Česká golfová federace

Aktuality

Žhavý závěr prázdnin na českých hřištích

Žhavý závěr prázdnin na českých hřištích

Luboš Klikar, Úterý 16. srpna 2022

Veškerá pozornost golfové veřejnosti je v tomto týdnu právem upřena na 8. ročník D+D REAL Czech Masters na Albatrossu. V kalendáři ČGF je volný víkend, aby hru evropské mužské špičky mohlo přímo v dějišti sledovat co nejvíc diváků. V dalších dvou týdnech je však kalendář ČGF už znovu pořádně nabitý.

Individuální túry ČGF

 

Všechny tři individuální túry ČGF pokračují v závěru srpna čtvrtými turnaji svých základních částí. Start v nich je důležitý pro řadu hráčů a hráček, aby si před zářijovými finálovými turnaji vylepšili pozice v průběžných žebříčcích „své“ túry. 
 
GPA Czech Mid & Senior Tour
Čtvrtý turnaj túry pro hráče nad 25 a 50 let hostí v pondělí 22. a úterý 23. srpna Black Bridge Resort v Praze na Černém Mostě. Uzávěrka přihlášek je v pátek 19. srpna v poledne. Přihlášeni jsou hráči z čela žebříčků ve všech kategoriích - Lukáš Ješátko, Tomáš Jucovič, Johana Luňáčková nebo Silvie Dittertová mezi midy, Tomáš Růžička a Michaela Záhumenská mezi seniory. V turnaji zbývá dostatek míst pro další zájemce.
 
 
Velcí rivalové i kamarádi - profesionálové Stanislav Matuš a Filip Mrůzek
 
Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour
Čtvrtý turnaj nejprestižnější túry ČGF se hraje od pátku 26. do neděle 28. srpna na Karlštejně. Uzávěrka přihlášek je v pátek 19. srpna v poledne. Přihlášeno je více než 140 hráčů a hráček včetně dvou desítek profesionálů. Na Karlštejně by se týden po startu na Albatrossu měli představit Filip Mrůzek, Stanislav Matuš, Matyáš Zapletal nebo Šimon Zach. Mezi ženami budou konkurenci elitním amatérkám zvyšovat profesionálky Kateřina Vlašínová, Eva Koželuhová či Lucie Hinnerová. Dotace turnaje je znovu 300 tisíc Kč; z toho 200 tisíc Kč si rozdělí hráči v Top 10, 100 tisíc Kč pak hráčky v Top 5. 
 
 
Národní Golfová Tour Mládeže
O posledním srpnovém víkendu je do jihočeského Mnichu naplánován i čtvrtý turnaj oblíbené série pro žáky a kadety. Uzávěrka přihlášek je v sobotu 20. srpna v poledne. Do turnaje je přihlášeno už více než 110 hráčů a hráček, kteří se mohou těšit na hřiště v krásné krajině České Kanady. Pro další zájemce jsou ve startovní listině ještě volná místa.
 
 

Mistrovství ČR

 

Czech Disabled Open
Česká Lípa hostí od pátku 26. do neděle 28. srpna otevřené mezinárodní mistrovství ČR hendikepovaných hráčů. Další podrobnosti najdete zde.
 
Gabriela Roberta Vítů bude za dva týdny v Kácově obhajovat titul akademické mistryně ČR. Foto: Ivan Paggio
 
Akademické mistrovství ČR
Na přelomu srpna a září (30.8.-1.9.) se vysokoškoláci sejdou v Kácově na 26. ročníku Akademického mistrovství ČR jednotlivců a univerzitních týmů. Uzávěrka přihlášek je v neděli 28. srpna v poledne. Do turnaje se mohou hlásit aktivní studenti všech forem studia bez omezení věku (kromě univerzity třetího věku) a mohou se hlásit i studující profesionálové. Turnaj se započítává do WAGR. Titul akademických mistrů ČR budou obhajovat Gabriela Roberta Vítů, David Benák a v týmech Univerzita Karlova. Česká asociace univerzitních sportů podporuje start studentů i finančně - přispívá na úhradu nákladů na startovné, ubytování, dopravu a stravu. Podmínkou pro získání tohoto příspěvku je zaslání přihlašovacího mailu na adresu: jgiacintova@seznam.cz. Při registraci je třeba předložit potvrzení o studiu (ISIC, index, diplom do jednoho roku po ukončení studia).
 
Foto: Zdeněk Sluka
 
Přejeme hodně úspěchů v srpnových turnajích ČGF.
Autor: Luboš Klikar 
Datum: Úterý 16. srpna 2022
Všechny články autora

Související články

Na Casa Sereně vítězí Aleš Kořínek a Kateřina ...
Na Casa Sereně vítězí Aleš Kořínek a Kateřina ...

16.09.2022 | Profesionálové Aleš Kořínek a Kateřina Vlašínová se stali vítězi finálového turnaje Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na Casa Sereně. Celkovými vítězi premiérového ročníku této túry jsou profesionál Stanislav Matuš a Denisa Vodičková (na snímku).

Finále Raiffeisenbank COGT na Casa Sereně se bude ...
Finále Raiffeisenbank COGT na Casa Sereně se bude ...

06.09.2022 | První ročník nejvyšší a nejprestižnější individuální túry ČGF pro muže a ženy – Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour – spěje do velkého finále. Na privátním hřišti Casa Serena u Kutné Hory se 120 hráčů a hráček utká nejen o vítězství v turnaji a túře, ale také o dotaci ve výši min.

Na Karlštejně vítězí Jiří Látal a Jana Melichová
Na Karlštejně vítězí Jiří Látal a Jana Melichová

26.08.2022 | Jiří Látal a profesionálka Jana Melichová vyhráli 4. turnaj Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na Karlštejně. Druzí skončili Adam Bruzl a Sofie Hlinomazová, třetí byli profesionál Šimon Zach a Kristina Lebová. První ročník túry vyvrcholí v polovině září na Casa Sereně u Kutné Hory.

Na Kunětické Hoře zvítězili Klára Hurtová a Stanisla ...
Na Kunětické Hoře zvítězili Klára Hurtová a Stanisla ...

24.07.2022 | Vítězi 3. turnaje Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na Kunětické Hoře se stali amatérka Klára Hurtová a profesionál Stanislav Matuš. V mužské kategorii mají tři letos odehrané turnaje tři různé vítěze…...

Kunětická Hora se chystá na dramatické finále
Kunětická Hora se chystá na dramatické finále

23.07.2022 | Třetí turnaj Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour vyvrcholí v neděli 24. července finálovým kolem. Postoupilo do něj 46 mužů a 23 žen. A schyluje se k opravdu velké bitvě. Lídry po dvou kolech jsou amatéři Dominik Pavouček a Klára Hurtová (na snímku).

Filip Mrůzek, Dominik Pavouček; kdo vyhraje do ...
Filip Mrůzek, Dominik Pavouček; kdo vyhraje do ...

19.07.2022 | Třetí turnaj Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na Kunětické Hoře se hraje od pátku 22. do neděle 24. července. Do východních Čech míří skvělá konkurence 150 hráčů a hráček včetně špičkových profesionálů a profesionálek. ...

Beřovice: triumf Dominika Pavoučka a Denisy V ...
Beřovice: triumf Dominika Pavoučka a Denisy V ...

22.05.2022 | Elitní amatéři Dominik Pavouček a Denisa Vodičková slavili vítězství ve druhém turnaji Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour, který od pátku 20. do neděle 22. května hostily Beřovice. Turnaji, který nepostrádal dramatičnost až do posledních jamek, přálo skvělé letní počasí.

Kdo budou další vítězové po Filipu Mrůzkovi a ...
Kdo budou další vítězové po Filipu Mrůzkovi a ...

18.05.2022 | Středočeské Beřovice se chystají na velký golfový svátek. Druhá zastávka prestižní túry pro muže a ženy – Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour – bude právě tady! O dotaci ve výši 300.000 Kč tu od pátku 20. do neděle 22. května bude bojovat 130 hráčů a hráček ze všech koutů Čech a Moravy.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP