Česká golfová federace

Aktuality

Výuku golfu zařazuje do osnov další základní škola

Výuku golfu zařazuje do osnov další základní škola

Petr Halaburda, Pátek 5. listopadu 2021

Po trvalém návratu dětí do plné výuky se opět projekt Se školou na golf vrátil ke svým aktivitám a rozšiřuje počet zapojených škol, kde je golf součástí školních osnov. Začlenit golf do výuky jako rozšíření tělesné výchovy se rozhodli v ZŠ Benešov na Blanensku.

Covidová epidemie výrazně zasáhla do školního systému a zastavil se dočasně rovněž počet zapojených škol do projektu. Školy se však nyní snaží výrazněji podpořit sportování dětí a zaznamenaly nabídku golfových klubů i ČGF na mimoškolní aktivity, případně přímo na zapojení do projektu SŠNG.

Prvním nově zapojeným zájemcem se stala ZŠ Benešov u Boskovic na Blanensku, která spolupracuje se Sokrates Golf & Country Clubem. Hřiště na Kořenci mají vzdáleno pouhé tři kilometry od školy. „Náš klub škole na základě smlouvy poskytuje trenéra, výbavu a všechny tréninkové prostory,“ popisuje spolupráci ze strany klubu jeho viceprezidentka Hana Rechová a připomíná, že benešovská škola bere díky vlastní aktivitě na golfové tréninky i děti ze 6. až 9. třídy, přestože do SŠNG jsou zapojeni jen žáci prvního stupně.

Škola samotná využila nejen výhodnou polohu vůči hřišti a spolupráce ji zapadá do neustálé snahy rozvíjet sportovní aktivity. „S klubem spolupracujeme již delší dobu, organizuje pro naši školu golfové aktivity ke Dni dětí i turnaj na závěr školního roku. Navíc hřiště máme dostupné veřejnou dopravou,“ uvedl ředitel školy Lubomír Šín, který v golfovém zapojení vidí nejen rozšíření venkovních sportovních aktivit, ale také zlepšení konkrétních dovedností: soustředěnosti, přesnosti a taktického myšlení.

Děti se vrhly do nového sportu s nadšením. „Velkou výhodou vidím v tom, že mají možnost naučit se zcela nový sport v blízké vzdálenosti naší školy. Navíc rodiče reagovali rovněž kladně, protože jde o sport na čerstvém vzduchu a v krásné přírodě,“ připomněl učitel tělesné výchovy Jan Kyzlink.

Díky Nadaci Hanuše Goldscheidera pro český golf už putovala do nově zapojené školy sada Snag holí, připravuje se dar v podobě setů golfových holí a škola obdržela také 100 učebnic Golf pro děti.

Benešovští se do golfového programu zapojili s plnou vervou, o čemž svědčí i to, že ve spolupráci s Czech Snag Association došlo k proškolení hned tří instruktorů, včetně pana učitele na metodiku výuky holemi SNAG. A již nyní se těší, jak rozšíří počet účastníků pátého ročníku Turnaje škol, který se uskuteční v červnu příštího roku na Svratce, a jak se zapojí do jarní kvalifikační části Celorepublikového turnaje škol a golfových kroužků.

Je navíc pravděpodobné, že brzy přibude do projektu i další účastník. Výuku golfu hodlají začlenit do výukového programu rovněž v Základní škole Hranice, Tř. 1. máje, která dlouhodobě spolupracuje s Golf Clubem Radíkov. Ten na škole nyní zajišťuje golfový kroužek, který posouvá děti ze školního prostředí ke hře golfu na golfovém hřišti.

 

Datum: Pátek 5. listopadu 2021
Všechny články autora

Související články

Turnaj základních škol ovládli kuřimští golfisté
Turnaj základních škol ovládli kuřimští golfisté

09.09.2021 | Podruhé se hrál ve dnech 6.-7. září Turnaj základních škol v rámci projektu Se školou na golf v zářijovém termínu a stejně jako před rokem za odklad mohla koronavirová opatření. Čtvrtého ročníku se zúčastnilo šest škol, vítězem se stala Základní škola Jungmannova z Kuřimi.

Pražská Stromovka je rájem sportovních nadšenců
Pražská Stromovka je rájem sportovních nadšenců

29.07.2021 | Olympijský festival v pražské Stromovce se stal na 17 dnů rájem sportovních nadšenců, kteří si chtějí vyzkoušet rozličné disciplíny. Velký zájem je také o stanoviště České golfové federace nacházející se hned za vstupem do areálu, s golfem se zde seznámily již stovky návštěvníků.

Třetí Turnaj základních škol na Svratce i se třemi ...
Třetí Turnaj základních škol na Svratce i se třemi ...

09.09.2020 | Třetí ročník Turnaje základních škol se uskutečnil, přestože původní červnový termín musel být zrušen. Do Svratky v úterý 8. září dorazilo devět škol z celé republiky, které mají do výukového programu začleněn také golf.

Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf v roce ...
Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf v roce ...

18.05.2020 | Se školou na golf, projekt ČGF, přináší již od roku 2014 golf do škol, kde oslovuje děti, aby zábavnou formou získaly povědomí o krásném sportu. Ročně pořádá a účastní se mnoha akcí, kde si děti mohou golf vyzkoušet, a zároveň iniciuje spolupráci mezi základními školami a golfovými kluby.

Vychází kniha Golf pro děti
Vychází kniha Golf pro děti

28.04.2020 | Právě dnes se dostává na pulty znovuotevřených knihkupectví nová kniha s golfovou tématikou. Publikace Golf pro děti je výsledkem spolupráce České golfové federace s nakladatelstvím Fragment a jak vystihuje název, je určena především nejmladším golfistům.

Aktuální informace ke golfovým soutěžím SŠNG
Aktuální informace ke golfovým soutěžím SŠNG

27.04.2020 | Projekt Se školou na golf každoročně pořádá turnaje pro děti ze základních škol. Letošní sezóna se pozastavila kvůli pandemii a současný stav neumožňuje, aby se plánovaly dětské soutěže. Toto opatření se tedy týká bohužel i Celorepublikového turnaje škol a klubů ve SNAGu a turnaj základních škol.

Podpora od nadace pomáhá zvyšovat počet mladých ...
Podpora od nadace pomáhá zvyšovat počet mladých ...

09.12.2019 | Podpora mládežnického golfu je hlavním cílem Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf, který se také letos naplňoval. Ve spolupráci s projektem Se školou na golf se daří zvyšovat zapojení dětí, letos vzniklo 1100 nový dětských členství, nejvíce mezi dvanáctiletými.

Podzimní kolo Celorepublikového turnaje základních ...
Podzimní kolo Celorepublikového turnaje základních ...

06.12.2019 | Od 18. do 29. listopadu se ve školách a klubech po celé republice odehrálo podzimní kolo turnaje ve SNAGu. Zúčastnilo se ho celkem 34 škol, vždy ve spolupráci s golfovými kluby v okolí. ...

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde