Česká golfová federace

Aktuality

Pohár mistrů klubů na jamky po 16. ve Staré Boleslavi

Pohár mistrů klubů na jamky po 16. ve Staré Boleslavi

Tomáš Přikryl, Úterý 23. května 2023

21. 6. se uskuteční již 16. ročník Poháru mistrů klubu ve hře na jamky. Pravidelným pořadatelem je hřiště ve Staré Boleslavi. Turnaj pořádaný pod záštitou prezidenta ČGF Vratislava Jandy je určen výhradně pro mistry klubů jamkové hry v roce 2022 a hraje se na dvě kategorie, muži a ženy zvlášť.

Sportovně laděné golfové kluby pořádají pro své členy nejen mistroství klubu na rány, ale i na jamky. V jamkové hře jsou hráči přihlášení na začátku sezóny rozděleni do pavouka a postupně v jejím průběhu v nalosovaných dvojicích prochází jednotlivými koly až do finále. Každý takový klub má svého mistra v jamkové hře, a to většinou zvlášť v mužské a ženské kategorii. Vyhrát „jamkovku“ ve svém klubu je o prestiži v komunitě, ve které se hráči navzájem potkávají. Reprezentovat svůj klub, a třeba i získat putovní pohár pro mistra ČR v jamkové hře, je další stupínek golfového umu hráče.

Do turnaje ve Staré Boleslavi bude přijato maximálně 32 hráčů v každé kategorii (muži a ženy zvlášť). Uzávěrka přihlášek je 18. června 2023. Svého klubového vyslance do turnaje přihlašuje buď prezident, nebo STK klubu. Pro nasazení do match play budou hráči zařazeni podle jejich hendikepu. Dvojice budou po uzávěrce sestaveny podle klíče 1-32, 2-31, 3-30 atd. až po 16-17. Každé turnajové kolo se hraje na devět jamek. V případě, že po nich nebude rozhodnuto o vítězi kola, pokračuje se až do jeho rozhodnutí.

Celkový vítěz získá skleněnou plastiku od skláře a golfisty Jana Schovánka, finalisté a účastníci semifinále repliku putovní plastiky a věcné ceny.

Pořadatelem klání je již 16 let spolu s hřištěm i GC Stará Boleslav, jehož prezident Vladimír Bouček zve mistry za rok 2022 a upřesňuje: „Věřím, že mistři jamkové hry za minulý rok přijmou pozvání do turnaje a budou chtít reprezentovat svůj klub. Všichni účastníci mají u nás hru zdarma a zajišťujeme pro ně i stravování v den turnajové hry. Turnaj je určen výlučně pro mistry jamkové hry a loňské vítěze poháru mistrů. Start náhradníků možný není. Věřím, že svá loňská prvenství přijedou obhajovat Tereza Vyleťalová a Petr Horáček.“

Více informací zde

Datum: Úterý 23. května 2023
Všechny články autora

Související články

17. ročník Poháru mistrů klubů na jamky tradičně ...
17. ročník Poháru mistrů klubů na jamky tradičně ...

03.06.2024 | Už po sedmnácté se sjedou do Staré Boleslavi mistři klubů ve hře na jamky z celé republiky, aby se utkali o jednu z nejprestižnějších trofejí v českém amatérském golfu – o Pohár mistrů klubů ve hře na jamky. Kluby mohou své mistry přihlásit do turnaje nejpozději 17.

Berounské Czech Open vyhlíží nabité startovní pole
Berounské Czech Open vyhlíží nabité startovní pole

06.05.2024 | Mužské golfové Czech Open se uskuteční jako poslední ze tří letošních velkých turnajů na hřišti Royal Beroun Golf Club v závěru srpna, ale už nyní organizátoři vyhlížejí nabité startovní pole, o čemž svědčí dosavadní zájem ze zahraničí. Registrace je už nyní v plném běhu a skončí 15.

Mezinárodní mistrovství ČR v roce 2024
Mezinárodní mistrovství ČR v roce 2024

12.01.2024 | Mezinárodní mistrovství České republiky (MM ČR) patří k vrcholům amatérské turnajové sezóny. V roce 2024 se pod vlajkou ČGF znovu uskuteční pět mezinárodních šampionátů. Technický úsek STK ČGF už určil jejich termíny a dějiště, takže můžeme uvést kompletní přehled.

Highlights českého golfu v roce 2024
Highlights českého golfu v roce 2024

07.01.2024 | Rok 2024 je nabitý sportovními událostmi, které natěšeně vyhlíží celá naše sportovní veřejnost včetně golfových fanoušků. Událostí č. 1 bude olympijský golfový turnaj s českým zastoupením. Vrcholy domácí scény obstarají mj. zastávky nejvyšších evropských okruhů DP World Tour, LET a Challenge Tour.

Jan Hovězák obhájil vítězství v Prezident Trophy
Jan Hovězák obhájil vítězství v Prezident Trophy

14.10.2023 | Turnaj prezidentů golfových klubů se odehrál na jednom z nejstarších hřišť v České republice, na Svratce. Nejlepší brutto výsledek si opět odváží Jan Hovězák z Golf Klubu Automotodrom Brno. Kategorii netto ovládl Antonín Jízdný z Golf Clubu Brno.

Mistry mistrů na rány jsou Dědek a Sionková
Mistry mistrů na rány jsou Dědek a Sionková

09.10.2023 | 19. ročník turnaje Tipsport Pohár Mistrů 2023 pořádaný agenturou Czech Golf Production se v neděli odehrál na Konopišti. Po skvělých vzájemných soubojích, kdy do poslední jamky nebylo rozhodnuto, si vítězství odváží Petr Dědek a Klára Sionková.

Grand finále Czech PGA 2023
Grand finále Czech PGA 2023

02.10.2023 | Vyvrcholení české profesionální golfové tour se o víkendu uskutečnilo na brněnské Kaskádě. Dvoudenní turnaj se odehrál za účasti českých i zahraničních profesionálních hráčů a nejlepších amatérů. Trofej putuje do Slovinska. Dělené druhé místo získala Tereza Koželuhová a Jan Pololáník.

Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ovládl ...
Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ovládl ...

24.09.2023 | Poslední letošní finále družstev se odehrálo na hřišti Svobodné Hamry. Na Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let zvítězili hráči z Albatross Golf Clubu Praha, kteří si ve finálovém boji poradili se zástupci RGA Greensgate.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde