Česká golfová federace

Aktuality

Projekt Hrajeme a pomáháme vynesl 700 tisíc korun

Projekt Hrajeme a pomáháme vynesl 700 tisíc korun

Petr Halaburda, Úterý 16. června 2020

Společný charitativní projekt ČGF a Asociace golfových hřišť ve spolupráci se společnosti TeeTime SE s názvem „Hrajeme a pomáháme“ získal na charitativní účely 700 tisíc korun. Projekt byl symbolicky ukončen minulý týden předáním šeku ve prospěch Fondu pomoci zdravotní péči Charity Česká republika.

Díky mohutnému zapojení předních českých profesionálů, sportovců z dalších odvětví i jiných osobností odstartoval projekt v dubnu v době vrcholící epidemie COVID-19. Jeho hlavní myšlenkou bylo propojit charitu s možností nevšedního zážitku na golfovém hřišti.

Zájemci měli příležitost zakoupit si hru dvojic na 18 jamek, přičemž protivníkem ve sportovním klání se stala některá ze slavných osobností. Do akce se zapojilo postupně více než 60 známých tváří a mnohé z nich se objevily i na symbolickém zakončení úspěšné akce, které se uskutečnilo 10. června.

„Máme radost, že se projekt setkal s úspěchem a aktivně se zúčastnil tak vysoký počet osobností, které neváhaly věnovat svůj volný čas, aby podpořily dobrou věc. Rádi bychom jim tímto vyjádřili své poděkování, stejně jako donátorům, kteří si balíčky zakoupili. Díky nim se podařilo vybrat úctyhodných 700 tisíc korun. Zároveň bych rád vyzdvihnul skvělou práci realizačního týmu celého projektu a tímto jim rovněž poděkoval za jejich nasazení,“ shrnul projekt Jan Loužecký, člen představenstva společnosti TeeTime SE v tiskové zprávě.

 „Akce je výrazem skvělé organizace a vzájemné spolupráce a jsme hrdí, že jsme se na ní podíleli,“ dodal Zdeněk Kodejš, prezident České golfové federace. Ukázalo se, že ‚Hrajeme a pomáháme‘ kromě dobročinného účelu, který byl původním záměrem jejího vzniku, měla i další efekt: dokázala zároveň spojit lidi se stejnou vášní pro golf a srdcem na pravém místě. Patří jim všem velké díky,“ připomněl Petr Šikoš, prezident Asociace golfových hřišť.

Výtěžek z prodeje golfových balíčků je určen na nákup oxygenerátorů. Tento přístroj umožňuje domácí oxygenoterapii a umožňuje domácí péči lidem s dýchacími problémy. Využít jej mohou nejen pacienti se středně těžkým průběhem nemoci Covid-19, ale i s jiným onemocněním, vyžadující podporu dýchání.

 „Chci za náš charitní domov na Mendryce upřímně poděkovat za zprostředkování tohoto vzácného přístroje. V modlitbách vyprošujeme Boží požehnání pro dárce přístroje a pro všechny, kteří mají na jeho zprostředkování podíl,“ uvádí Alžběta Anna Vološinová, ředitelka Charitního domova Mendryka, kam jeden z oxygenerátorů putoval.

Nejvyšší jednorázovou sumu projekt získal prodejem hry s fotbalovým internacionálem Pavlem Nedvědem (60.019 Kč), za hru s dvojicí Jiří Bartoška/Marek Eben (44.444 Kč) a Klárou Spilkovou (40.716 Kč).

Nabídka charitativní hry ještě nebyla uzavřena. Na www.hrajemeapomahame.cz je možné objednat hru s některou z osobností do středy 17. června (18:00).

FOTO Hrajeme a pomáháme

Datum: Úterý 16. června 2020
Všechny články autora

Související články

Členové Právní komise ČGF jednali u Milana Hniličky
Členové Právní komise ČGF jednali u Milana Hniličky

11.05.2021 | Členové Právní komise ČGF Pavel Vidura a Karel Čelikovský jednali s předsedou Národní sportovní agentury Milanem Hniličkou. Na jednání se řešily především problematické otázky související s dopady mimořádných opatření na hru golfu.

Chcete zůstat v bezpečí a zdraví? Sportujte v ...
Chcete zůstat v bezpečí a zdraví? Sportujte v ...

12.04.2021 | Přes rok se potýká celá společnost s následky koronavirové epidemie. Zúžily se nám možnosti obvyklého způsobu života a sportovní aktivity nezůstaly ušetřeny. Zavřená hřiště i sportovní haly snížily možnosti k pohybu, navíc při omezeném počtu sportujících.

ČGF žádá o výjimku pro pořádání turnajů v úvodu ...
ČGF žádá o výjimku pro pořádání turnajů v úvodu ...

06.04.2021 | Česká golfová federace žádá o výjimku ze zákazu pořádání hromadných akcí, aby mohla uspořádat dva celostátní turnaje v závěru dubna. Po dnešním druhém jednání krizového štábu Technického úseku STK o tom informoval technický ředitel ČGF Luboš Klikar.

Volební konference ČGF byla odložena do druhé ...
Volební konference ČGF byla odložena do druhé ...

24.01.2021 | Letošní volební Konference České golfové federace byla odložena v souvislosti s vládními opatřeními v rámci epidemie COVID-19 nejméně o dva měsíce do druhé poloviny května. Původně byla plánována na 20. března.

Stanovisko Právní komise ČGF k opatřením Vlády ČR
Stanovisko Právní komise ČGF k opatřením Vlády ČR

21.10.2020 | Právní komise ČGF vydala stanovisko k opatřením Vlády ČR platným od 22. října 2020. Na jejich základě rovněž shrnula dopady pro golfové prostředí. Individuální hra je povolena, je však třeba dodržovat řadu dalších opatření a omezení.

Turnaj Amundi Czech Ladies Challenge mění termín ...
Turnaj Amundi Czech Ladies Challenge mění termín ...

10.06.2020 | Dámský profesionální turnaj AMUNDI Czech Ladies Challenge z evropské série LET Access Series se letos uskuteční od 16. do 18. září v Prague City Golf na Zbraslavi. Původně se mělo hrát již potřetí v řadě na Konopišti v termínu od 30. července do 1. srpna.

Další vlna uvolnění umožní akce do 500 osob
Další vlna uvolnění umožní akce do 500 osob

07.06.2020 | Další vlna rozvolňování opatření kvůli pandemii COVID-19 přinese od pondělí 8. června možnost pořádat akce včetně sportovních až do 500 osob, což platí rovněž pro shromáždění včetně spolkové činnosti.

Od pondělí turnaje do 300 osob, otvírají se restaura ...
Od pondělí turnaje do 300 osob, otvírají se restaura ...

24.05.2020 | Další posun k obvyklému dění před epidemickými opatřeními čeká od pondělí 25. května provoz na tuzemských golfových hřištích. Možno bude pořádat turnaje bez dosavadního početního omezení (nově do 300 osob), otvírají se restaurační zařízení a další vnitřní prostory včetně hotelů.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde