Česká golfová federace

Aktuality

Turnaj základních škol ovládli kuřimští golfisté

Turnaj základních škol ovládli kuřimští golfisté

Petr Halaburda, Čtvrtek 9. září 2021

Podruhé se hrál ve dnech 6.-7. září Turnaj základních škol v rámci projektu Se školou na golf v zářijovém termínu a stejně jako před rokem za odklad mohla koronavirová opatření. Čtvrtého ročníku se zúčastnilo šest škol, vítězem se stala Základní škola Jungmannova z Kuřimi.

Na skvěle připraveném akademickém hřišti v Greensgate Golf & Leisure Resortu v Dýšině u Plzně se sice hrálo v náhradním podzimním termínu, ale ten se stejně jako před rokem osvědčil. Bohužel i do tohoto turnaje zasáhla koronavirová epidemie, a tak na poslední chvíli musely účast zrušit některé školy.

Hrálo se na dýšinské šestijamkové akademii a domácí tým (25. ZŠ Plzeň) dokázal hřiště zvládnout s jednou ránou pod par. Jenže ani to nestačilo ke konečnému prvenství.

Rozhodly totiž až dovednostní soutěže, v nichž především výkony Adama Lhotáka a Elišky Ondřejové pomohly k vítězství ZŠ Jungmannova z Kuřimi, která tak vrátila Západočechům ztrátu prvního místa z domovského resortu na Kaskádě při turnaji v roce 2018.

Projekt SŠNG připravil Manuál dovednostních soutěží tak, aby školy zapojené do projektu mohly nacvičovat základní golfové dovednosti na svých hřištích. Již na podzim se tak připravuje distanční soutěž týmů, které mají zájem si vyzkoušet, na kolik bodů by jednotlivé úkoly zvládly. Kuřimská škola všech šest stanovišť ve čtyřech hráčích odehrála za 38 bodů.

Konečné pořadí: 1. Základní škola Jungmannova Kuřim, 2. 25. ZŠ Plzeň, 3. ZŠ Komenského Slavkov u Brna, 4. ZŠ a MŠ Dělnická Karviná, 5. Anglofonní Základní škola, 6. Základní škola Pramínek

FOTOGALERIE Jana Košťála

Datum: Čtvrtek 9. září 2021
Všechny články autora

Související články

Pražská Stromovka je rájem sportovních nadšenců
Pražská Stromovka je rájem sportovních nadšenců

29.07.2021 | Olympijský festival v pražské Stromovce se stal na 17 dnů rájem sportovních nadšenců, kteří si chtějí vyzkoušet rozličné disciplíny. Velký zájem je také o stanoviště České golfové federace nacházející se hned za vstupem do areálu, s golfem se zde seznámily již stovky návštěvníků.

Vychází kniha Golf pro děti
Vychází kniha Golf pro děti

28.04.2020 | Právě dnes se dostává na pulty znovuotevřených knihkupectví nová kniha s golfovou tématikou. Publikace Golf pro děti je výsledkem spolupráce České golfové federace s nakladatelstvím Fragment a jak vystihuje název, je určena především nejmladším golfistům.

Podpora od nadace pomáhá zvyšovat počet mladých ...
Podpora od nadace pomáhá zvyšovat počet mladých ...

09.12.2019 | Podpora mládežnického golfu je hlavním cílem Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf, který se také letos naplňoval. Ve spolupráci s projektem Se školou na golf se daří zvyšovat zapojení dětí, letos vzniklo 1100 nový dětských členství, nejvíce mezi dvanáctiletými.

Domácí sezóna stáhla oponu, nová už zná první ...
Domácí sezóna stáhla oponu, nová už zná první ...

30.09.2019 | Sotva skončila dvěma nedělními turnaji domácí sezóna výkonnostních golfistů, už je znám jízdní řád pro rok 2020. A také začíná být čas na hodnocení sezóny – první se uskutečnilo na nedělním setkání zástupců ČGF s novináři. Připomínaly se klíčové okamžiky roku, ale také novinky pro rok 2020.

Golf prázdninami neskončil, Evropský týden sportu ...
Golf prázdninami neskončil, Evropský týden sportu ...

11.09.2019 | Závěr meteorologického léta nebyl tečkou za golfovými aktivitami. Návratem do školních lavic se znovu rozjela činnost golfových kroužků a opět se zvýšil počet aktivit golfových zařízení, která připravují nové akce včetně blížícího se Evropského týdne sportu.

Na Albatrossu se odehrálo finále turnaje škol ...
Na Albatrossu se odehrálo finále turnaje škol ...

17.08.2019 | Vítězem finálového turnaje SNAG/ČGF 2019 se opět stali hráči z akademie Děti hrají golf z Ropice. Na druhém místě skončila Hluboká nad Vltavou a bronz odvážejí na ZŠ 1. máje Hranice. Po vyhlášení se děti zúčastnily kliniky na drivingu s předními českými hráči.

Olympiáda dětí a mládeže: Aktivní sportovci našli ...
Olympiáda dětí a mládeže: Aktivní sportovci našli ...

01.07.2019 | Stejně jako před dvěma lety i letos byl golf pořádně vidět během Olympiády dětí a mládeže (ODM), která se uskutečnila v Liberci. Golf nebyl soutěžním sportem, ale o to více aktivních sportovců z jiných disciplín vyzkoušelo svoje první golfové švihy v prostoru, které pro ně připravila ČGF.

Výuku golfu zařazuje do osnov další základní škola
Výuku golfu zařazuje do osnov další základní škola

05.11.2021 | Po trvalém návratu dětí do plné výuky se opět projekt Se školou na golf vrátil ke svým aktivitám a rozšiřuje počet zapojených škol, kde je golf součástí školních osnov. Začlenit golf do výuky jako rozšíření tělesné výchovy se rozhodli v ZŠ Benešov na Blanensku.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde