Česká golfová federace

Aktuality

 Statistické ohlédnutí za sezónou Senior Tour

Statistické ohlédnutí za sezónou Senior Tour

Jonáš Mencl, Středa 8. listopadu 2017

Znovu se ohlédneme za ukončenými sériemi České golfové federace z pohledu vybraných statistik. Ve druhém díle jsme se zaměřili na kategorii seniorů. Ti odehráli stejně jako midi letos pět turnajů v nově vzniklé Pilsner Urquell Czech Mid & Senior Tour.

Midi a senioři letos zamířili ve stejném termínu na pět stejných hřišť, ovšem kategorie midů i seniorů se hodnotily zvlášť v jednotlivých turnajích. Do série zasáhlo celkem 42 seniorů a seniorek ve věku nad 50 let (35 mužů a 7 žen), kteří v jednotlivých turnajích na rány sbírali body do celkového hodnocení Tour. Nejlepší z nich si pak zahráli Masters v Prague City Golf Clubu na Zbraslavi.

 

Statistiky ze sréie midů jsme přinesli v předchozím článku zde.  

 

První turnaj v Mladé Boleslavi výrazně ovlivnilo počasí. Ve středočeském resortu se v dubnu ještě o slovo přihlásila zima, což se také odrazilo na účasti v turnaji. Závěrečného turnaje na Zbraslavi se zúčastnilo 22 seniorů a seniorek. Všech pěti turnajů série se zúčastnili pouze Jan Hofman a František Foldin.

 

NEJLEPŠÍ KOLO (MUŽI) 

 

 1. 68 ran - Pavel Vilimovský (2. kolo Mstětice)
 2. 71 ran - Pavel Vilimovský (1. kolo Beřovice)
 3. 74 ran – Pavel Švehla (1. kolo Mstětice), Michael Závěrka (1. i 2. kolo Česká Lípa, 2. kolo Zbraslav), Jan Hofman (1. kolo Česká Lípa), Libor Píša (2. kolo Zbraslav), Pavel Vilimovský (1. kolo Zbraslav)

 

NEJLEPŠÍ KOLO (ŽENY)

 

 1. 76 – Anna Dzurenda (1. kolo Česká Lípa)
 2. 78 – Anna Dzurenda (2. kolo Česká Lípa)
 3. 79 – Anna Dzurenda (1. kolo Beřovice), Martina Plachá (1. kolo Mstětice)

 

Stejně jako v případě mid-amatérů se i seniorům obtížně skórovalo v mrazivé Mladé Boleslavi v polovině dubna. Proto nepřekvapí, že dvěma nejtěžšími jamkami se staly jamky číslo 1 a 15 ve středočeském resortu.

 

NEJTĚŽŠÍ JAMKY

 

 1. Jamka č. 1 v Mladé Boleslavi (par 4) – průměr 5,65 (odchylka 1,65)
 2. Jamka č. 15 v Mladé Boleslavi (par 5) – průměr 6,65 (odchylka 1,65)
 3. Jamka č. 5 v Prague City Golf (par 4) – průměr 5, 50 (odchylka 1,50)

 

Statistika nejsnazších jamek v turnaji seniorů rovněž věrně kopíruje statistiku nejméně obtížných jamek v kategorii mid-amatérů. Také v turnaji golfistů starších 50 let se hráčům nejlépe skórovalo v České Lípě. Jeden rozdíl by tu ale byl: seniorům se totiž povedlo něco, o čem si mohli mid-amatéři nechat jen zdát. Jednu jamku v celé soutěži totiž dokázali senioři v součtu všech skóre (mužů i žen) a obou kol zahrát v průměru pod par. Stala se jí jamka č. 16 v České Lípě.

 

NEJSNAZŠÍ JAMKY

 

 1. Jamka č. 16 v České Lípě (par 5) – průměr 4,94 rány (odchylka -0,06)
 2. Jamka č. 10 v České Lípě (par 4) – průměr 4,10 rány (odchylka 0,10)
 3. Jamka č. 1 ve Mstěticích (par 4) – průměr 4,13 rány (odchylka 0,13)

 

 

POČET BIRDIE

 

Mladá Boleslav – 13

Beřovice – 19

Mstětice – 33

Česká Lípa – 31

Zbraslav – 39

 

POČET EAGLŮ

 

Mladá Boleslav – 0

Beřovice – 1 (Ladislav Bien, jamka č. 5, par 4)

Mstětice – 1 (Jiří Kodeš, jamka č. 14, par 5)

Česká Lípa – 0

Zbraslav – 1 (Roman Fejt, jamka č. 1, par 4)

 

HOLE IN ONE

 

V turnajích seniorů nepadlo žádné hole in one.

 

POČET VÍTĚZSTVÍ

 

Michael Závěrka a Martina Plachá dokázali v letošní sezóně vyhrát hned tři turnaje, dvakrát dokázal vyhrát Pavel Vilimovský.

 

Michael Závěrka – 3 (Mladá Boleslav, Česká Lípa, Prague City Golf – Zbraslav)

Pavel Vilimovský – 2 (Beřovice, Mstětice)

 

Martina Plachá – 3 (Mladá Boleslav, Beřovice, Mstětice)

Anna Dzurenda – 1 (Česká Lípa)

Jana Krňavská – 1 (Prague City Golf – Zbraslav)

 

Celkovými vítězi série se mezi muži stal Michael Závěrka, mezi ženami zvítězila Martina Plachá

Autor: Jonáš Mencl 
Datum: Středa 8. listopadu 2017
Všechny články autora

Související články

Dva případy disciplinární komise - dva tresty
Dva případy disciplinární komise - dva tresty

30.11.2017 | Dvěma tresty v minulých týdnech definitivně uzavřely Disciplinární komise a následně i Rozhodčí komise České golfové federace dva projednávané případy letošní sezóny. V uvedených případech jde o potrestané hráče v mládežnických kategoriích, proto jména dotčených uvádíme pouze s iniciálami.

Kurzy rozhodčích se uskuteční v březnu 2018
Kurzy rozhodčích se uskuteční v březnu 2018

29.11.2017 | Rok 2018 bude posledním rokem platnosti stávající edice pravidel golfu. Komise rozhodčích rozhodla, že v předsezónním období se uskuteční pouze dva centrální kurzy rozhodčích, které budou otevřeny pro všechny stávající kategorie (třídy), jakož i případné nové zájemce.

Golfisty roku jsou Šimon Zach a Sára Kousková
Golfisty roku jsou Šimon Zach a Sára Kousková

24.11.2017 | Golfisty roku 2017 byli vyhlášeni dnes večer v Erpet Golf Centru Sára Kousková a Šimon Zach, který navíc obhájil svoje loňské prvenství. Čerstvý vítěz dvou amatérských turnajů na americké půdě se XXII. Večera českého golfu nemohl kvůli svému studijnímu pobytu v USA osobně zúčastnit.

Večer českého golfu ocení nejlepší hráče sezóny
Večer českého golfu ocení nejlepší hráče sezóny

23.11.2017 | Již podvaadvacáté se uskuteční v pátek 24. listopadu Večer českého golfu, podruhé se budou vyhlašovat nejlepší čeští golfisté v pražském Erpetu a premiérově dostane možnost v přímém internetovém přenosu sledovat slavnostní večer rovněž celá golfová veřejnost.

Q-school European Tour pokračuje.
Q-school European Tour pokračuje.

02.11.2017 | Kvalifikační škola o nejlepší mužskou evropskou sérii pokračuje druhým dílem. A budou u toho i dva hráči Czech Golf Teamu – Stanislav Matuš a Filip Mrůzek. Od zítřka se z nich ale stanou přímí soupeři. Oba budou totiž usilovat o postup na stejném hřišti.

Statistiky CMST: Kolik birdie zahráli midi?
Statistiky CMST: Kolik birdie zahráli midi?

27.10.2017 | Ještě jednou se ohlédneme za skončenými seriály České golfové federace. Tentokrát z pohledu vybraných statistik. V prvním díle jsme se zaměřili na kategorii midů, kteří odehráli pět turnajů v letos nově vzniklé Pilsner Urquell Czech Mid & Senior Tour.

Matuš a Mrůzek v přípravách před vrcholem Q-school ...
Matuš a Mrůzek v přípravách před vrcholem Q-school ...

24.10.2017 | Napodobit krajanky Kláru Spilkovou a Karolínu Vlčkovou, které postoupily do závěrečné fáze Q-school o LPGA, se pokusí v druhé fázi kvalifikační školy o European Tour členové Czech Golf Teamu Stanislav Matuš a Filip Mrůzek. ...

Hodkovičky slavily nejúspěšnější sezónu se šesti ...
Hodkovičky slavily nejúspěšnější sezónu se šesti ...

10.10.2017 | Nejúspěšnější sezónu své historie završili v pondělí večer na klubovém večeru členové sportovních družstev Golf Clubu Hodkovičky. Pražský klub vyhrál mužskou extraligu i dalších pět titulů, a tak se na rok 2017 bude u Vltavy dlouho vzpomínat.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP