Česká golfová federace

Aktuality

2. Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour ovládli profesionálové

2. Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour ovládli profesionálové

Tomáš Přikryl, Neděle 21. května 2023

Série turnajů Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour pořádané ČGF má za sebou 2. dějství na hřišti Greensgate Dýšina. Tentokrát se v mužské i ženské kategorii prosadili profesionálové Michal Pospíšil a Tereza Koželuhová.

Michal Pospíšil nakonec těžil z mimořádně vyrovnaných výkonů po celá tři kola, celkem 33 jamek šel v paru, dokázal se vyvarovat double bogey a zahrál 13 birdie. Tahle výkonnostní křivka mu držela celé tři dny a nakonec zapisoval 70,71, 70 ran. Nenapodobil sice Mrůzkův výsledek pod 200 ran z 1. RB COGT na Zbraslavi, ale na pohodlné vítězství na Dýšině to stačilo. Odváží si tedy i šek na 55 tisíc korun prize money.

„Mám obrovskou radost, hlavně z toho, že jsem se za celý turnaj vyhnul větším chybám a nezapsal jsem horší výsledek než bogey. Na jedenáctce jsem byl vždy v suchu, vyhnul jsem se vysoké trávě a tady jsem získal nějaké rány. První den se mi nedařilo trefovat dlouhé rány, ale zachraňoval jsem se putty. Druhý ten to bylo přesně naopak. Měl jsem několik šancí na birdie, ale neproměnil jsem je. Zlomový moment se odehrál v posledním kole na 11. jamce druhé devítky. Vašek (Tichý) mě na desítce dorovnal, ale na další jamce se ošklivě zahrabal v bunkeru, takže jsem si vytvořil malý polštář, který jsem již kontroloval až dokonce,“ sdělil nám při cestě z turnaje ze svého hands free na motorce Michal Pospíšil.

Že nenavázal na parádní výkon z 1. kola, mohl jen litovat amatér Václav Tichý. Jeho 67 ran se stalo nejlepším výsledkem kola celého turnaje. Bohužel v dalších kolech už si neodpustil 3x double bogey a za výsledek 67, 74, 74 ran na něj zbyla „jen“ 2. příčka. Tichý a spolu s ním další amatér „na bedně“, o 1 ránu horší Louis Klein (70, 75, 71), se jako dva nejlepší amatérští hráči můžou radovat ze zisku hrací karty na turnaj Kaskáda Golf Challenge (15. - 18. 6.) na Kaskádě, včetně úhrady startovného.

TOP pětku si pak ohlídali na dělené 4. příčce další dva profesionálové Štěpán Daněk a Matyáš Zapletal.

Při aktuální formě Terezy Koželuhové nebylo její celkové prvenství mezi ženami velkým překvapením. Celý turnaj obešla v paru s 216 ranami po kolech 73, 73, 70 a odváží si šek pro vítězku na 36 tisíc korun prize money.

Později se podělila o své pocity z vítězství: „Dýšina je moje domovské hřiště, takže první profesionální vítězství na domácím hřišti je skvělý zážitek. První dvě kola jsem hrála stabilní golf, sem tam nějaká chybička, nějaký putt mi tam nespadnul, takže jsem oba dva dny zahrála +1. Finálové kolo jsem už hrála opravdu bezchybný golf, ránu do greenu jsem pokazila jen jednu a ještě jsem nezvládla dva kratší putty do birdie. Jsem moc spokojená s dnešním výsledkem a ještě více z celkovým vítězstvím. Jak říkám, byl to zážitek.“

O 3 rány za Koželuhovou skončila druhá profesionálka Kateřina Vlašínová s výsledkem kol 70, 75, 74. Z amatérek se prosadila Adéla Tarantová, které stačilo na 3. příčku 221 ran se skóre 73, 73, 75.

„Hřiště bylo ve výborné kondici, stejně tak celý resort byl pro turnaj skvěle připravený,“ chválil ředitel turnaje Adam Kratochvíl hřiště i počasí. „To vyšlo na jedničku, jen škoda, že hráče potrápily místy silné poryvy větru, především na 11. jamce.“

Během tří dnů se 137člennému poli hráčů a hráček povedlo zapsat 562 birdie a na 5parových jamkách 9 a 14 celkem 5 eaglů.

Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour se svým 3. turnajem stěhuje v červnu na sever Čech, kde v termínu 9. 6. – 11. 6. odehraje na hřišti Ypsilon Golf Liberec.

Kompletní výsledky 2. Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na Dýšině najdete zde

Připravil: -vrk-
Foto: Zdeněk Sluka

 

Raiffeisen Bank - Partner České Golfové Reprezentace

Datum: Neděle 21. května 2023
Všechny články autora

Související články

2. Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour pokračuje ...
2. Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour pokračuje ...

17.05.2023 | V pořadí 2. turnaj COGT – nejprestižnější série otevřených turnajů ČGF pro české amatéry a profesionály pokračuje v pátek 19. 5. startem v 7:30 na hřišti Greensgate Dýšina. Ve startovním poli figuruje 143 hráčů, z toho 18 PRO mužů a 3 PRO ženy.

Filip Mrůzek dominoval na prvním turnaji COGT ...
Filip Mrůzek dominoval na prvním turnaji COGT ...

07.05.2023 | Série turnajů nejprestižnější individuální túry ČGF – Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour 2023 má své první letošní vítěze. Na Zbraslavi mužskou část ovládl „o parník“ profesionál Filip Mrůzek, mezi ženami navázala turnajovým vítězstvím na své loňské celkové prvenství Denisa Vodičková.

Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour odstartuje ...
Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour odstartuje ...

04.05.2023 | Druhý ročník otevřeného turnaje pro české amatéry a profesionály odstartuje v pátek v 7:30 na Zbraslavi Dominik Pavouček. Na startu úvodního turnaje nejvyšší série pod hlavičkou ČGF se sejde 150 hráčů. Mezi nimi nechybí ani loňští vítězové Denisa Vodičková a Stanislav Matuš.

Česká sportovní sezóna odstartuje v pátek na  ...
Česká sportovní sezóna odstartuje v pátek na  ...

01.05.2023 | Širokému spektru sportovních hráčů začíná na českých hřištích sezóna. Již v pátek odstartuje na pražské Zbraslavi turnaj Czech Open Golf Tour. Žáci a kadeti pak v sobotu na hřišti v Hluboké na Vltavou zahájí Národní golfovou tour mládeže. Kategorie Midů a Seniorů nabízí poslední volná místa.

Na Casa Sereně vítězí Aleš Kořínek a Kateřina ...
Na Casa Sereně vítězí Aleš Kořínek a Kateřina ...

16.09.2022 | Profesionálové Aleš Kořínek a Kateřina Vlašínová se stali vítězi finálového turnaje Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na Casa Sereně. Celkovými vítězi premiérového ročníku této túry jsou profesionál Stanislav Matuš a Denisa Vodičková (na snímku).

Finále Raiffeisenbank COGT na Casa Sereně se bude ...
Finále Raiffeisenbank COGT na Casa Sereně se bude ...

06.09.2022 | První ročník nejvyšší a nejprestižnější individuální túry ČGF pro muže a ženy – Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour – spěje do velkého finále. Na privátním hřišti Casa Serena u Kutné Hory se 120 hráčů a hráček utká nejen o vítězství v turnaji a túře, ale také o dotaci ve výši min.

Na Karlštejně vítězí Jiří Látal a Jana Melichová
Na Karlštejně vítězí Jiří Látal a Jana Melichová

26.08.2022 | Jiří Látal a profesionálka Jana Melichová vyhráli 4. turnaj Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na Karlštejně. Druzí skončili Adam Bruzl a Sofie Hlinomazová, třetí byli profesionál Šimon Zach a Kristina Lebová. První ročník túry vyvrcholí v polovině září na Casa Sereně u Kutné Hory.

Žhavý závěr prázdnin na českých hřištích
Žhavý závěr prázdnin na českých hřištích

16.08.2022 | Veškerá pozornost golfové veřejnosti je v tomto týdnu právem upřena na 8. ročník D+D REAL Czech Masters na Albatrossu. V kalendáři ČGF je volný víkend, aby hru evropské mužské špičky mohlo přímo v dějišti sledovat co nejvíc diváků. V dalších dvou týdnech je však kalendář ČGF už znovu pořádně nabitý.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde