Česká golfová federace

Aktuality

Na Kunětické Hoře zvítězili Klára Hurtová a Stanislav Matuš

Na Kunětické Hoře zvítězili Klára Hurtová a Stanislav Matuš

Luboš Klikar, Neděle 24. července 2022

Vítězi 3. turnaje Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na Kunětické Hoře se stali amatérka Klára Hurtová a profesionál Stanislav Matuš. V mužské kategorii mají tři letos odehrané turnaje tři různé vítěze…

Klára Hurtová 69, 69, 70; -8 se do čela turnaje probila po druhém kole, když zopakovala 69 ran z kola prvního. Přestože to je už velmi zkušená hráčka, ve finále se dal očekávat velký tlak profesionálek Terezy Melecké a Kateřiny Vlašínové či Veroniky Kedroňové a dalších elitních amatérek. Jenže Klára si vedení nejen zkušeně pohlídala, ale dokonce ho zvýšila na pět úderů. Druhá skončila Kateřina Vlašínová 68, 74, 71; -3, třetí byla Tereza Melecká 71, 70, 74; -1. Vítězka prvních dvou turnajů Denisa Vodičková ve stejné době skvěle reprezentovala český ženský golf na ME žen ve Francii, kde skončila na vynikajícím děleném 12. místě.

Mnohem větší drama se až do posledních jamek odehrávalo v mužské kategorii. Vedoucí hráč po dvou kolech a vítěz druhého turnaje v Beřovicích Dominik Pavouček svůj náskok o dvě rány nakonec neudržel. Rozhodla čtyři birdie Stanislava Matuše ve druhé devítce a hlavně Dominikova nepovedená druhá rána přes vodu na pětiparové jamce č. 16. Po prohrané rozehrávce s Filipem Mrůzkem v prvním turnaji na Kaskádě se profesionál Stanislav Matuš 70, 67, 68; -11 dočkal vítězství a šeku na 55 tis. Kč na Kunětické Hoře. Druhý skončil Dominik Pavouček 71, 64, 71; -10, který ve druhém kole vyrovnal rekord hřiště dosažený českým hráčem. Třetí byl profesionál Tadeáš Sedláček 69, 68, 70; -9.

Dominik Pavouček jako nejlépe umístěný amatér v tomto turnaji získal od ČGF a slovenského promotéra hrací kartu na turnaj Penati Slovak Open, který se v nejznámějším resortu našich východních sousedů hraje v pondělí 12. a úterý 13. září.

Velké poděkování za skvěle připravené hřiště a klapající služby v zázemí patří hostitelskému Golf & Spa Kunětická Hora. Všem hráčům, jejich nosičům a členům doprovodu pak za houževnatost, s jakou čelili tropickému vedru ve všech hracích dnech.

Raiffeisenbank COGT 2022 pokračuje čtvrtým turnajem na konci srpna na Karlštejně a vyvrcholí turnajem Grand Final pro 120 nejlepších ve druhé polovině září na Casa Sereně. Do obou turnajů se lze už dnes přihlašovat na webu ČGF.

Foto: Zdeněk Sluka

Odkazy:
3. Raiffeisenbank COGT – konečné výsledky muži
3. Raiffeisenbank COGT – konečné výsledky ženy
Fotogalerie Zdeňka Sluky z finálového kola

Raiffeisen Bank - Partner České Golfové Reprezentace

Autor: Luboš Klikar 
Datum: Neděle 24. července 2022
Všechny články autora

Související články

Na Casa Sereně vítězí Aleš Kořínek a Kateřina ...
Na Casa Sereně vítězí Aleš Kořínek a Kateřina ...

16.09.2022 | Profesionálové Aleš Kořínek a Kateřina Vlašínová se stali vítězi finálového turnaje Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na Casa Sereně. Celkovými vítězi premiérového ročníku této túry jsou profesionál Stanislav Matuš a Denisa Vodičková (na snímku).

Finále Raiffeisenbank COGT na Casa Sereně se bude ...
Finále Raiffeisenbank COGT na Casa Sereně se bude ...

06.09.2022 | První ročník nejvyšší a nejprestižnější individuální túry ČGF pro muže a ženy – Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour – spěje do velkého finále. Na privátním hřišti Casa Serena u Kutné Hory se 120 hráčů a hráček utká nejen o vítězství v turnaji a túře, ale také o dotaci ve výši min.

Na Karlštejně vítězí Jiří Látal a Jana Melichová
Na Karlštejně vítězí Jiří Látal a Jana Melichová

26.08.2022 | Jiří Látal a profesionálka Jana Melichová vyhráli 4. turnaj Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na Karlštejně. Druzí skončili Adam Bruzl a Sofie Hlinomazová, třetí byli profesionál Šimon Zach a Kristina Lebová. První ročník túry vyvrcholí v polovině září na Casa Sereně u Kutné Hory.

Žhavý závěr prázdnin na českých hřištích
Žhavý závěr prázdnin na českých hřištích

16.08.2022 | Veškerá pozornost golfové veřejnosti je v tomto týdnu právem upřena na 8. ročník D+D REAL Czech Masters na Albatrossu. V kalendáři ČGF je volný víkend, aby hru evropské mužské špičky mohlo přímo v dějišti sledovat co nejvíc diváků. V dalších dvou týdnech je však kalendář ČGF už znovu pořádně nabitý.

Kunětická Hora se chystá na dramatické finále
Kunětická Hora se chystá na dramatické finále

23.07.2022 | Třetí turnaj Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour vyvrcholí v neděli 24. července finálovým kolem. Postoupilo do něj 46 mužů a 23 žen. A schyluje se k opravdu velké bitvě. Lídry po dvou kolech jsou amatéři Dominik Pavouček a Klára Hurtová (na snímku).

Filip Mrůzek, Dominik Pavouček; kdo vyhraje do ...
Filip Mrůzek, Dominik Pavouček; kdo vyhraje do ...

19.07.2022 | Třetí turnaj Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na Kunětické Hoře se hraje od pátku 22. do neděle 24. července. Do východních Čech míří skvělá konkurence 150 hráčů a hráček včetně špičkových profesionálů a profesionálek. ...

Beřovice: triumf Dominika Pavoučka a Denisy V ...
Beřovice: triumf Dominika Pavoučka a Denisy V ...

22.05.2022 | Elitní amatéři Dominik Pavouček a Denisa Vodičková slavili vítězství ve druhém turnaji Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour, který od pátku 20. do neděle 22. května hostily Beřovice. Turnaji, který nepostrádal dramatičnost až do posledních jamek, přálo skvělé letní počasí.

Kdo budou další vítězové po Filipu Mrůzkovi a ...
Kdo budou další vítězové po Filipu Mrůzkovi a ...

18.05.2022 | Středočeské Beřovice se chystají na velký golfový svátek. Druhá zastávka prestižní túry pro muže a ženy – Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour – bude právě tady! O dotaci ve výši 300.000 Kč tu od pátku 20. do neděle 22. května bude bojovat 130 hráčů a hráček ze všech koutů Čech a Moravy.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP