Česká golfová federace

Aktuality

Chcete zůstat v bezpečí a zdraví? Sportujte v přírodě, hrajte golf!

Chcete zůstat v bezpečí a zdraví? Sportujte v přírodě, hrajte golf!

Petr Halaburda, Pondělí 12. dubna 2021

Přes rok se potýká celá společnost s následky koronavirové epidemie. Zúžily se nám možnosti obvyklého způsobu života a sportovní aktivity nezůstaly ušetřeny. Zavřená hřiště i sportovní haly snížily možnosti k pohybu, navíc při omezeném počtu sportujících.

Vážíme si toho, že se golfisté mohli vrátit ke své hře, která je pomáhá udržet ve fyzické i psychické pohodě. Česká golfová federace proto přichází s iniciativou STAY SAFE PLAY GOLF.

Když se před rokem život v tuzemsku i ve velké části světa zastavil, najednou mnoho lidí a celých rodin hledalo, jak nahradit obvyklé sportovní aktivity. Ubývaly sociální kontakty, světlo na konci tunelu se neblížilo. Pak přišlo otevření hřišť, které nadchlo nejen aktivní golfisty, ale také ty bývalé, kteří oprášili v garáži nějaký čas nepoužívané hole. A přibývalo rovněž nováčků - celé rodiny se začaly hlásit o možnost vyzkoušet nový sport.

Nespornou výhodou golfu totiž je, že jde o sport provozovaný v přírodě a především na velké rozloze. Golfisté si proto váží toho, že mohou hrát golf téměř po celou dobu pandemie, a že mohou zažívat třeba i ten speciální adrenalin, kdy míč padá do jamky. Proto vyzývají k následování prostřednictvím nové iniciativy STAY SAFE PLAY GOLF.

Golfové prostředí se výzvou rozhodně neobrací proti opatřením, která mají zabránit dalšímu šíření koronaviru. Spíše naopak – hodlá upozornit na prospěšnost golfu coby fyzické aktivity na čerstvém vzduchu, při které lze bezproblémově minimalizovat sociální kontakt a současně přispívá k duševnímu zdraví.

„Sport patří ke každodennímu životu, golf je sport, při kterém jsme se svými nejbližšími v bezpečí, “ vysvětluje vznik nové aktivity generální sekretář České golfové federace Aleš Libecajt.

iniciativa STAY SAFE PLAY GOLF.

Datum: Pondělí 12. dubna 2021
Všechny články autora

Související články

Členové Právní komise ČGF jednali u Milana Hniličky
Členové Právní komise ČGF jednali u Milana Hniličky

11.05.2021 | Členové Právní komise ČGF Pavel Vidura a Karel Čelikovský jednali s předsedou Národní sportovní agentury Milanem Hniličkou. Na jednání se řešily především problematické otázky související s dopady mimořádných opatření na hru golfu.

ČGF žádá o výjimku pro pořádání turnajů v úvodu ...
ČGF žádá o výjimku pro pořádání turnajů v úvodu ...

06.04.2021 | Česká golfová federace žádá o výjimku ze zákazu pořádání hromadných akcí, aby mohla uspořádat dva celostátní turnaje v závěru dubna. Po dnešním druhém jednání krizového štábu Technického úseku STK o tom informoval technický ředitel ČGF Luboš Klikar.

Volební konference ČGF byla odložena do druhé ...
Volební konference ČGF byla odložena do druhé ...

24.01.2021 | Letošní volební Konference České golfové federace byla odložena v souvislosti s vládními opatřeními v rámci epidemie COVID-19 nejméně o dva měsíce do druhé poloviny května. Původně byla plánována na 20. března.

Stanovisko Právní komise ČGF k opatřením Vlády ČR
Stanovisko Právní komise ČGF k opatřením Vlády ČR

21.10.2020 | Právní komise ČGF vydala stanovisko k opatřením Vlády ČR platným od 22. října 2020. Na jejich základě rovněž shrnula dopady pro golfové prostředí. Individuální hra je povolena, je však třeba dodržovat řadu dalších opatření a omezení.

Projekt Hrajeme a pomáháme vynesl 700 tisíc korun
Projekt Hrajeme a pomáháme vynesl 700 tisíc korun

16.06.2020 | Společný charitativní projekt ČGF a Asociace golfových hřišť ve spolupráci se společnosti TeeTime SE s názvem „Hrajeme a pomáháme“ získal na charitativní účely 700 tisíc korun. Projekt byl symbolicky ukončen minulý týden předáním šeku ve prospěch Fondu pomoci zdravotní péči Charity Česká republika.

Turnaj Amundi Czech Ladies Challenge mění termín ...
Turnaj Amundi Czech Ladies Challenge mění termín ...

10.06.2020 | Dámský profesionální turnaj AMUNDI Czech Ladies Challenge z evropské série LET Access Series se letos uskuteční od 16. do 18. září v Prague City Golf na Zbraslavi. Původně se mělo hrát již potřetí v řadě na Konopišti v termínu od 30. července do 1. srpna.

Další vlna uvolnění umožní akce do 500 osob
Další vlna uvolnění umožní akce do 500 osob

07.06.2020 | Další vlna rozvolňování opatření kvůli pandemii COVID-19 přinese od pondělí 8. června možnost pořádat akce včetně sportovních až do 500 osob, což platí rovněž pro shromáždění včetně spolkové činnosti.

Od pondělí turnaje do 300 osob, otvírají se restaura ...
Od pondělí turnaje do 300 osob, otvírají se restaura ...

24.05.2020 | Další posun k obvyklému dění před epidemickými opatřeními čeká od pondělí 25. května provoz na tuzemských golfových hřištích. Možno bude pořádat turnaje bez dosavadního početního omezení (nově do 300 osob), otvírají se restaurační zařízení a další vnitřní prostory včetně hotelů.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde