Česká golfová federace

Tiskové zprávy

Česká golfová federace představila na Kaskádě sportovní cíle a úkoly na sezónu

Česká golfová federace představila na Kaskádě sportovní cíle a úkoly na sezónu

redakce, Pondělí 24. dubna 2017

Pokračovat v nastoupené cestě sportovních úspěchů na mezinárodní scéně, vylepšit komunikaci a nadále lákat na česká hřiště více hráčů. Takové jsou hlavní priority České golfové federace (ČGF) na startu nové sezóny, kterou odstartovala svým prvním vítězstvím na profesionálním okruhu česká olympioničk

Svoji sezónu Spilková odstartovala před týdnem triumfem v Maroku, ale domácí hřiště už také po vytrvalé zimě ožila. Před týdnem týmovým soubojem dámských výběrů Sever - Jih, během uplynulého víkendu prvním dílem nejvyšší amatérské série 1. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour, a také významným mládežnickým turnajem European Olympic Hopes Trophy v brněnském Golfovém resortu Kaskáda.

 

Na Kaskádě v neděli večer po skončení turnaje ČGF představila své plány pro letošní rok. Ten bude mít stejně jako v minulých letech několik vrcholů včetně účasti nejlepších amatérů na evropských šampionátech jednotlivců i týmů, ale také již tradiční zastavení nejvyšších profesionálních soutěží (European Tour, Ladies European Tour a Challenge Tour) v režii privátních společností.

 

Letos se díky ČGF podařilo získat zpět i jeden turnaj ženské LET Access Series, který se uskuteční v závěru června na privátním hřišti Casa Serena. Aleš Libecajt, předseda sportovní technické komise (STK) ČGF, zdůraznil význam všech mezinárodních soutěží pro české hráče. "Ať jde o turnaje federační, nebo o akce s privátními promotéry, ve všech případech jde o důležitý krok pro české profesionály i amatéry. Mohou hrát nejen doma se silnými protivníky, ale dostanou možnost i k zahraničním startům," připomněl sportovní šéf českého golfu. 

 

Český golf vedle toho hodlá vylepšovat obraz stále atraktivnějšího sportu, který svými výsledky - nejen díky Spilkové - přitahuje stále větší množství mladých hráčů. Přivést na česká hřiště v budoucích letech více golfistů zůstává společným cílem federace i více než stovky hřišť po celé republice.

 

"Musíme definitivně golf vymazat z mysli lidí coby složitý, nepřístupný sport. Máme radost, že na hřištích máme stále více dětí a rodičů, kteří pochopili, v čem je kouzlo golfu. Chceme odstraňovat mýty o golfu a neříkat jen, že je golf dobrý, ale vysvětlovat proč je dobrý,“ shrnul viceprezident federace Juraj Werner, podle kterého však čeká na poli popularizace golfu federaci ještě hodně práce. „Někdo začíná na bodu nula, my ale startujeme na -15 stupních. V budoucnu bychom se chtěli dostat do plusových čísel, potřebujeme vysílat především pozitivní zprávy o našem sportu a dobře víme, že možností máme dostatek," tvrdí Werner.


Federace hodlá prohloubit spolupráci s českými golfovými kluby, chce nastartovat nové projekty a pokračovat v těch prověřených. Velmi úspěšným se v tomto směru ukázal především projekt Se školou na golf, který vstoupil již do své druhé fáze. Přáním budoucích kroků je, aby co nejvíce zapojených dětí u golfu zůstalo natrvalo.


Zároveň se obnoví projekt Hraj golf, změň život a novinkou bude zapojení se do celosvětové akce Womens Golf Day, do níž by se měly zapojit golfové kluby po celém světě a 6. června ukázat ženám krásy golfu. Do akce už se zapojují i české kluby, vůbec prvním byl Golf Park Slapy svatý Jan. Cílem projektu, který podporuje i nejlepší profesionální ženská liga Ladies European Tour, je nechat ženy zdarma ochutnat pro ně nový sport a ukázat jim, že je také sportem rodinným.

 

Kontakt pro média
Petr Halaburda
Media manažer ČGF
tel: +420 602 216 642
e-mail: petr.halaburda@cgf.cz

 

Autor: redakce 
Datum: Pondělí 24. dubna 2017
Všechny články autora

Související články

Víkend s President Goldscheider Trophy uzavřel ...
Víkend s President Goldscheider Trophy uzavřel ...

02.10.2017 | Víkendový souboj mužských výběrů Východ proti Západu, hraný pod názvem President Goldscheider Trophy uzavřel domácí soutěžní sezónu. Na českých hřištích sice turnajových ruch určitě neutichne, ale 20. ročník české obdoby Ryder Cupu završil soutěže pořádané Českou golfovou federací.

Mistrovské tituly pro rok 2017 rozdány
Mistrovské tituly pro rok 2017 rozdány

17.09.2017 | Golfová sezóna ještě zdaleka nekončí, ale golfové mistrovské tituly v České republice byly rozděleny. Posledními šampióny byly vyhlášeny v průběhu minulého týdne vítězového akademického mistrovství republiky. Všechny soutěže týmů i jednotlivců pro rok 2017 tím byly definitivně završeny.

Golfisty roku Šimon Zach a Sára Kousková
Golfisty roku Šimon Zach a Sára Kousková

24.11.2017 | Vítězi ankety Golfista roku 2017 byli vyhlášeni dnes večer v Erpet Golf Centru na pražském Smíchově ve svých kategoriích Sára Kousková a Šimon Zach, který navíc obhájil svoje loňské prvenství. Čerstvý vítěz dvou turnajů v řadě na americké půdě se XXII.

Plány ČGF na příští rok: Bav se golfem, nový web ...
Plány ČGF na příští rok: Bav se golfem, nový web ...

03.11.2017 | Přilákat nové zájemce o hru, zachovat významné postavení na mezinárodním diplomatickém poli, zvýšit sportovní úroveň české špičky i další úkoly stojí před Českou golfovou federací v příští sezóně. O současném dění uvnitř ČGF na setkání s novináři informovali zástupci výboru.

Generálním sekretářem bude od listopadu Aleš  ...
Generálním sekretářem bude od listopadu Aleš  ...

20.10.2017 | Podzimní konference ČGF, která se v pátek odpoledne uskutečnila ve Svachově Lhotce, shrnula končící sezónu a přinesla informace o novinkách včetně chystané změně národního kouče. Prezident ČGF Zdeněk Kodejš oznámil, že od 1. listopadu nastupuje do funnkce generálního sekretáře Aleš Libecajt.

Změny ve složení týmů tréninkového systému ČGF
Změny ve složení týmů tréninkového systému ČGF

09.07.2017 | Personální změny byly provedeny k 1. červenci v Tréninkovém systému ČGF. Nově jsou členy Czech Golf Teamu čtyři profesionálové (Klára Spilková, Karolína Vlčková, Filip Mrůzek a Stanislav Matúš). Ke změnám došlo v Národních týmech mužů i žen, ale také v Regionálních tréninkových skupinách Západ A, Zá...

Český golf se zapojí do celosvětového projektu ...
Český golf se zapojí do celosvětového projektu ...

24.05.2017 | České kluby se připojily k celosvětovému projektu, který má otevřít brány golfových resortů ženám a dívkám každého věku. Chcete strávit se svými přítelkyněmi pěkné odpoledne na golfu? Víte o kamarádce ze svého okolí, která by ráda golf vyzkoušela, ale ještě neměla možnost.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP