Česká golfová federace

Aktuality

Víkend ve znamení rozehrávky 1. a 2. ligy družstev ČGF

Víkend ve znamení rozehrávky 1. a 2. ligy družstev ČGF

Tomáš Přikryl, Pátek 10. května 2024

Karlštejn a Olomouc budou o víkendu 11. a 12. května místy, kde družstva mužů a žen odstartují svým 1. a 2. kolem prvoligové soutěže ČGF. Ve stejném termínu se odehrají i kvalifikační kola 2. ligy družstev mužů a žen regionů A až D na Darovanském Dvoře, Mnichu, v Liberci a Kořenci.

Do víkendových kvalifikačních bojů 1. a 2. ligy nastoupí celkem 125 družstev, z toho ve druhé nejvyšší soutěži družstev v České republice, tedy v 1. lize rozdělené na dvě skupiny Západ a Východ se utká 24 týmů mužů a 24 týmů žen.

Do kvalifikačních bojů skupiny ZÁPAD na Karlštejně vyslaly svá družstva mužů Golf Club Mstětice, Golf Club Eagle, Prague City Golf Vinoř, Golf Club Karlštejn, Greensgate Golf Club, Golfový Klub Hluboká nad Vltavou, Golf Club Beřovice, Golf Club Praha, Golf Club Podbořánky, Royal Golf Club Mariánské Lázně, Golfový Club Konopiště.

O postup do play-off mezi družstvy žen ZÁPAD se na Karlštejně utkají Golf Club Hodkovičky, Viet Golf Club, Golf Club Hostivař, Golfový Klub Líšnice, Golf Klub Čechie, Royal Beroun Golf Club, Golf Club Podbořánky, Greensgate Golf Club, Golf Club Praha, Golf Club Stará Boleslav a Royal Golf Club Mariánské Lázně.

V olomouckém turnaji skupiny VÝCHOD se proti sobě postaví družstva mužů Golf Club Pardubice, Golf Club Hradec Králové Na Vrších, Sokrates Golf & Country Club, Golf Club Poděbrady, Panorama Golf Club, Golf Club Lipiny, Golf Club Molitorov u Prahy, Golf Club Semily, Královský Golf Club Malevil, Zámecký Golf Club Kravaře, Prosper Golf Club a domácí Golf Club Olomouc.

Ve skupině VÝCHOD budou bojovat ženská družstva Golf Club Pardubice, Golf Club Molitorov u Prahy, Valašský Golfový Klub, Golf Club Grabštejn, Golf Club Kunětická Hora, Golf Club Lipiny, Sokrates Golf & Country Club, Golf Club Poděbrady, Golf Club Uherské Hradiště, Golf Club Ypsilon, Boby Fleisch Golf Club a Královský Golf Club Malevil.

Obě ligy jsou rozděleny do dvou fází. V první fázi se hraje kvalifikace na rány bez vyrovnání. Za mužská družstva nastoupí do každého kola šest hráčů a započítává se pět nejlepších výsledků. Podobná pravidla platí i pro ženské týmy. Jen za každé družstvo nastoupí čtyři hráčky a započítávají se tři nejlepší výsledky.

V druhé fázi, která je na programu 21. až 23. července, se odehraje ještě jedno kolo na rány bez vyrovnání, po kterém budou družstva rozdělena do dvou skupin podle konečného pořadí v tříkolové kvalifikaci. První skupina – týmy na 1. až 8. místě; druhá skupina – týmy na 9. až 12. místě. Pak už hráče čeká hra na jamky, tzn. čtyřhry (foursomes) a dvouhry (singles) v utkáních podle tradičních pavouků jamkové hry.

Nejvyšší týmová soutěž v ČR Extraliga družstev mužů a žen, se rozehraje o posledním červnovém víkendu v Telči.

