Česká golfová federace

Aktuality

Systém Bryson zlepšuje sledování dat, efektivitu přípravy i komunikaci

Systém Bryson zlepšuje sledování dat, efektivitu přípravy i komunikaci

Petr Halaburda, Neděle 10. ledna 2021

Shromažďování dat o hráčích Tréninkového systému ČGF a jejich využití pro správné plánování tréninku, zjednodušená komunikace trenérů s hráči i organizace v rámci tréninkových skupin. To vše je aplikace Bryson, kterou vyvinula společnost TCM.golf ve spolupráci s ČGF a loni ho vyzkoušeli první hráči.

Datový sběr pro správné využití využívá celá řada vrcholových sportovních disciplín a v golfu jsou podklady zvlášť důležité. Bryson byl vyvinut v loňském roce a navázal plynule na původní Evidenční systém ČGF.

Bryson je ale zcela nový systém, který přináší nejen kvalitnější grafické zpracování a lepší ovladatelnost na mobilních zařízeních, ale také mnohem širší spektrum funkcí. Klíčové je napojení na jednotlivé aplikace TCM.golf, který využívají všechna Tréninková centra ČGF, a tím dochází k širokému sdílení dat.

Každý hráč má unikátní přístupové údaje, kterými se přihlašuje jak do svého klubu/TCM, a pokud je zařazen v jakékoliv tréninkové federační skupině, pak také do Brysonu. Karta hráče obsahuje osobní data, kontaktní údaje, komentáře a doporučení trenérů, videa, soubory, výstupy ze statistik, evidenci docházky na tréninky, tréninkový deník, turnajový plán, kalendář akcí nebo různé diskuze.

Bryson čerpá data ze serveru ČGF a stahuje si turnajové výsledky, a tak hráč následně pouze otevře kolo a vyplní si statistiku. Upozornění po odehrání soutěžního kola obdrží vzápětí trenéři, kteří navíc mohou v rámci systému připravit hráčům tréninkové plány na míru. Vše je současně propojeno s emaily a hráčům, případně rodičům, tak chodí upozornění, pokud se na kartě objeví něco nového.

Sportovní ředitel ČGF Petr Šavrda byl u vývoje Brysona od jeho počátku a jeho přínos vítá. „Původní evidenční systém udělal velkou službu, ale byl čas jít dál. Bryson je mnohem uživatelsky vstřícnější a jednoduchý pro využití na mobilních zařízeních,“ vysvětlil základní výhody Šavrda.

Bryson navíc logicky navazuje na aplikaci TCM.golf od stejné společnosti. „Chtěli jsme vytvořit systém, který by propojoval obě aplikace a to je jedna ze základních výhod. Statistický modul dává mnohem větší množství informací, než dříve, informace si mohou sdílet trenéři v klubech i trenéři tréninkového systému,“ doplnil sportovní ředitel.

Někteří přední čeští amatéři systém důkladně otestovali už v loňské sezóně. Jeho využití si pochvalovala například Jana Melichová, která díky studiu v USA a mnoha zahraničním startům má řadu zkušeností, jak se podobné systémy využívají jinde po světě. „Na podobnou aplikaci jsem ale dosud nenarazila. Práce s ucelenými daty o tréninku a hře může přinést zefektivnění tréninku a růst sportovní výkonnosti,“ je přesvědčena česká reprezentantka.

Obdobně se o Brysonu vyjádřila i její kolegyně Sára Kousková. „Bryson je komplexním zdrojem pro efektivní a účelné sledování a hodnocení golfové hry a jejích aspektů. Pracuje s hmatatelnými daty a minimalizuje prostor pro nejistotu. Pro mě práce s Brysonem znamená krok vpřed na cestě k lepším výsledkům,“ míní Kousková.

Podle tvůrců aplikace Tomáše Vrbického a Jiřího Novosada je Česká golfová federace dlouhodobě celosvětově na špici v digitalizaci tréninkového systému a v práci s daty. Již zmíněný evidenční systém by byl i v mnoha vyspělých golfových zemích vysokým nadstandardem a kombinace Brysona s aplikacemi TCM.golf posouvá práci s daty na zcela jinou úroveň.

Aplikace nyní začínají využívat i další evropské golfové asociace a také univerzity s golfovým programem v USA a v Británii. Zpětná vazba a zájem ze zahraničí potvrzují, že v České republice vzniklo unikátní technologické řešení.

 

 

Datum: Neděle 10. ledna 2021
Všechny články autora

Související články

Z kvalifikace za titulem: Filip Jakubčík ovládl ...
Z kvalifikace za titulem: Filip Jakubčík ovládl ...

19.01.2021 | Přes kvalifikaci se musel probít Filip Jakubčík do hlavní části prestižního turnaje Sean Foley Perfomance Junior Championship, který pak suverénně vyhrál (-7) s náskokem osmi ran a dokonale zaskočil domácí favority.

Od letošní sezóny bude šest regionálních skupin ...
Od letošní sezóny bude šest regionálních skupin ...

08.01.2021 | S úpravami v koncepci odstartuje letošní sezónu program regionálních tréninkových skupin v rámci Národního tréninkového systému. V roce 2021 bude soustředěno v šesti skupinách šedesát nejlepších dětí ve věku do 16 let.

Rozhovory s oceněnými z Večera českého golfu: ...
Rozhovory s oceněnými z Večera českého golfu: ...

20.12.2020 | Ocenění mladšího žáka roku si na letošním Večeru českého golfu převzal Louis Klein. Ač to podle jeho slov nebyla příliš vydařená sezóna kvůli různým změnám v technice, posbíral několik úspěchů. Ten vůbec nejmladší tak uzavřel sérii rozhovorů s oceněnými.

Rozhovory s oceněnými z Večera českého golfu: ...
Rozhovory s oceněnými z Večera českého golfu: ...

20.12.2020 | Sezóna 2020, to byla pro Matěje Baču především úspěšná účast na domácím European Young Masters. Ale nejen start v turnaji pro nejlepší evropské hráče do 16 let rozhodl o tom, že byl vyhlášen nejlepším kadetem roku.

Rozhovory s oceněnými z Večera českého golfu: ...
Rozhovory s oceněnými z Večera českého golfu: ...

19.12.2020 | Starší žákyně Adéla Tarantová byla na letošním Večeru českého golfu oceněna golfistkou roku ve své kategorii. Vybojovala titul národní mistryně ČR do čtrnácti let a zvítězila v celkovém žebříčku starších žákyň.

Rozhovory s oceněnými z Večera českého golfu: ...
Rozhovory s oceněnými z Večera českého golfu: ...

17.12.2020 | Další oceněnou na Večeru českého golfu byla dorostenka roku Lenka Nebeská. V letošní sezóně se jí dařilo na MMČR, kde obsadila dvanácté místo a na zbraslavské LETAS skončila dělená 22.

Slibný rok 2020 potvrdily statistiky: Přibylo ...
Slibný rok 2020 potvrdily statistiky: Přibylo ...

08.12.2020 | Zprávy z resortů a klubů v průběhu roku to naznačovaly a Oficiální statistiky ČGF k 30. listopadu potvrdily. V roce 2020 se po šesti letech zvýšil počet registrovaných golfistů, rostl počet hrajících žen, dětí i juniorů a počet prvočlenů.

Třetí Turnaj základních škol na Svratce i se třemi ...
Třetí Turnaj základních škol na Svratce i se třemi ...

09.09.2020 | Třetí ročník Turnaje základních škol se uskutečnil, přestože původní červnový termín musel být zrušen. Do Svratky v úterý 8. září dorazilo devět škol z celé republiky, které mají do výukového programu začleněn také golf.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP