Česká golfová federace

Aktuality

Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf v roce 2020

Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf v roce 2020

Klára Kuchařová, Pondělí 18. května 2020

Se školou na golf, projekt ČGF, přináší již od roku 2014 golf do škol, kde oslovuje děti, aby zábavnou formou získaly povědomí o krásném sportu. Ročně pořádá a účastní se mnoha akcí, kde si děti mohou golf vyzkoušet, a zároveň iniciuje spolupráci mezi základními školami a golfovými kluby.

Obrovskou podporou a hlavním partnerem našeho projektu je Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf, jejímž hlavním cílem je podporovat a pomáhat rozvíjet golf v Česku. Mezi hlavní aktivity nadace patří především rozvoj dětského a mládežnického golfu, proto si podpory nesmírně vážíme.

Právě díky nadaci můžeme v rámci projektu Se školou na golf pořádat zábavné akce a turnaje pro děti, které si mohou vždy na místě golf vyzkoušet. Především však díky nadaci disponuje mnoho klubů a škol golfovým vybavením, jako jsou dětské hole a sety pro SNAG a SHORT Golf, které formou hry pomáhají děti zapojit do golfových začátků.

V poslední době se projekt Se školou na golf rozšířil do výuky golfu ve formě volitelného předmětu nebo rozšířené tělesné výuky. Školy zapojené do této části pak disponují materiálním vybavením, které nadace zajistila pro každého žáka navštěvujícího takový předmět. Golfové sety od nadace jsou dětem poskytnuty podobným způsobem jako jakékoliv učebnice na škole.

Ačkoliv letošní školní rok nemá v historii obdoby, tak i v této golfové sezóně nadace již podpořila Golfový klub Libouchec, který zahájil spolupráci s tamní základní školou a také se ZŠ E. Krásnohorské v nedalekém Ústí nad Labem. Ve spolupráci s Golf Clubem Karlovy Vary se začátkem roku z golfových holí a prvních tréninků radovaly také děti z místního gymnázia.

Své vybavení získal také Prague City Golf Club, Golf Club Kšírovka nebo Český golfový klub. Tedy kluby, které okamžitě po uvolnění pandemických opatření otevřely svoji náruč dětem a nabízejí široké veřejnosti sportovní aktivitu, aby děti doma nezahálely.

Díky spolupráci projektu Se školou na golf a Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf se v loňském roce podařilo zaujmout více než 1100 nových dětí, které se oficiálně staly členy v golfových klubech po celé zemi.

Úspěšnost našeho projektu Se školou na golf tak přikládáme také Nadaci Hanuše Goldscheidera pro český golf a především přispěvatelům, kteří libovolnými částkami přispívají na transparentní účet nadace 4441188/5500.

Přispět můžete i vy! Již částka 1.000 Kč znamená, že podpoříte jedno dítě, které získá své vybavení ve formě dvou základních holí. Seznam všech přispěvovatelů, kterým tímto moc děkujeme za pomoc v rozvoji českého golfu, naleznete zde.

Datum: Pondělí 18. května 2020
Všechny články autora

Související články

Třetí Turnaj základních škol na Svratce i se třemi ...
Třetí Turnaj základních škol na Svratce i se třemi ...

09.09.2020 | Třetí ročník Turnaje základních škol se uskutečnil, přestože původní červnový termín musel být zrušen. Do Svratky v úterý 8. září dorazilo devět škol z celé republiky, které mají do výukového programu začleněn také golf.

Vychází kniha Golf pro děti
Vychází kniha Golf pro děti

28.04.2020 | Právě dnes se dostává na pulty znovuotevřených knihkupectví nová kniha s golfovou tématikou. Publikace Golf pro děti je výsledkem spolupráce České golfové federace s nakladatelstvím Fragment a jak vystihuje název, je určena především nejmladším golfistům.

Nový web projektu Se školou na golf
Nový web projektu Se školou na golf

23.10.2019 | Projekt ČGF Se školou na golf se úspěšně rozvíjí a nyní nabízí také nové webové stránky. Na nich lze najít informace ze soutěží, aktuality a také je postupně doplňován seznam spolupracujících škol a klubů.

Domácí sezóna stáhla oponu, nová už zná první ...
Domácí sezóna stáhla oponu, nová už zná první ...

30.09.2019 | Sotva skončila dvěma nedělními turnaji domácí sezóna výkonnostních golfistů, už je znám jízdní řád pro rok 2020. A také začíná být čas na hodnocení sezóny – první se uskutečnilo na nedělním setkání zástupců ČGF s novináři. Připomínaly se klíčové okamžiky roku, ale také novinky pro rok 2020.

Známe finálové složení M ČR družstev do 16 let
Známe finálové složení M ČR družstev do 16 let

28.07.2020 | Dnešní zbývající turnaje v Darovanském Dvoře a Kravařích rozhodly o definitivním složení šestnáctičlenného finále Mistrovství ČR smíšených družstev do 16 let – Poháru klubů, které se bude hrát od 11. do 14. srpna v Sokolově.

Započítávané období pro domácí žebříčky
Započítávané období pro domácí žebříčky

03.06.2020 | V důsledku epidemie COVID-19 došlo jak v tuzemsku, tak i jinde ve světě ke zrušení či přesunutí celé řady turnajů. S ohledem na sezónnost sportu se to našich soutěží nakonec dotklo v menší míře, ale třeba zámořští studenti přišli skoro o celou jarní část univerzitních soutěží.

Regionální soutěže mládeže se rozjely za velkého ...
Regionální soutěže mládeže se rozjely za velkého ...

23.05.2020 | Na obnovený start domácí golfové sezóny se hodně těšili také mladí golfisté. Regionální soutěže mládeže se už rozjíždějí naplno a o startující nemají nouzi, byť ještě tento víkend stále musí vystačit s omezeným počtem hráčů.

Soutěže ČGF startují, do kalendáře se vracejí ...
Soutěže ČGF startují, do kalendáře se vracejí ...

15.05.2020 | Od 25. května bude povoleno uspořádat sportovní akce do 300 účastníků, rozjedou se proto i soutěžní akce ČGF. Do kalendáře se navíc vracejí dvě původně zrušené akce: 1. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour (Beřovice) a 1. Národní Golfová Tour Mládeže (Poděbrady).

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP