Na úvodní sice takřka promrhal středeční výsledek, ale v druhé polovině hřiště se mu dařilo výrazně lépe a se skóre -3 prošel do finálových kol z 33.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde