Česká golfová federace

Aktuality

Třetí Turnaj základních škol na Svratce i se třemi nováčky

Třetí Turnaj základních škol na Svratce i se třemi nováčky

Petr Halaburda, Středa 9. září 2020

Třetí ročník Turnaje základních škol se uskutečnil, přestože původní červnový termín musel být zrušen. Do Svratky v úterý 8. září dorazilo devět škol z celé republiky, které mají do výukového programu začleněn také golf.

Turnaje se zúčastní žáci 3. až 5. tříd základních škol. Z devíti škol dorazilo 36 dětí, které dostaly možnost porovnat své výsledky s dalšími a prožít skutečné sportovní klání s možností reprezentovat svoji školu. Možnost sejít se na jednom místě tradičně využívají rovněž ředitelé a učitelé, kteří si mohou vyměnit zkušenosti, jak s golfovou výukou nakládají.

Na soutěž dorazily i tři nové školy, které bojovaly o pohár pro nejlepšího nováčka.  Vítězem této soutěže se stala Anglofonní základní škola z Prahy, která spolupracuje s Golf Clubem Praha.

V předchozích dvou ročnících hlavní soutěž ovládla 25. ZŠ v Plzni, ale hattrick se Západočechům získat nepodařilo. Putovní pohár odváží ZŠ V Domcích 488 z Trutnova, která působí na hřišti Mladé Buky.

Golf Club Svratka připravil pro všechny účastníky vynikající podmínky i díky ubytovacím kapacitám v nejbližším okolí. Děti soutěžily v turnaji na šest jamek ve formátu Texas scramble a následně v golfových dovednostech: putt, chip, pitch a plný švih do předem definovaného cíle.

Příští ročník se uskuteční opět v tradičním termínu v závěru školního roku.

Konečné pořadí: 1Základní škola, Trutnov (22 ran), 2. ZŠ a MŠ Dělnická, Karviná (27), 3.  Základní škola, Kuřim (32), 4. 25. ZŠ Plzeň (35),  5.  ZŠ Velvary (35 ran),  6.  ZŠ Komenského Slavkov u Brna (41).

Pohár nováčků: 1. Anglofonní základní škola Praha (70), 2.Základní škola Pramínek (82), 3.  Základní škola Miloše Šolleho (101)

FOTOGALERIE

Datum: Středa 9. září 2020
Všechny články autora

Související články

Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf v roce ...
Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf v roce ...

18.05.2020 | Se školou na golf, projekt ČGF, přináší již od roku 2014 golf do škol, kde oslovuje děti, aby zábavnou formou získaly povědomí o krásném sportu. Ročně pořádá a účastní se mnoha akcí, kde si děti mohou golf vyzkoušet, a zároveň iniciuje spolupráci mezi základními školami a golfovými kluby.

Vychází kniha Golf pro děti
Vychází kniha Golf pro děti

28.04.2020 | Právě dnes se dostává na pulty znovuotevřených knihkupectví nová kniha s golfovou tématikou. Publikace Golf pro děti je výsledkem spolupráce České golfové federace s nakladatelstvím Fragment a jak vystihuje název, je určena především nejmladším golfistům.

Nový web projektu Se školou na golf
Nový web projektu Se školou na golf

23.10.2019 | Projekt ČGF Se školou na golf se úspěšně rozvíjí a nyní nabízí také nové webové stránky. Na nich lze najít informace ze soutěží, aktuality a také je postupně doplňován seznam spolupracujících škol a klubů.

Domácí sezóna stáhla oponu, nová už zná první ...
Domácí sezóna stáhla oponu, nová už zná první ...

30.09.2019 | Sotva skončila dvěma nedělními turnaji domácí sezóna výkonnostních golfistů, už je znám jízdní řád pro rok 2020. A také začíná být čas na hodnocení sezóny – první se uskutečnilo na nedělním setkání zástupců ČGF s novináři. Připomínaly se klíčové okamžiky roku, ale také novinky pro rok 2020.

Projekt Se školou na golf nezastavilo ani přerušení ...
Projekt Se školou na golf nezastavilo ani přerušení ...

29.10.2020 | Ani letošní složitý rok nezastavil rozvoj projektu ČGF Se školou na golf. Školy jsou kvůli epidemii koronaviru pro žáky sice uzavřeny s malou přestávkou již od poloviny března, přesto kluby našly způsob, jak navázat na svoji činnost z minulých let a přivést ke golfu další děti.

Známe finálové složení M ČR družstev do 16 let
Známe finálové složení M ČR družstev do 16 let

28.07.2020 | Dnešní zbývající turnaje v Darovanském Dvoře a Kravařích rozhodly o definitivním složení šestnáctičlenného finále Mistrovství ČR smíšených družstev do 16 let – Poháru klubů, které se bude hrát od 11. do 14. srpna v Sokolově.

Započítávané období pro domácí žebříčky
Započítávané období pro domácí žebříčky

03.06.2020 | V důsledku epidemie COVID-19 došlo jak v tuzemsku, tak i jinde ve světě ke zrušení či přesunutí celé řady turnajů. S ohledem na sezónnost sportu se to našich soutěží nakonec dotklo v menší míře, ale třeba zámořští studenti přišli skoro o celou jarní část univerzitních soutěží.

Regionální soutěže mládeže se rozjely za velkého ...
Regionální soutěže mládeže se rozjely za velkého ...

23.05.2020 | Na obnovený start domácí golfové sezóny se hodně těšili také mladí golfisté. Regionální soutěže mládeže se už rozjíždějí naplno a o startující nemají nouzi, byť ještě tento víkend stále musí vystačit s omezeným počtem hráčů.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP