Tiskové zprávy

Golfisty roku Šimon Zach a Sára Kousková

Petr Halaburda, Pátek 24. listopadu 2017

Vítězi ankety Golfista roku 2017 byli vyhlášeni dnes večer v Erpet Golf Centru na pražském Smíchově ve svých kategoriích Sára Kousková a Šimon Zach, který navíc obhájil svoje loňské prvenství. Čerstvý vítěz dvou turnajů v řadě na americké půdě se XXII. Večera českého golfu nemohl zúčastnit.

Oceněni ale byli také v současnosti dva nejlepší profesionálové, členové Czech Golf Teamu: za nejlepší ženský úspěch v podobě vítězství na turnaje Ladies European Tour v Maroku Klára Spilková, za postup na Challenge Tour mezi muži Stanislav Matuš.

Jednadvacetiletý bronzový medailista z loňského mužského mistrovství Evropy Zach je aktuálně nejvýše postaveným Čechem na světovém amatérském žebříčku, letos vyhrál Mezinárodní mistrovství Slovinska a v posledním měsíci dva významné turnaje v USA. Osmnáctiletá Kousková byla mimo jiné vyhlášena nejlepší amatérkou na profesionálním turnaji série LET Access ve Švýcarsku a skončila desátá na mistrovství Evropy žen.

Vyhlášeni byli rovněž vítězové všech domácích žebříčků od mladších žáků po seniory i vítězové nejvyšších tuzemských sérií. Do Síně slávy ČGF byli uvedeni baron František Ringhoffer a Ludvík Vaněk.