Výsledky můžete sledovat zde:
1. LIGA družstev mužů a žen 2024 - 1. a 2. kolo - ZÁPAD
1. LIGA družstev mužů a žen 2024 - 1. a 2. kolo - VÝCHOD

2. LIGA družstev mužů a žen 2024 - 1. a 2. kolo - A
2. LIGA družstev mužů a žen 2024 - 1. a 2. kolo - B
2. LIGA družstev mužů a žen 2024 - 1. a 2. kolo - C
2. LIGA družstev mužů a žen 2024 - 1. a 2. kolo - D

Připravil: -vrk-
Foto: Zdeněk Sluka

Datum: Pátek 10. května 2024
Všechny články autora

Související články

Extraliga odhalila nový vizuální styl
Extraliga odhalila nový vizuální styl

25.04.2024 | Nejvyšší klubová soutěž v České republice Extraliga vstupuje do nové golfové sezóny s novou vizuální identitou. Moderní energické logo vychází ze základních prvků komunikace České golfové federace. Golfový fanoušek získá lepší orientaci ve výsledkovém servisu, hráči extraligy svoji identifikaci.

Postupy a sestupy v ligových soutěžích družstev ...
Postupy a sestupy v ligových soutěžích družstev ...

25.07.2023 | Soutěže družstev mužů a žen mají v roce 2023 dohráno. Známe vítěze nejvyšší soutěže – Extraligy, ale i postupující a sestupující kluby ve všech dalších soutěžích. Přinášíme celkový přehled, kdo se radoval a které týmy budou naopak dobývat své ztracené pozice zpět.

1. liga mužů a žen vstupuje do play-off & play-out
1. liga mužů a žen vstupuje do play-off & play-out

21.07.2023 | Poslední kvalifikační kolo 1. ligy mužů a žen v regionu Západ na hřišti Greensgate a regionu Východ na hřišti Austerlitz určilo dvojice hrající o postupová, ale i sestupová místa. Napínavý souboj o osmou příčku zažili muži na Dýšině. Mezi sedmou a desátou příčkou dělí týmy odstup pouhých tří ran.

Extraliga jde do finále
Extraliga jde do finále

20.07.2023 | Nejvyšší klubová soutěž družstev ČR vyvrcholí o víkendu v Ostravici. Dvanáct týmů mužů a žen se zde od čtvrtka 20. 7. do neděle popere o titul mistra České republiky, resp. o setrvání v extralize.

Extraliga družstev ČR v Sokolově nabídla dvě HIO
Extraliga družstev ČR v Sokolově nabídla dvě HIO

29.05.2023 | Kvalifikační kola Extraligy ČR nabídla o víkendu v Sokolově skvělý golf a také dvě hole-in-one. Do dalších bojů jdou z prvních míst muži Albatross golf club Praha a ženy Golf Club Brno. V jednotlivcích si nejlépe vedli třinecký Stanislav Matuš a Veronika Kedroňová z GC Olomouc.

Extraliga se rozehraje o víkendu v Sokolově
Extraliga se rozehraje o víkendu v Sokolově

24.05.2023 | Nejvyšší klubovou soutěž družstev v ČR rozehrají týmy mužů a žen poslední květnový víkend na hřišti v Sokolově. O „zlatý hattrick“ se pokusí muži z brněnské Kaskády, na čtyři vítězství v řadě navazují ženy z GC Třinec (Beskydský GK). Do Extraligy se letos vrací ženy Hradce Králové a Čechie.

První a druhé ligy mužů a žen se rozehrají o víkendu
První a druhé ligy mužů a žen se rozehrají o víkendu

12.05.2023 | Beřovice a Lázně Bohdaneč; Kestřany, Barbora, Čeladná a Poděbrady. To jsou místa, na kterých v sobotu 13. května odstartují úvodní kvalifikační kola v 1. a 2. lize družstev mužů a žen. Celkem mezi sebou poměří síly 125 družstev z celé České republiky.

Soutěže družstev ČGF: šance pro sportovně laděné ...
Soutěže družstev ČGF: šance pro sportovně laděné ...

17.04.2023 | Uzávěrka přihlášek do soutěží družstev mužů, žen a mládeže ČGF se kvapem blíží. Do 30. dubna může každý klub do těchto soutěží přihlásit libovolný počet svých družstev. Od letošní sezóny mohou do vyšších ligových soutěží družstev začít postupovat i B-týmy nebo C-týmy bez jakéhokoli omezení!...

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde