Česká golfová federace

Tiskové zprávy

Generálním sekretářem bude od listopadu Aleš Libecajt

Generálním sekretářem bude od listopadu Aleš Libecajt

redakce, Pátek 20. října 2017

Podzimní konference ČGF, která se v pátek odpoledne uskutečnila ve Svachově Lhotce, shrnula končící sezónu a přinesla informace o novinkách včetně chystané změně národního kouče. Prezident ČGF Zdeněk Kodejš oznámil, že od 1. listopadu nastupuje do funnkce generálního sekretáře Aleš Libecajt.

Každoroční podzimní setkání, které se letos konalo u českokrumlovského golfového hřiště, bylo původně plánováno jako mimořádná konference, aby bylo možné zvolit novou kontrolní komisi. K tomu nedošlo, díky nedostatečnému počtu delegátů nemohlo k volbě dojít. Komise tak bude zvolena na jaře příštího roku na řádné konferenci.

Prezident Zdeněk Kodejš na konferenci oznámil rozhodnutí výboru, že od počátku listopadu nastoupí do pozice generálního sekretáře svazu Aleš Libecajt, dosavadní člen výboru a současně předseda STK. „Máme radost, že Aleš se bude věnovat naplno golfu, pro federaci bylo obsazení této funkce jednou z dalších priorit letošního roku. Na další vzájemnou spolupráci se již moc těším,“ uvedl Kodejš před delegáty. Libecajt dál bude řídit sportovní činnost, STK bude od této chvíli v gesci generálního sekretáře.

Již dříve avizovaná personální změna se odehraje na postu národního kouče, do které by měl nastoupit Staffan Johansson ze Švédska, který už je nyní konzultantem sportovního ředitele. „Připravujeme smlouvu, která bude souviset i s jeho působením v jednom českém resortu. Velkou výhodou bude, že od začátku února do konce listopadu bude působit trvale v České republice a bude hráčům neustále nablízku,“ prozradil prezident federace. Dosavadní trenér Jiří Němeček zůstane součástí realizačního týmu Národních Tréninkových skupin.

Sportovní sezónu 2017 shrnul sportovní ředitel Luboš Klikar, který připomněl nejen největších úspěchy sezóny, ale také připomněl akce, které se sportovně nepovedly, především některá umístění v týmových soutěžích. „Sára Kousková skončila desátá na mistrovství Evropy, v zahraničí byli vidět Šimon Zach, Jiří Zuska i další amatéři,“ uvedl Klikar a připomněl letošní výborné úspěchy profesionálů. „Klára Spilková vyhrála turnaj v Maroku, Standa Matuš si vybojoval kartu na Challenge Tour a bude stejně jako Filip Mrůzek bojovat o kartu na European Tour, právě nyní bojují velmi úspěšně o LPGA Klára i Karolína Vlčková,“ připomněl Klikar, že sportovní sezóna ještě nekončí.

Prezentován byl rovněž nový web ČGF, spuštění se připravuje na začátku příštího roku. Na rok 2018 se chystá také nová platforma Bav se golfem, která by měla v příštích letech přivést na hřiště další golfisty.


Kontakt pro média
Petr Halaburda
Media manažer ČGF
tel: +420 602 216 642
e-mail: petr.halaburda@cgf.cz

Autor: redakce 
Datum: Pátek 20. října 2017
Všechny články autora

Související články

Český golf se zapojí do celosvětového projektu ...
Český golf se zapojí do celosvětového projektu ...

24.05.2017 | České kluby se připojily k celosvětovému projektu, který má otevřít brány golfových resortů ženám a dívkám každého věku. Chcete strávit se svými přítelkyněmi pěkné odpoledne na golfu? Víte o kamarádce ze svého okolí, která by ráda golf vyzkoušela, ale ještě neměla možnost.

Golfisty roku Šimon Zach a Sára Kousková
Golfisty roku Šimon Zach a Sára Kousková

24.11.2017 | Vítězi ankety Golfista roku 2017 byli vyhlášeni dnes večer v Erpet Golf Centru na pražském Smíchově ve svých kategoriích Sára Kousková a Šimon Zach, který navíc obhájil svoje loňské prvenství. Čerstvý vítěz dvou turnajů v řadě na americké půdě se XXII.

Plány ČGF na příští rok: Bav se golfem, nový web ...
Plány ČGF na příští rok: Bav se golfem, nový web ...

03.11.2017 | Přilákat nové zájemce o hru, zachovat významné postavení na mezinárodním diplomatickém poli, zvýšit sportovní úroveň české špičky i další úkoly stojí před Českou golfovou federací v příští sezóně. O současném dění uvnitř ČGF na setkání s novináři informovali zástupci výboru.

Víkend s President Goldscheider Trophy uzavřel ...
Víkend s President Goldscheider Trophy uzavřel ...

02.10.2017 | Víkendový souboj mužských výběrů Východ proti Západu, hraný pod názvem President Goldscheider Trophy uzavřel domácí soutěžní sezónu. Na českých hřištích sice turnajových ruch určitě neutichne, ale 20. ročník české obdoby Ryder Cupu završil soutěže pořádané Českou golfovou federací.

Mistrovské tituly pro rok 2017 rozdány
Mistrovské tituly pro rok 2017 rozdány

17.09.2017 | Golfová sezóna ještě zdaleka nekončí, ale golfové mistrovské tituly v České republice byly rozděleny. Posledními šampióny byly vyhlášeny v průběhu minulého týdne vítězového akademického mistrovství republiky. Všechny soutěže týmů i jednotlivců pro rok 2017 tím byly definitivně završeny.

Změny ve složení týmů tréninkového systému ČGF
Změny ve složení týmů tréninkového systému ČGF

09.07.2017 | Personální změny byly provedeny k 1. červenci v Tréninkovém systému ČGF. Nově jsou členy Czech Golf Teamu čtyři profesionálové (Klára Spilková, Karolína Vlčková, Filip Mrůzek a Stanislav Matúš). Ke změnám došlo v Národních týmech mužů i žen, ale také v Regionálních tréninkových skupinách Západ A, Zá...

Česká golfová federace představila na Kaskádě ...
Česká golfová federace představila na Kaskádě ...

24.04.2017 | Pokračovat v nastoupené cestě sportovních úspěchů na mezinárodní scéně, vylepšit komunikaci a nadále lákat na česká hřiště více hráčů. Takové jsou hlavní priority České golfové federace (ČGF) na startu nové sezóny, kterou odstartovala svým prvním vítězstvím na profesionálním okruhu česká olympioničk...

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP