Česká golfová federace

Aktuality

Pohár mistrů klubů na jamky po 16. ve Staré Boleslavi

Pohár mistrů klubů na jamky po 16. ve Staré Boleslavi

Tomáš Přikryl, Úterý 23. května 2023

21. 6. se uskuteční již 16. ročník Poháru mistrů klubu ve hře na jamky. Pravidelným pořadatelem je hřiště ve Staré Boleslavi. Turnaj pořádaný pod záštitou prezidenta ČGF Vratislava Jandy je určen výhradně pro mistry klubů jamkové hry v roce 2022 a hraje se na dvě kategorie, muži a ženy zvlášť.

Sportovně laděné golfové kluby pořádají pro své členy nejen mistroství klubu na rány, ale i na jamky. V jamkové hře jsou hráči přihlášení na začátku sezóny rozděleni do pavouka a postupně v jejím průběhu v nalosovaných dvojicích prochází jednotlivými koly až do finále. Každý takový klub má svého mistra v jamkové hře, a to většinou zvlášť v mužské a ženské kategorii. Vyhrát „jamkovku“ ve svém klubu je o prestiži v komunitě, ve které se hráči navzájem potkávají. Reprezentovat svůj klub, a třeba i získat putovní pohár pro mistra ČR v jamkové hře, je další stupínek golfového umu hráče.

Do turnaje ve Staré Boleslavi bude přijato maximálně 32 hráčů v každé kategorii (muži a ženy zvlášť). Uzávěrka přihlášek je 18. června 2023. Svého klubového vyslance do turnaje přihlašuje buď prezident, nebo STK klubu. Pro nasazení do match play budou hráči zařazeni podle jejich hendikepu. Dvojice budou po uzávěrce sestaveny podle klíče 1-32, 2-31, 3-30 atd. až po 16-17. Každé turnajové kolo se hraje na devět jamek. V případě, že po nich nebude rozhodnuto o vítězi kola, pokračuje se až do jeho rozhodnutí.

Celkový vítěz získá skleněnou plastiku od skláře a golfisty Jana Schovánka, finalisté a účastníci semifinále repliku putovní plastiky a věcné ceny.

Pořadatelem klání je již 16 let spolu s hřištěm i GC Stará Boleslav, jehož prezident Vladimír Bouček zve mistry za rok 2022 a upřesňuje: „Věřím, že mistři jamkové hry za minulý rok přijmou pozvání do turnaje a budou chtít reprezentovat svůj klub. Všichni účastníci mají u nás hru zdarma a zajišťujeme pro ně i stravování v den turnajové hry. Turnaj je určen výlučně pro mistry jamkové hry a loňské vítěze poháru mistrů. Start náhradníků možný není. Věřím, že svá loňská prvenství přijedou obhajovat Tereza Vyleťalová a Petr Horáček.“

Více informací zde

Datum: Úterý 23. května 2023
Všechny články autora

Související články

Akademické mistrovství ČR: Milan Kotrba a Gabriela ...
Akademické mistrovství ČR: Milan Kotrba a Gabriela ...

02.09.2022 | Poslední individuální šampionát této sezóny hostil na přelomu srpna a září Panorama Golf Resort Kácov a jeho devítijamková hřiště River a Meadows. Z mistrovských titulů se po třech dnech radují Milan Kotrba, Gabriela Roberta Vítů a A-tým Univerzity Karlovy Praha.

Šampionát seniorů v Karlových Varech: zlatý hattrick ...
Šampionát seniorů v Karlových Varech: zlatý hattrick ...

11.08.2022 | Mezinárodní mistrovství České republiky seniorů v Karlových Varech je minulostí. Dva ze čtyř titulů putují do Švédska, jeden do Německa. Jedno cenné zlato však přesto zůstává doma, neboť titul mezi seniorkami úspěšně obhájila Martina Fulínová. Blahopřejeme!...

Šampionát seniorů v Karlových Varech: švédské ...
Šampionát seniorů v Karlových Varech: švédské ...

10.08.2022 | Mezinárodní mistrovství České republiky seniorů v Karlových Varech má za sebou dvě ze tří soutěžních kol. Cutem do finále prošlo nejlepších 58 mužů a 18 žen ve všech čtyřech kategoriích. Po 36 odehraných jamkách jsou v čele výhradně Švédové.

Začalo Mezinárodní mistrovství ČR seniorů
Začalo Mezinárodní mistrovství ČR seniorů

09.08.2022 | Kde jinde než v Karlových Varech. Právě tady dnes začalo Mezinárodní mistrovství ČR seniorů, v němž ve čtyřech kategoriích startuje více než 130 hráčů a hráček z celé Evropy. Na startu jsou však jen někteří obhájci loňských vítězství.

Šampionát na rány na Kaskádě: vítězí Filip Jakubčík ...
Šampionát na rány na Kaskádě: vítězí Filip Jakubčík ...

06.08.2022 | Obě zlaté medaile z Mezinárodního mistrovství ČR ve hře na rány zůstaly doma. Zásluhu na tom mají Filip Jakubčík a Denisa Vodičková, dvě už veliká jména českého golfu. Šampionát na jihu Moravy se po všech stránkách vydařil.

Šampionát na rány na Kaskádě vrcholí: zvítězí ...
Šampionát na rány na Kaskádě vrcholí: zvítězí ...

05.08.2022 | Další žhavý den mají za sebou hráči a hráčky, kteří prošli cutem při Mezinárodním mistrovství ČR ve hře na rány na brněnské Kaskádě. Turnaj má po třech dnech nové lídry. K radosti českých fanoušků to jsou Filip Jakubčík (na snímku) a Patricie Macková.

Šampionát na Kaskádě v polovině: Němec Marian ...
Šampionát na Kaskádě v polovině: Němec Marian ...

04.08.2022 | Úmorná vedra provázejí Mezinárodní mistrovství České republiky ve hře na rány. Přesto se vedoucí hráči a hráčky po dvou kolech za svá skóre stydět nemusejí. Ba naopak. Cutem do finálových kol prošlo 55 mužů a 24 žen. Na snímku Filip Jakubčík, nejlepší Čech v aktuálním pořadí mužů.

Vrchol amatérské sezóny hostí Kaskáda
Vrchol amatérské sezóny hostí Kaskáda

02.08.2022 | V Mezinárodním mistrovství ČR ve hře na rány startuje 149 hráčů a hráček z 12 zemí. Kaskáda a její dvě devítijamková hřiště Kamenná a Dřevěná jsou po 10 letech znovu svědky dramatických soubojů o tituly. Na snímku loňští vítězové Filip Jakubčík a Hana Ryšková.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde